Skocz do zawartości

Sealant czy wosk na trudne warunki ?


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

na mnie i na każdej osobie, której zostało to przedstawione, bardzo duże wrażenie robi sealant Wolfganga. Jest stosunkowo prosty w użyciu, jednak niezbędne jest użycie cleanera z tej samej rodziny. |

Produkty łatwe w aplikacji i ścieraniu, dają ochronę, której może pozazdrościć większość produktów na rynku i co bardzo ważne nadają pięknej głębi i kontrastu koloru.

Wg mnie główną zaletą jest to, że nie trzeba mieć wielkiego arsenału do przygotowania powierzchni. Dla mniej wymagających, lub początkujących detailerów wystarczy glinka, cleaner i sealant Wolfganga. Przez ostatnich 6 miesięcy przeprowadziliśmy na prawdę wiele testów i mimo, że jestem wielkim fanem wosków naturalnych, to zawsze śmieje mi się twarz jak mam nakładać Wolfgang Pain Sealant.

Co do Jetseal 109... no cóż jest to produkt, który początkowo był przeznaczony dla lotnictwa, więc wytrzymałość jest jego ogromną zaletą. To na prawdę wydajny produkt, a fakt że zdobył duże uznanie za oceanem sprawił, że musiałem dodać go do swojej skromnej kolecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator
A testowaliście może Butter Wet Wax od Chemical Guys ?
Tak - bardzo podobny efekt do Wofganga, bardzo łatwy w aplikacji, cena również bardzo interesująca (niższa aniżeli Wolfgang), ale nie tak wytrzymały jak Wolfgang. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co by się stało, gdyby na zime nałożyc na karoserie Poorboy's Wheel Sealant ? Z założenia jako lealant do kół powinien być wytrzymalszy niż 476, lub 845.

Ja też się zastanawiam nad kupnem Collinite no. 915 Marque D'Elegance. Widziałem tylko efekt na filmiku na stronie HoW, ale spodobał mi się. I zastanawiam się, dlaczego nie mam tak po aplikacji Purple Haze (chodzi o taka "spływność" wody, być może dlatego, że było koło 10 stopni i szybko go spolerowałem (taka mała próba przy nOx'ie podczas polerowania kawałka maski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to dla pełnego efektu i sealant i wosk (dokładnie w takiej kolejności!), z czego najchętniej stosuje Poorboys EX-P (sealant, bardzo dobrze zabezpiecza, póki co jeszcze gładziutką powierzchnie) natomiast nań kładę Natty Red - moim zdaniem nie zastąpiony wśród wosków naturalnych a jestem uzależniony od "mokrego" lakieru :)

 

do kół to tylko sealant, wystarczy - zabezpiecza, poprawia strukturke chromu, no i przyjemnie się felki myje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki mały teścik pewnego Sealanta :)

 

 

Od lewej :

 

1 panel Sealant aplikowany ręcznie

 

2 panel Sealant aplikowany mechanicznie na miękkiej gąbce

 

3 panel stan wyjściowy

 

Wszystkie panele przed aplikacją zostały wyglinkowane .

 

Porównanie wszystkich paneli

 

sealant1.jpg

 

1 i 2 różnica nie znaczna na niewielką korzyść nakładanego polerka minimalnie mniejsza ilość rys.

 

 

sealant2.jpg

 

Panel 2 zbliżenie

 

sealant3.jpg

 

Panel 3

 

sealant4.jpg

 

I Zbiorcze porównanie kropelkowania ;)

 

 

 

 

 

sealant6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecasz, by pod wosk sealant położyć? Ciekawe.

A jak się to ma do takiej opcji: lakier - twardy wosk - miekki wosk?

 

to niestety nie bedzie mialo takiego samego efektu.

 

istota z sealentem jest w tym, ze sealant skalda sie z polimerów, których cząsteczki są mniejsze od cząsteczek lakieru, w efekcie można powiedzieć że sealent w pewnym sensie "łączy" się z powierzchnią lakieru co daje dobrą powłokę ochroną (dlatego pisałem żeby nie stosować opcji odwortnej tj lakier-wosk-sealant).

 

BTW niejaki diamondbrite wlasnie działa na sealantach, pisza o tej powloce i polimerach jakby to bylo super odkrycie.

 

natomiast co do kombinacji lakier-twardy wos-miekki wosk, wydaje mi sie ze ma taki sens co nakladanie kilku powierzchni wosku (ja wówczas preferuje odswiezac warstwę quick detailerem z woskiem)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sealant skalda sie z polimerów

nie można tak generalizować. Są sealanty mineralne i wcale nie składają się z polimerów. Takich przykładów można podać baardzo dużo

 

 

to ciekawe co piszesz, dokad siega moja wiedza sealanty kojarzyly mi sie ze struktura polimerów, rozwiń swoją myśl prosze , ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem co tu dokładnie rozwijać. Są sealanty oparte na polimerach i są takie które z polimerami nie mają nic wspólnego.

Nie chcę być posądzony o sprzedaż takich produktów dlatego pozwól, że nie będę wymieniać żadnych nazw.

 

 

chciałem się dowiedzieć o sealantach nie opartych na polimerach. Dokąd sięga moja wiedza selant nie kojarzy mi się z niczym natrualnym tylko polimerami.

 

Nie popadajmy w pranoję na tym forum o posądzanie, parę postów wyżej wymieniałeś produkty z nazwy.

Pisałeś o Wolfgangu, który jest oparty na polimerach:

 

http://autogeek.net/wg5500.html

 

 

 

Ja nie widzę w tym nic złego dopóki nie wkręcasz mi ceny i nie piszesz na temat.

 

jak to jest z tymi sealantami nie na polimerach ? :)

 

 

PS ja nie mam nic do polimerów, tylko ciekawość mnie zżera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nic nie mam do polimerów ;) wręcz przeciwnie.

Na początku trzeba sobie powiedzieć, że to co nie jest woskiem z reguły jest sealantem, czyli wypełniaczem.

Jeśli skapnie nam z drzewa na auto żywica to mamy piękny naturalny sealant, który nie jest oparty na polimerach (ale za to baaardzo wytrzymały :evil: ). Jeśli poddamy naszą żywicę polimeryzacji to mamy już sealant oparty na polimerach.

Występują też produkty oparte na nanotechnologii i tutaj tak samo. Mogą to być sealanty nano lub nanotechnologia polimerowa.

Mogę się mylić, ale chyba wszystkie produkty zawierające teflon, czyli PTFE z natury muszą być polimerami.

Mimo, że produkt o którym myślałem nie jest dostępny ani w stanach ani w europie to i tak nazwy podać nie mogę :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas napisał/a:

że tak zapytam tajemnica państwowa jakaś czy jak ??

 

wojskowa :song:

ale to w końcu jest środek dostępny w sprzedaży , tak ??

skoro tak to w czym problem jest ??

trochę to dziwne , no ale ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.