Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

własnie zamówiłem Vredestein Ultrac Sessanta, zobaczymy jak się będą sprawować.

Szału nie będzie :P

Sam na takich pomykam i żałuję zakupu. Przegrywają w moim porównaniu z Toyo T1R oraz z Potenza RE050A na których śmigałem w tym samym rozmiarze, jeżeli chodzi o właściwości jezdne bardzo podobna opona do Goodyear Excellence, na suchej nawierzchni całkiem ok, na mokrej poprawnie, ale w wyższych temperaturach strasznie pływają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na mokrym są strasznie śliskie.

 

Ja polecam BF goodrich GFORCE PROFILER Na deszczu miodzio, na suchym trochę głośne.

 

Uniroyal Rainexpert i Rainsport 2, fajne opony, ciche na suchym, na mokrym bardzo dobrze się zachowują.

 

Bridgestone ER300 i ER 30 szybko schodzą, ale zachowanie poprawne.

 

Obecnie mam Hankook Ventus Prime i na mokrym nie są rewelacyjne, zachowują się słabiej niż wspomniane wcześniej BF, ale za to wolniej schodzą. Na suchym porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto do demonów szybkości nie należy wiec opony pewnie będą wystarczające ;)

 

Jeszcze się poradze w paru źródłach i zobacze jakie ceny jest mi w stanie zrobić znajomy.

 

A jakaś oponka w granicach 350-400zł ?

 

Jak chcesz dam Ci kontakt do faceta który ma nowe letnie opony 225/45 R17 Hankook Evo S1 Ventus za 1400zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak się mają do siebie ContiSportContact 3 i ContiSportContact 5? Z nazewnictwa wynika, że 5 to nowszy model, a czy faktycznie lepszy? Ktoś coś wie? Cena taka sama w interesującym mnie rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak się mają do siebie ContiSportContact 3 i ContiSportContact 5? Z nazewnictwa wynika, że 5 to nowszy model, a czy faktycznie lepszy? Ktoś coś wie? Cena taka sama w interesującym mnie rozmiarze.

 

Zawsze kupuj najnowszy model - nie będziesz miał problemów z dostępnością za rok czy dwa jeżeli rozwalisz 1 sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Teraz ja "po prośbie" o opinie ;)

 

Muszę kupić nowe opony. Felga Dotz Hanzo 17' (teraz mam opony 215/45/17 i zastanawiam się nad 225/45/17, bo rant felgi wystaje przy tych węższych).

Dwa pytania: czy warto szersze? I zastanawiam się nad wyborem opon (kiszeń mocno ograniczona ;) ) dlatego zastanawiam się między Barum Bravius 2 a Fulda SportControl (różnica w cenie to 240 zł). Warto dopłacać do tej Fuldy?

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Zawsze warto dopłacić (oczywiście jeżeli budget pozwala) :-] Niestety przy normalnym turlaniu po mieście nie zauważysz różnicy, natomiast w sytuacjach niebezpiecznych na pewno 8-)

 

No z tym budżetem obecnie tak trochę krucho :-] bo ubezpieczenie siedzi mi jeszcze na karku :mrgreen: ale strasznie nie lubię kupować "badziewia" dlatego zapytałam o jakość tego Baruma (czy jest bardzo źle czy tylko trochę) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Jak jest szerokość felgi?

8"

O ile to nie BMW i nie jest oczekiwany "naciąg-look", to 225/45/17 będzie OK.

 

a gdzie tam! jakie BMW :D babski "gnojowóz" a3 8L ;) i ten "naciąg-look" przez 3 sezony letnie doprowadził mnie do siwizny :mrgreen: 70 km dziennie przez wiochy i dziurawe drogi nie jest "bułką z masłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.