Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Raz miałem chińskie opony na aucie które było z wypożyczalni i w czasie jazdy plywalo po całej drodze a zawieszenie było ok. W deszczu tragedia ciagla utrata przyczepności a w takim samym aucie na normalnych oponach nic takiego nie miało miejsca. Stąd moja opinia. I wiem że nie kupię nigdy takich opon.

Widać też to po ilości negatywnych opinii w necie.

 

Nie twierdzę że wszystkie są złe wiem doskonale że hankook niby też wschodnia firma a robi dobre opony(znam tylko topowe modele nie wiem jak klasa budget). Mam takie zimowki w A6 i są bardzo ok. I chyba nawet teraz je kładą do Mercedesa na pierwszy montaż.

Być może jak ktoś jeździ po 5tyś rocznie to jest zadowolony ja nie byłem. I trochę bałbym się na takiej oponie jeździć po 200 km/h po autostradzie.

Jak wymieniacie części w aucie to też na noname chinczyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Merc dorzucił do jednego Nexeny, a w innych kupiłem Conti i Barumy zdaje sie. Żadnych uwag kierowcy nie zgłaszali, jeżdżą, tłuką kilometry i nie maja problemów z podjeżdżaniem gdziekolwiek :) Na Barumy narzekają tylko ze głośne strasznie, a skoro to słychać w chłodni, która ma opory jak domek jednorodzinny to moze to dać do myślenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej gadają Ci co nigdy takiej opony nawet na zdjęciu nie widzieli. Zapominacie chyba że Chiny są już na innym etapie rozwoju technologicznego niż 15-20 lat temu. Nexen niby też chińczyk a już ludzie powoli zaczynają się nimi podniecać że takie dobre i wciąż tańsze niż "stara gwardia".

 

Akurat Nexeny sa koreanskie a nie chinskie,a to spora roznica,nawet jesli produkowane sa w Chinach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4tyś za opony :shock::D:lol: chcesz żeby niemcy dobrze zarabiali to przepłacaj a jeśli nie jeździłeś na Tajwanie albo koreańczyku czy nawet chińskiej to się nie wypowiadaj a poczytaj dobrze gdzie produkują Twoje Conti i skąd idą surówki :D

 

Te które mieliśmy na naszych autach wszystkie zazwyczaj obniżone na szerokich i dużych felgach z w miarę mocnymi silnikami więc gumy nigdy lekko nie miały, naciągi, szybka jazda po zakrętach itp.

 

Wanli chińczyk -masakra jedna wielka :thumbdown:

Infiniti chyba chińczyk - nie były złe lepsze od poprzedników ale trochę głośne i śliskie

Zetex chińczyk - wiele tras zaliczonych opona cicha dobrze się zachowuje na śliskiej nawierzchni ale to nie to

Imperial - śliskie nawet na suchym :thumbdown:

Gt radial koreańczyk - polecam, opony warte uwagi ceny :good:

Nankang tajwan - mam je na naciągnięte na 18" na e46 przejechałe w cholerę i żadnych minusów nie posiada a lekko nie mają bo noga ciężka :good:

Nexen koreańczyk - wysoka klasa opon :good: kupiłem je do e87 super gumy pod każdym względem

 

Jak opony nie chcą się wyważyć zwrot i przyjdą nowe już tak robiłem z dwiema sztukami i nie było żadnego problemu takie coś może się zdarzyć nawet w michelinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, zaczyna się :D

 

Kupił opony jakie kupił. Jego sprawa.

Mi dobre opony już raz dupę uratowały, a Barumy prawie zabiły.

Domyślam się, że z tych Zeetexów czy jakoś tak będzie zadowolony do czasu awaryjnego hamowania podczas deszczu. Jednak równie dobrze może się taka sytuacja nie zdarzyć i będzie z nich przez cały okres użytkowania zadowolony.

Mnie nie stać na auto klasy premium ale to może dlatego, że kupuje zbyt drogie opony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że to duża kwota jeśli chodzi o eksploatację auta to trudno... Według mnie to zwykły koszt jak wymiana dwumasy czy innych elementów ktore się zużywają. Albo koszt duzego przeglądu w salonie.Ja wolę takie niż każda z wymienionych przez Ciebie.

 

Konczac OT zamówiłem ceramiczne klocki do A6 żeby mniej pylily felgi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytek13 mój post był skierowany do jacek_1 , po porostu musieliśmy pisać post w tym samym czasie .

 

Uwielbiam teorie ludzi którzy czegoś nie próbowali . Na jak to się mówi chińczykach latam od 8-9 lat . Różnych firm w rozmiarach od 15 do 19 .

Raz - R A Z miałem problem że były france mega głośne . Robię rocznie po min 30k km . Ani razu nie miałem sytuacji że wpadłem w poślizg czy coś takiego , nie jestem zawali drogą .

 

Wolę co sezon kupić nowe chińczyki niż tłuc przez 4-5 sezonów super premium opony gdzie i tak w 80% są produkowane w tych samych fabrykach co Chińczyki .

 

Nie ma się co sugerować opiniami gazet czy testów na YT gdzie 95% jest sponsorowane przez producentów .

 

 

P.s za chwilę dyskusję przeniosę do tematu o oponach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wolę co sezon kupić nowe chińczyki

Okej. Tylko nie wmawiaj ludziom głupot w stylu

i tak w 80% są produkowane w tych samych fabrykach co Chińczyki .

