Skocz do zawartości

Sealant czy wosk na trudne warunki ?


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Guru pewnie mi powiedzą zaraz że "ekspert" się czepia jak zwykle po fakcie :P , ale wytłumaczeniem wczesnego zjazdu DG mogła być temperatura przy aplikacji ;)

 

Temp ok 11-12 stopni , Evo za mało ? Nie czepiam się, bo sam nie wiem........ :o

 

A przy jakiej temperaturze było nakładane ? podobno musi być nie mniej niż 10, no i musi poleżeć co najmniej 30 min. ?

 

Leżał min 30 min, daw dni nie jeżdżone po aplikacji :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No bez jaj, 3 tygodnie dla sealanta z TEJ firmy, mającej puszczać w butach "wysoką półkę" ? Raczej nie sądze ;) Ja wiem że czasem pewniaki puszczają po zaskakujaco krótkim czasie, ale przeważnie nie dzieje się to "od tak", tylko jest jakiś konkretny powód. Moim zdaniem te 11-12 stopni to granica , i tu bym upatrywał powodu.

 

No i tak zawczasu,bo właśnie doczytałem kombinacje - obstawiam przedwczesny zjazd Shielda , ze względu na mariaż z HDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być temperatura- #111 nakładana na Passata w temperaturze mniej więcej 16-20 stopni po ok 2 miesiącach i 2-3 tyś km (w tym kilka myć #901 i White Satinem, może 2 razy QD od DG) wygląda mniej więcej tak:

http://www.youtube.com/watch?v=em3x9TeKpFw&feature=youtu.be

 

A na Volvo przy ok 10 stopniach, po tygodniu i circa 150-200 km w mieście, umyte WS wygląda tak:

http://www.youtube.com/watch?v=0fGlc4np64U&feature=youtu.be

Drzwi kierowcy Body Wrap, pasażer #601 + #111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 2,5 msc i okolo 5,5k km #105 lezy niezle, coraz slabiej odpycha wode - pewnie po umyciu recznie byloby sporo lepiej ( od chyba konca listopada tylko bezdotyk, dwa razy proszek). Aplikowany w okolo 15 stopniach.

 

No to ja sam już nie wiem :dontknow::dontknow:

 

Chyba że było już tak ciemno że ja zwidy mam ale Ok, jutro kamerka i wąż z wodą - będą grane :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie #601+#105 po 3 miesiącach w kluczowych miejscach już praktycznie nie ma, wosk nakładany w temp 8-13, a rozbieżność taka bo nagle wparował do garażu sąsiad... Jednak te 3 tygodnie to stanowczo za mało i musiało ci się chyba coś przewidzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura to jedno a wilgotność przy aplikacji to drugie.

Jest jeszcze kondycja lakieru - ja dopiero na srebrnym lakierze zauważyłem jak się brudzi. Po 4kkm cały samochód od połowy drzwi w dół mam w mikro kawałkach asfaltu, pyłu hamulcowego (chyba) filmu drogowego i innych zanieczyszczeń które za chiny nie schodzą przy zwykłym myciu. Efekt jaki zaobserwowałem w tych miejscach to bardzo,bardzo wolny sheeting w tych miejscach zaraz po spłukaniu szamponu/piany. Nie mniej jednak sheeting choć bardzo powolny jest dość kompletny, kropelkowanie bez tragedii a odpychanie ciężkiego brudu/błota i łatwość mycia bieżącego bardzo dobre.

Zauważyłem ,że kondycje DG poprawia też umycie raz na jakiś czas samochodu czymś mocniejszym niż delikatny szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi otwarte ;)

 

No i chyba zamiast DG TCR wstawimy "czarnego konia" ;)

 

 

Siemka!!

dziś ponownie umyłem Isuzu no efekt ;) minęły 5 tygodnie z 2000km przejechałem a rezultaty :

 

- DG TCR nie ma już dawno :?

- DG 105 już nie ma :/

- Shield - daje radę - już nie tak super ale są :good:

- Glasur - daje radę - już nie tak super ale są :good:

- FK1000 - jest, ale są pierwsze oznaki osłabienia na początku maski :oops:

- Coli - bez zmian - ale to pewnie wynik umiejscowienia prawie w ogóle nie dostaje po dupie :D

 

68330266.jpg

 

img0054hv.jpg

By dzinkins at 2012-01-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyżby szał na DG miał się zakończyć, tak samo niespodziewanie jak się zaczął
Oby nie, bo się skusiłem.

Auto nie myłem od kilku tygodni, było kilka razy w górach i przejechało pół polski.

Mycie sie szykuje w następnym tyg, wtedy dużo sie wyjaśni. Dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.