Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Zwątpiłem, że samemu znajdę dobre opony zimowe w rozmiarze 215/40/17. Interesuje mnie tylko taki rozmiar, w moim przedziale cenowym znalazłem Nexen WINGUARD SPORT i Nankang Snow Viva 2, a opinii w sieci jak na lekarstwo. Reszta to już opony powyżej 400 złotych i dla mnie to delikatna przesada cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Nexeny, ja mam w tym rozmiarze na felgach od turbo na zimę i jest lala :) wielu znajomych na tym jeździ i nikt nie narzeka.

 

co prawda śniegu było w zeszłym roku w jak na lekarstwo, ale dają radę, na mokrym jest gorzej jak jest dodatnia temperatura w zimę.

 

Idealnej opony się nie znajdzie, jedna jest lepsza na "tym", druga w "tamtym".

 

Nexen to bardzo niedoceniana marka, a robi "dobre" opony. Ja zimówki kupiłem po tym jak przejeździłem na letnich 215/35/18 N9000 dwa sezony i złego słowa nie powiem o tej marce.

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Art, do tej pory jeździłem na Dębicach Frigo 2 195/60/15 i gdyby tylko występowały w takim rozmiarze to wziąłbym je bez wahania, ale na tą zimę postanowiłem pójść w taki sam rozmiar jak na letnich i muszę szukać zimówek innej firmy. Auto i tak zimą pokonuje mało kilometrów, więcej jeżdżę SUV'em, a Astrę jedynie w trasie wykorzystuje.

 

17stki tak kosztują, np nokiany można kupić za 430 zł, tanio nie jest ale tragedii też nie ma

Jestem zrażony do marek premium, miałem Yokohamy Sport w 205/50/16 i gorszej opony to jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop bluresponse sport. Rewelacja cicha, niesamowita przyczepność na suchej jak i na mokrej nawierzchni.

 

gadamy o zimówkach. Co do Yokohamy modele w rozmiarach do aut "cywilnych" odstają od konkurencji z czołówki i tyle. Nie mówie że nie mają dobrych opon ale miałem dwa razy styczność i nie są warte swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja szukam opon na zimę w rozmiarze 155/65/13.

W zeszłym roku na drugim miejscu w teście Motoru był Uniroyal MS Plus 77, na forum rok temu dużo osób polecało też Save Eskimo S3+. Różnica w cenie pomijalna, jedna 146, druga 138. Skłaniam się bardziej w kierunku Savy, ma trochę lepsze opinie na Oponeo. Ktoś, coś jakieś sugestie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystkie popularne budżetówki tj. Polaris, Eskimo, Frigo. Oczywiście nowe.

Wydaje mi się, że najlepiej było na Eskimo. Jednak świeża zimówka to świeża zimówka i różnice były niewielkie. Pewnie byłyby bardziej odczuwalne po 3-5 latach ale tyle opony się mnie nie trzymają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barum Polaris 3.

 

A jakieś jedno zdanie, czemu ta ?

 

Miałem wszystkie popularne budżetówki tj. Polaris, Eskimo, Frigo. Oczywiście nowe.

Wydaje mi się, że najlepiej było na Eskimo. Jednak świeża zimówka to świeża zimówka i różnice były niewielkie. Pewnie byłyby bardziej odczuwalne po 3-5 latach ale tyle opony się mnie nie trzymają :)

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Nexeny, ja mam w tym rozmiarze na felgach od turbo na zimę i jest lala :) wielu znajomych na tym jeździ i nikt nie narzeka

które dokładnie ? ja widzę do siebie 2 : Snow G i Snow G WH2 (kierunkowa). Zastanawiam się nad zmianą Vredestein Snowtrac 3 na inne a skoro Nexeny mam na lato i sobie chwale no to może i one. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje się dokładnie nazywają Nexen Winguard Sport, kupowałem w zeszłym roku, dla ciekawostki poza sezonem za komplet 215/40/17 zapłaciłem z wysyłką chyba 950 zł ze świeżej produkcji. to wychodzi po 240 zł za nową gumę, FVAT23% jeszcze, no darmoszka :)

 

oczywiście, jeździłem na lepszych gumach w zimę, ale prawie dwa razy droższych. Konkludując, za te pieniądze przy moim stylu jazdy, Wawa + czasem okolice, jest bardzo dobrze :)

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem takie na zimę (205/55/16) razem z samochodem. Sprzedałem je i kupiłem 215/55/16.

IMO 205/55/16 wyglądają na lekko za małe przy ogromnych nadkolach w tym samochodzie.

 

Na lato myślałem nad 215/50/17, ale finalnie zdecydowałem się na rozmiar fabryczny 235/35/17.

Przynajmniej w razie "w" nie będzie problemów z ubezpieczycielem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Was nie rozumiem niby auta zadbane modyfikowane a na jednym z najważniejszych elementów w aucie oszczędzacie.. Opona to wasz jedyny styk auta z nawierzchnią. według mnie głupota jest kupowanie felg o rozmiarze 18-20 cali i kupowanie do tego jakiejś chińskiej opony. Pozatym koszt zakupu markowych opon nie jest jakiś duży przy feldze 19 na wiosnę zapłaciłem za Continentale niecałe 4000. Mając wiedzę ile mam kasy wybrałbym jazde na byle 17 z dobra opona żeby czuć się w miarę bezpiecznie ale przecież w aucie nigdy nie liczy się bezpieczeństwo tylko look.

A później spadnie kilka kropel deszczu i korki na drogach bo strach jechać na chinczyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej gadają Ci co nigdy takiej opony nawet na zdjęciu nie widzieli. Zapominacie chyba że Chiny są już na innym etapie rozwoju technologicznego niż 15-20 lat temu. Nexen niby też chińczyk a już ludzie powoli zaczynają się nimi podniecać że takie dobre i wciąż tańsze niż "stara gwardia".

 

dawid.zu opony to Zeetex Hp 102

 

WojtasTDI jeżeli nie da się wyważyć to notatka od wulkanizatora i zwrot opon, wyślą Ci inne. Jakiej firmy opony kupiłeś?

 

Właśnie wróciłem z wulkanizacji i wyważyłem komplet, pomijam że stan felg był mi nieznany i okazały się proste to z założonymi oponami też nie było ŻADNEGO problemu z wyważeniem. Tak jak mówiłem zdam relację jak się będą sprawowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko mam pisać dwa razy? Nie używałem, ale czy wszyscy Ci którzy tu piszą i krytykują używali? Rozmawiałem z kimś kto miał dokładnie takie opony, potwierdził że są dobre. Na tej podstawie kupiłem i sam ocenię ich jakość. Nie narzucaj mi tu kierowania się testami z gazet dla Januszów, bo dawno temu z tego wyrosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.