Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

PA3 to nie są rewelacyjne opony na śnieg, z tego co kiedyś czytałem w śniegu płytszym czy głębszym one sobie nie radzą. W dodatku one już mają 6 lat co jak dla mnie je dyskwalifikuje, a Ty piszesz że starczą jeszcze na 3 sezony...nie wiem czy to dobry pomysł jedzić na starych zimówkach. do 5 lat ok ale potem jest lipa,, guma traci właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.

Poniżej przedstawię co pan wulkanizator mi powiedział na temat starych opon. Kiedyś, jak szukałem zimowych laczy. Kupilem wtedy komplet używanych dziesięcioletnich michelinow z bieznikiem 7mm.

To nie jest moje zdanie ani ocena! Nie mam wyrobionego zdania.

"zalezy od warunków przechowywania"

 

Tak, kupilem używane stare opony na norweska zimę. Tak, zapłaciłem za nie dwa fistaszki.

Pojezdzilem 4 miesiące i sprzedałem gruchota.

Żadnych negatywnych zjawisk nie zauwazylem. Śnieg był.

Auto mialo 400 tkm przebiegu i może jeszcze z aż 4 konie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki przechowywania to 50 %, druga połowa czasu to jazda po mokrej drodze, śniegu, soli itp i to te czynniki niszczą gume. Ona nie lubi wilgoci, a zimą jest mokro prawie cały czas. Dobre przechowywanie przedłuża jej żywotność, ale cudów nie ma. Z czasem traci elastyczność i tyle. Zresztą wystarczy spojrzeć na pióra wycieraczek jak zbierają po 2 latach eksploatacji. twardnieją i są do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedys kupiłem "prawie" nowe 10-letnie Micheliny Alpiny po 100zł za sztuke, zrobiłem 4 sezony beż żadnego problemu, bardzo dobrze trzymały na śniegu i błocie. Jeszcze udało się je sprzedać jako 14 letnie do jakiegoś grata za 220 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dunlop Sport Maxx RT u mnie w wymiarze 225/40 R18.

Dopiero kilka dni na aucie i powiem że jestem pod wielkim wrażeniem. Mondek idzie jak po sznurku no i przede wszystkim jest to chyba najcichsza 18- stka na jakiej jeździłem. Zobaczymy jak będzie się zachowywać w miarę zużycia.

Póki co moim No1 jest Michelin Pilot Sport 3. Czyżbym znalazł konkurencję??? :song::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamówiłem goodyeara assymetric 3.nowosc tego sezonu. Podobno na suchym w kilkunastu próbach średnio o 2,4m krótsza drogę hamowania osiągaja od Michalina wyżej wymienionego, a na mokrym o 1,6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RainSporty 3 od czasu ich premiery na rynku, opona bardzo fajna na wodzie i za to wielki plus, nie lubi wysokich temperatur, szybko się zużywa, jak jest gorąco gorzej się prowadzi w zakrętach(30+). Takie są moje wrażenia z ich używania. Mimo to na ten sezon też je kupiłem do drugiego auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RainSporty 3 od czasu ich premiery na rynku, opona bardzo fajna na wodzie i za to wielki plus, nie lubi wysokich temperatur, szybko się zużywa, jak jest gorąco gorzej się prowadzi w zakrętach(30+). Takie są moje wrażenia z ich używania. Mimo to na ten sezon też je kupiłem do drugiego auta :)

Gorzej prowadzi tzn nie wiem czuć że auto pływa np.?

Właśnie zastanawiam sie nad nimi w rozmiarze 215/55/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, piszczą i czuć że delikatnie uciekają, ale to tylko przy ostrzejszej jeździe przy wyższych temperaturach. Takie są moje wrażenia z ich używania. Za to na mokrym mają duże zapasy przyczepności. Szczerzę mogę polecić te opony. Mam 195/50/15, a teraz dokupiłem 205/40/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić to co piszą koledzy o rainsportach3 że na suchym i przy dość dynamicznej jeździe ta opona ma tendencje do pływania (auto nie prowadzi się precyzyjnie)tak jak by miała miękkie boki poza tym jest ok co do głośności nie mogę się wypowiedzieć ponieważ sam samochód jest już w sobie głośny :mrgreen: rozmiar opony 195/45/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dwa razy miałem kontakt z uniroyalem i oprócz tego że faktycznie dobrze odprowadzają wode to z hamowaniem już tak rózowo nie było na mokrym, hałas i komfort na niskim poziomie, ogólnie nie zbyt wysoka półka opon, wiele osób je kupuje bo "fajnie" wyglądają o ile ktoś to wogóle bierze pod uwage a są tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.