Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Crockett84, piotrek305 ja mam takie opony od 2 sezonów przejechane około 17 tys. rozmiar 195/45/16. Zużycie bieżnika znikome, trzymanie w zakrętach i na mokrym według mnie bardzo dobre ale jestem raczej spokojnym kierowcą :) bo i auto spokojne 70 KM. Wcześniej miałem okazję użytkować Barum Bravuris 2 i też bardzo opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626475 Goodyear :good: albo Continental premium/sport 5 o ile sie mieści w budżecie

Nie wiem jak Goodyear ale po jednym sezonie na nowych ContiPremCont 5 na osi napędowej nie mam już połowy bieżnika. Przebieg około 7 tys. km i to bez zrywów, pisków i upalania gumy. Jazda bardzo spokojna, ani raz nie zerwałem przyczepności. Fakt trzymają jak złe czy słońce czy ulewa ale połowy mięsa już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko.

Nie mogę się zdecydować :(

 

Hankook S1 Evo 2 K-117

Dunlop Sport Max RT2

Good Year EAGLE F1 ASYMMETRIC 3

 

Zamówiłem GY, czekam na przesyłkę. Teraz mam Dunlopa ,ale 1.

Myślę, że są to opony juz tak HP, że różnice na codzień sa niewielkie.

 

626475 Goodyear :good: albo Continental premium/sport 5 o ile sie mieści w budżecie

Nie wiem jak Goodyear ale po jednym sezonie na nowych ContiPremCont 5 na osi napędowej nie mam już połowy bieżnika. Przebieg około 7 tys. km i to bez zrywów, pisków i upalania gumy. Jazda bardzo spokojna, ani raz nie zerwałem przyczepności. Fakt trzymają jak złe czy słońce czy ulewa ale połowy mięsa już nie ma.

 

A ja jeździłem dosyć mocno na dunlopach i też z połowy bieznika po ok. 15kkm nie ma. To sa jednak miękkie opony i przy ostrej jeździe na 2 sezony max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi Conti premium contact 2 sie bardzo wolno zużywają, kolega ma premium 5 i nie narzeka na zużycie, ogólnie nie wiem czemu ale BMW ma to do siebie że zjada opony szybciej. Fakt faktem też jest taki że im opona lepiej trzyma tym i zużycie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Swifcie siedzą Conti Premium Contact 2 83V w rozmiarze 185/55 R16 i przejechałem na nich ok 30 000 przez 3 lata - i w zeszłym roku miały już pomiędzy 4,5 a 5 mm bieżnika. Wynik moim zdaniem średni, ale kleją się niemiłosiernie - niezależnie od pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, powtarzam się, ale Uokohama Advan Sport V105 sprawdza się świetnie, na suchym i lekko wilgotnym asfalcie nawet w okolicy zera klei jak głupia - ostre hamowanie na prostej odbyło się bez angażowania ABSu.

Na zakrętach już niestety czuć zadyszkę zawieszenia, choć w Wwie łuki typu zjazd z S2 (od Wwy) do S7 czy z S7 do S2 (negatywne pochylenie) pokonuję ziewając, bo oba pasy blokują wolniejsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626614 Advan Sport V105

Nie wiem czemu jest tak mało popularna.

W testach jeżeli już się pojawia to wypada świetnie.

Ogólnie Yoko ma chyba słaby marketing u nas. Mam AVS 550 decibel i jestem mega zadowolony.

Tutaj np.: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

Testów z autobilda nie biorę zbyt poważnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Swifcie siedzą Conti Premium Contact 2 83V w rozmiarze 185/55 R16 i przejechałem na nich ok 30 000 przez 3 lata - i w zeszłym roku miały już pomiędzy 4,5 a 5 mm bieżnika. Wynik moim zdaniem średni, ale kleją się niemiłosiernie - niezależnie od pogody.

 

 

zużycie nie złe, Pirelli kolegi po 30 000 nadawały sie na śmietnik w Golfie 1,4. Obecnie opony tak wytrzymują, 45 000 i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponki doszły z Polski hurt opon po uwaga - miesiąc i 2 dni. Ale jak kupowałem to różnica w cenie była 100zl/szt. Opony przyszły z pierwszego tygodnia marca tego roku :) także swiezutkie z produkcji. Prócz terminu, to nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tak załatwiłem dawno temu kupując na Opony Tanio czy coś takiego. Nie sprawdziłem i mi przyszły szybko ale ...2 letnie. Nie sądziłęm że kupując nowe można kupić 2 letnie. Od tamtego czasu albo sprawdzam dokladnie albo nie szczędze 100 zł na komplecie i biore gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony te wysyłają z magazynów producentów bezpośrednio, dlatego taki termin realizacji. Wszystkie opinie były, że opony świeże ale termin realizacji. Ja zadowolony jestem,procz terminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić opony na lato i myślę co będzie najbardziej optymalne.

Jeżdżę AR 156 2.4 20V 175KM, mam felgi 16" i raczej nie planuję kupować innych, większych.

 

Lepiej postawić na jakość i kupić Pirelli P7 205/55/R16 za ~900 zł, czy iść w chińszczyznę, np. Goodride SA-37 215/55/R16 albo 205/50/R16 ~800-850 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakieś budżetowe 17" 225x45, chodzi o fakt, że autem myślę, pojeżdżę jeszcze max 1.5 roku a może nawet tylko jeden sezon letni przejeżdżę, i szukam coś nie drogiego przez to, jazda 80% miasto i bardzo spokojnia już(nie chce używek ani bieżników)

Wiem, że Sava Intensa UHP z tanich jest najlepsza ale na komplecie to i tak ponad 200zł więcej, więc na razie szukałbym opinii o Dayton D320 Evo, Goodride SA37, Bvravuris 3, Kormoran Gamma B2, Infinity Ecomax, Riken Maystorm 2 B2.

Czy coś z tego choć trochę jest wartę uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.