Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie akurat zattrzymanie sie wczesniej o 2 metry ma znaczenie jak mi pieszy wyskoczy albo tir pierwszeństwo wymusi. kolosalnych róznic nie ma ale jakbym miał tanie opony to bym miał rozwalone auto już 3 razy. W każdym przypadku brakowało dosłowniie mniej niż pół metra. Na tanich oponach podejrzewam że bym sie zatrzymał sporo dalej i tyle by wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie akurat zattrzymanie sie wczesniej o 2 metry ma znaczenie jak mi pieszy wyskoczy albo tir pierwszeństwo wymusi. kolosalnych róznic nie ma ale jakbym miał tanie opony to bym miał rozwalone auto już 3 razy. W każdym przypadku brakowało dosłowniie mniej niż pół metra. Na tanich oponach podejrzewam że bym sie zatrzymał sporo dalej i tyle by wyszło

No jak sie jezdzi wyczynowo to tak jest :) Nawet najlepsze opony nie zastopia zdrowego rozsadku,roznice pozatym w drodze hamowania miedzy roznymi oponami sa minimalne http://www.auto-swiat.pl/test-opon-letnich/hp69h i nie sadze aby to bylo przyczyna kolizji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam rainsporty 3 (195 /45/16)przejechane jakieś 5 tyś więc opona świeża, co do głośności to się nie wypowiem bo samo auto przy max prędkościach jest głośne ale nic nie bije ,nie trzepie na mokrym jest super, na sucho mam wrażenie żę są trochę za miękkie ale do normalnej jazdy są ok pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam auta premium za to opony jak najbardziej i mój wybór ogranicza się zasadniczo do 4-5 producentów.

Wolę mieć 1m zapasu na hamowaniu niż żeby mi tego 1m zabrakło.

Swoje obecne auto kupiłem na "chińczykach" i pewnego dnia na mokrej nawerzchni jazda na nich mogła mnie kosztować życie. Kilka dni później zostały ofiarowane grtisowo wulkanizatorowi podczas zmiany mimo że miały jeszcze ok 4-5mm.

Nigdy więcej chińskiego shit-u.

Ale jeżeli ktoś twierdzi, że są dobre i chce na tym jeździć to ma do tego pełne prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie ktorzy na siłe próbują wszystkim i samemu sobie udowodnić że to jest świetny interes bo sie zaoszczędzi pare stówek i nie ma żadnej różnicy. Ile razy widziałem jakieś BMW albo Audi na łysych albo chińskich gumach to głowa mała, do ciężkich i mocnych aut zakładać taki shit ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu z pytaniem o opony.

Kupuję swój pierwszy samochód (używany) - wybaczcie niewiedzę. :(

Jak to po zakupie, sporo wydatków dodatkowych (m.in. ubezpieczenie, przeglądy, wymiany itp.). Dodatkowo dokupuję do auta felgi w rozmiarze 15", do którego nie będę miał opon.

 

Stoję przed zakupem 195/55/r15. Prędkości max do ok. 140. Poradźcie co jest godnego uwagi, co dobrego wybrać a jednocześnie nie brać z najwyższej topowej półki.

 

Wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie bardzo chwalę Dunlop Sport Blue Response, mam 195/65/R15 od 2,5 roku. Są ciche, dobrze trzymają się drogi, nie biją. W drugim aucie mam Continental ContiSportContact 5 i też jestem bardzo zadowolony. Nie są to topowe opony, ale warte uwagi. Co jakiś czas ktoś je tu chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu z pytaniem o opony.

 

 

Stoję przed zakupem 195/55/r15. Prędkości max do ok. 140. Poradźcie co jest godnego uwagi, co dobrego wybrać a jednocześnie nie brać z najwyższej topowej półki.

 

Chodzi o letnie? Jeśli tak to mogę polecić(bo sam mam w tym rozmiarze) budżetowe opony Dayton D320 EVO, index prędkości V,  łatwe do wyważenia, trochę szumią powyżej 140, ale dosyć fajnie się kleją do nawierzchni, a i na mokrym nie ma obawy, że coś się stanie. Nie wiem jak teraz ale na początku roku kosztowały śmieszne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu z pytaniem o opony.

Kupuję swój pierwszy samochód (używany) - wybaczcie niewiedzę. :(

Jak to po zakupie, sporo wydatków dodatkowych (m.in. ubezpieczenie, przeglądy, wymiany itp.). Dodatkowo dokupuję do auta felgi w rozmiarze 15", do którego nie będę miał opon.

 

Stoję przed zakupem 195/55/r15. Prędkości max do ok. 140. Poradźcie co jest godnego uwagi, co dobrego wybrać a jednocześnie nie brać z najwyższej topowej półki.

 

Wielkie dzięki za pomoc :)

Z tanich a dobrych to bym polecil Nexeny :good: Ostatnio szukalem do Clio zonie w tym rozmiarze i taniej to juz sa tylko Chinskie itp. ktorych unikam,ta koreanska marka sie rozwija i robi coraz lepsze oponki,zachowujac jak narazie niskie ceny :good:

 

Dodane po 7 minutach 25 sekundach:

Znajomy wulkanizator bardzo dobrze wypowiada się o Daytonach. Oczywiście w kategorii czajna.
Dayton to amerykanska marka ekonomiczna nalezaca do koncernu Bridgestone,wiec na rowno z chinskimi ich raczej nie mozna traktowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wulkanizator bardzo dobrze wypowiada się o Daytonach. Oczywiście w kategorii czajna.

Ale Dayton to nie czajna(pod wzlędem kraju produkcji i wykonania), chińczykom sporo brakuje do tych opon, mam porównanie bo wcześniej miałem też styczność z chińskimi oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozmiar 195/65/15 nie wchodzi w grę? Wtedy masz prawie 2x tańsze te opony.

 

 

 

Jednak chyba za dużo zmieni się średnica koła, no to zostaje wybierać z tego rozmiaru.

 

Ja mogę polecić Dunlop Blueresponse, ale nie wiem jaki masz budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Premacy na 195/65/15 i jechało się przetragicznie.

Po zmianie na odpowiedni rozmiar (195/55/15 właśnie) wszystko wróciło do normy.

Wiadomo, można pożonglować rozmiarami żeby było coś taniej ale tak do 3% średnicy koła. Później już zawieszenie mocno odczuwa zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam jakichs opon do miejskiego wozidła cos około 175/65/14 co byscie polecili? Jazda emerycka głownie po miescie :)

Debica Frigo 2 -> opinie tylko ze słyszenia od kierowców z firmy że są w porządku

Barum Polaris 3 -> ojciec już 2 komplety przerobił i nigdy nie miał do nich żadnych zastrzeżeń

 

Ewentualnie masz teraz na oponeo Continental ContiWinterContact TS850 w cenie 208zł sztuka ja teraz jeżdżę na takich i z miłą chęcią w tym sezonie kupił bym znowu takie ale niestety ze względów finansowych (wykańczanie mieszkania) przesiądę się na Barumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica F2 jak dla mnie tylko do miasta/spokojnej jazdy, na mokrym jak dla mnie tragedia, miałem 195/65/15 i pływało to po drodze strasznie(strasznie miękka boczna ścianka), za to na śniegu ciężko o lepszą oponę. ;)

Sava S3+ poprawna opona jak dla mnie, bez fajerwerków, ale i bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.