 

Też robię minimum 30 000km rocznie i w pełni wykorzystuje to co mam pod maską i porównywałem opony w tych samych rozmiarach, na tych samych drogach i warunkach. Jeżeli ktoś mi mówi, że nie widzi różnicy albo, że są nieznaczne to wg. mnie ma coś nie tak z percepcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym roku nowki Conti SportContact 5P. Nie chce wiedzieć gdzie kolega i jakie kupował Conti za 4k PLN bo ja za 225/35/19 płaciłem duuuuzo mniej.

I powiem szczerze - ostatni raz kupiłem tak drogie opony. Wcześniej jeździłem na używanych bridgestone czy inne ze średniej Półki i zachowywały sie podobnie. W poprzednim aucie miałem 19nastki opony Sunny - kleiły jak głupie, troche hałasowały ale spełniały swoją role w 100%! Pomijam ze kosztują polowe tego co Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na przodzie opony Kenda a na tyle Sunny , rzecz jasna opony były odesłane i przysłali drugi komplet , teraz jest wsio dobrze .

Od 3 lat jeżdżę na chińczykach i poza tym jednym problemem który udało się naprawić nie miałem kłopotów z tymi oponami , czy to na suchej czy na mokrej nawierzchni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menior, a Zeetex jest ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ;) więc też mam twierdzić, że to nie chińczyk ?

Co za porownanie :shock: Korea to uznany producent opon i nie tylko,prawie kazdy zna opony HANKOOK czy KUMHO sa to dobre dobre i znane oponki ;) a Zjednoczene Emiraty Arabskie :o no coz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym roku nowki Conti SportContact 5P. Nie chce wiedzieć gdzie kolega i jakie kupował Conti za 4k PLN bo ja za 225/35/19 płaciłem duuuuzo mniej.

I powiem szczerze - ostatni raz kupiłem tak drogie opony. Wcześniej jeździłem na używanych bridgestone czy inne ze średniej Półki i zachowywały sie podobnie. W poprzednim aucie miałem 19nastki opony Sunny - kleiły jak głupie, troche hałasowały ale spełniały swoją role w 100%! Pomijam ze kosztują polowe tego co Conti.

 

No ja mam trochę inny rozmiar niż Ty 255/40 indeks prędkości W plus nośności XL stąd różnica ;-) model ten sam co u Ciebie i złego słowa nie powiem.

 

Podsumowując niech każdy jeździ tym na co go stać i na oponach na jakie go stać.

Kończę dyskusję na ten temat bo nigdy się nie skoncza jak o takim jednym AMG, które interesuje niektórych na tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem 19nastki opony Sunny - kleiły jak głupie, troche hałasowały ale spełniały swoją role w 100%! Pomijam ze kosztują polowe tego co Conti.

Nie wiem jaki model Sunny, ale jeżeli kleiły w R-ce to jestem pod wrażeniem, bo model 3970 17" w 115 konnym dieslu słabo kleiły :thumbdown: Piszczenie opon, pływanie oraz hałas i nic poza tym :/ Lepiej się jeździło na zimowych balonach przy 15" z conti i dunlop niż na tych letnich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie.

 

Moje Mondeo MK4 2009 rok ma homologowane opony na lato 235 45 17 a na zime 215 55 16.

 

chce na zime kupić 205 55 16, są sporo tańsze. Czy mogę mieć "w razie czego" problemy z ubezpieczycielem ?

 

doradźcie coś.

 

rożnica w cenie jest spora. jak kupie 205 55 16 to klasa premium a w większym rozmiarze już na takie sobie pozwolić nie będę mógł.

 

chociaż tutaj http://www.rezulteo-opony.pl/opony-do-f ... 8-tdci-125 i na oponeo pokazują, że 205 55 16. ja już nic nie wiem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to raczej nie patrzą jakie masz kola podczas zdarzeń, ale róznie to bywa. Jak masz jeździć i sie zastanawiać to dla świętego spokoju załóż jak być powinny. Co do chińskich opon bajki w stylu chińska niczym sie nie rózni od opony premium mozna dzieciom opowiadać. O ile na suchym w nie zbyt mocnym aucie jakoś sie jeździ to na mokrym jest dramat, o hałasie nie wspomne. Ale sa tacy co kupują auto ponad możliwości aby sie pokazać a na eksploatacje już nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej gadają Ci co nigdy takiej opony nawet na zdjęciu nie widzieli. Zapominacie chyba że Chiny są już na innym etapie rozwoju technologicznego niż 15-20 lat temu. Nexen niby też chińczyk a już ludzie powoli zaczynają się nimi podniecać że takie dobre i wciąż tańsze niż "stara gwardia".

 

dawid.zu opony to Zeetex Hp 102

 

WojtasTDI jeżeli nie da się wyważyć to notatka od wulkanizatora i zwrot opon, wyślą Ci inne. Jakiej firmy opony kupiłeś?

 

Właśnie wróciłem z wulkanizacji i wyważyłem komplet, pomijam że stan felg był mi nieznany i okazały się proste to z założonymi oponami też nie było ŻADNEGO problemu z wyważeniem. Tak jak mówiłem zdam relację jak się będą sprawowały.

Nexeny sa koreanskie [WHITE SMILING FACE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańskie, a to znaczna różnica... chińczykom mówimy zdecydowane nie.

Jeździłem na Nexenach w lecie, jeżdżę zimą i bardzo sobie chwalę.

W Stanach Nexeny są bardzo popularne i używane regularnie także w drifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz mam założone na wszystkie koła 255/55/18, ale dwie są do wymiany i teraz zastanawiam się nad niższym profilu np. 245/40/18 tylko czy nie będzie wywalało błędu ABS czy ESP i czy te systemy będą dobrze działać?

 

Znalazłem mylne informacje i nie wiem co zrobić, jedni mówią, że można inni, że nie.. Może miał ktoś styczność z takim przypadkiem i się wypowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.