Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam się za nowymi letnimi w rozmiarze 215/45/R17 i na razie mam dwa typy:

1. Nokian Z Line

2. Bridgestone RE002

 

Ktoś miał z nimi do czynienia? W RE002 trochę się boję że na deszczu będzie dramat.

 

Conti Sport Contact 5 bym brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT,

Auto: Galant 2,5 V6 163KM, ośka.

Dwa sezony temu kupiłem 215/45/17 ZLine. Świetna guma. Żywotność średnia no ale coś za coś. Świetne w deszczu, na suchym to już w ogóle.

RE002 podobno jak za swoją cenę są bardzo dobre. Gdyby były ciut tańsze to byłby mój wybór na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT,

Auto: Galant 2,5 V6 163KM, ośka.

Dwa sezony temu kupiłem 215/45/17 ZLine. Świetna guma. Żywotność średnia no ale coś za coś. Świetne w deszczu, na suchym to już w ogóle.

RE002 podobno jak za swoją cenę są bardzo dobre. Gdyby były ciut tańsze to byłby mój wybór na ten sezon.

W sumie to się skłaniam bardzo do RE002, boję się tylko że w deszczu popłynę. ;) Gumy szerszej nie chcę zakładać, bo prześwit się zmieni, poza tym będzie balon brzydko wypływać z felgi. :kox:

 

A nokiany są świetne, na zimę kupiłem WR D4 i są rewelacyjne, szczególnie na deszczu kleją jak głupie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tyre reviews na mokrym wygląda całkiem okej. Nie słyszałem też, żeby ktoś mocno na ten aspekt narzekał. Choć często porównuje się je do topowych UHP co moim zdaniem jest błędem.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... -RE002.htm

Jednak Nokian...

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/zLine.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tyre reviews na mokrym wygląda całkiem okej. Nie słyszałem też, żeby ktoś mocno na ten aspekt narzekał. Choć często porównuje się je do topowych UHP co moim zdaniem jest błędem.

Dzięki bardzo. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam się za nowymi letnimi w rozmiarze 215/45/R17 i na razie mam dwa typy:

1. Nokian Z Line

2. Bridgestone RE002

 

Ktoś miał z nimi do czynienia? W RE002 trochę się boję że na deszczu będzie dramat.

 

Z Nokianami miałem do czynienia tylko w zimie i model WR D3 jest jak dla mnie rewelacyjny, Sam myślałem nad ZLine na lato ale trafiła się dobra oferta z Dunlopami. Może ta lektura pomoże w wyborze https://www.adac.de/infotestrat/tests/r ... geId=31821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluresponse -> przyczepność, hamowanie, ekonomiczna, główną grupą odbiorców są auta kompaktowe i średniej klasy

Sport Maxx RT -> przyczepność, hamowanie, lepsza w zakrętach i dynamicznej jeździe, kierowana do szczególnie mocniejszych aut ale i tych którzy chcą mieć lepszą kontrolę w pokonywaniu zakrętów

 

Już jest następca Sport maxxów z numerem 2, ponoć jeszcze lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbym im 8. Na suchym i hamowanie na duży plus. Nie zauważyłem ścierania się gumy po 2 latach. Na mokrym nie zachowywały się niepokojąco, nieźle trzymały nawierzchni. Nie jeździłem ekstremalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić coś na lato w rozmiarze 195/65/15? Szukam coś pokroju Fuldy/Nexena itd. w rozsądnej cenie.

Nexen Nblue HD+ mam na jednym samochodzie i za taką cenę chyba lepszej kupić się nie da. Guma miękka wydaje się być podobna jak nie taka sama jak w danlopach bluresponse, bieżnik fajny cichy a przyczepność bardzo przyzwoita w porównaniu z Fulda która miałem wcześniej bez porównania.

Pozdrawiam

 

Dodane po 5 minutach 51 sekundach:

Bluresponse -> przyczepność, hamowanie, ekonomiczna, główną grupą odbiorców są auta kompaktowe i średniej klasy

Sport Maxx RT -> przyczepność, hamowanie, lepsza w zakrętach i dynamicznej jeździe, kierowana do szczególnie mocniejszych aut ale i tych którzy chcą mieć lepszą kontrolę w pokonywaniu zakrętów

 

Już jest następca Sport maxxów z numerem 2, ponoć jeszcze lepszy ;)

Potwierdzam bluresponse miałem w pasacie byłem zachwycony później chciałem je kupić do vrs'ki ale w niskim profilu nie występują wiec kupiłem sport maxx RT. Również jestem z nich zadowolony w porównaniu z poprzednimi Chińczykami które mówiłem wywalić po 5 miesiąc bo popękaly na boku nie porównania.

Zasada się sprawdza kup tanio kupuj dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluresponse -> przyczepność, hamowanie, ekonomiczna, główną grupą odbiorców są auta kompaktowe i średniej klasy

Sport Maxx RT -> przyczepność, hamowanie, lepsza w zakrętach i dynamicznej jeździe, kierowana do szczególnie mocniejszych aut ale i tych którzy chcą mieć lepszą kontrolę w pokonywaniu zakrętów

 

Już jest następca Sport maxxów z numerem 2, ponoć jeszcze lepszy ;)

Potwierdzam bluresponse miałem w pasacie byłem zachwycony później chciałem je kupić do vrs'ki ale w niskim profilu nie występują wiec kupiłem sport maxx RT. Również jestem z nich zadowolony w porównaniu z poprzednimi Chińczykami które musiałem wywalić po 5 miesiącach bo popękaly na boku nie do porównania.

Zasada się sprawdza kup tanio kupuj dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.