Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nic z tym nie zrobisz.

Swego czasu były firmy które frezowaly takie opony ale nie sprawdziło się to.

Badania w laboratorium w Poznaniu w których brałem udział wykazały , że opona która zaczęła ząbkowanie, zaczęła się nierownomiernie zużywać jest nie do uratowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Zetrą się i trochę wyrównają

 

"Trochę". Niestety opona która zaczęła ząbkować będzie to robiła do samego końca ale jeśli masz zamiar kupić nowe to zawsze możesz spróbować tego sposobu. Pochwal się wtedy efektem bo jeśli się uda to obalisz wyniki testów Ośrodka B-R O w Poznaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sytuacja jest beznadziejna trzeba próbować sobie pomóc nawet takimi sposobami ;) U siebie mam tak samo. Tylne zimówki są tak wyząbkowane i tak huczą, że masakra. Miałem robić ten trick, ale że 2 i tak są łyse to postanowiłem oszczędzić sprzęgło i przeguby i na zimę kupię 4 nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zawsze byłem wierny oponom Continental ale zaciekawiła mnie Dunlop Sport BluResponse.

Co wg Was będzie lepsze:

 

Continental ContiPremiumContact 5 vs Dunlop Sport BluResponse dla 205/55/r16 ?

 

Dzięki

 

Brat jeździ na Dunlopach w tym rozmiarze w Volvo S60 2.5t i jak na razie chwalił własnie za ciszę i dobrą przyczepność.

Sam wahałem się przy wyborze, bo też brałem pod uwagę Continentala, ale wybrałem Dunlopa, tyle że Sport Maxxy RT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic cos w 215/45r17 ? Zastanawiam sie nad hankookami ventus v12 evo2. Moj budzet to kolo 330zl za opone. Koniecznie z ochrona felgi.

Mam, co prawda jeszcze nie jeździłem na nich (kupione w tym miesiącu) i powiem tylko, że z tą ochroną felgi to mały fake. Sprawa przedstawia się tak, że guma wystaje max 2-3mm poza felgę. Gdzie w Continentalach było to prawie 1cm.

Tak jak na tym zdjęciu :

18706_ventus-v12-evo2-k120_1421150744.png

gdzie w Continentalach :

z13633395Q,Continental-ContiPremiumContact-5P.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube też coś podpowie :D

http://www.youtube.com/watch?v=EtBJ9ugVqBY

Alternatywa do palenia gumy :-]

Jeśli to miałoby sens, chociaż przetrzymania kupna nowych opon do kolejnego sezonu to może spróbuje. Może głupie, jeśli zadziała to głupie to nie będzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. zawiozłem opony do wyważania i okazało się, że jedna ma jajo. Jak myślicie podlega to gwarancji? Opony to Vredestein Ultrac Cento.

Opony 1 sezon przejeździły. Pewnie uznają za mechaniczne uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube też coś podpowie :D

http://www.youtube.com/watch?v=EtBJ9ugVqBY

Alternatywa do palenia gumy :-]

Jeśli to miałoby sens, chociaż przetrzymania kupna nowych opon do kolejnego sezonu to może spróbuje. Może głupie, jeśli zadziała to głupie to nie będzie :kox:

 

A nie lepiej oddać do takiego majstra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat równania opon wyząbkowanych tarczą z papierem ściernym i powiem szczerze że pomogło, hałas znacznie zmalał lecz po mimo poprawnej geometrii efekt ząbkowania powrócił po 10kkm. Jeśli chodzi o ta maszynkę z filmiku też zadziałało.

Nowe auto, nowe opony i trasa 4kkm non stop z maksymalnie bezpieczną prędkością autostradową, opony wyząbkowane niczym piła tarczowa. Efekt po maszynie opony jak nówki tylko z mniejsza ilością bieżnika, powrót 4kkm po bożemu czyli max 140km/h i nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Właśnie się dowiedziałem, że jakieś tam Dunlopy, założone na pierwszy montaż w fabrycznie nowym aucie, jakim jest Audi SQ5, wyząbkowały po jednym sezonie. Podobny przypadek był w moim obecnym XC90 z oponami Yokohama Advan Sport (chyba.) Po Yokohamie, bez jakichkolwiek napraw w zawieszeniu, założone zostały Pirelli PZero Rosso i przejeździły trzy sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Właśnie się dowiedziałem, że jakieś tam Dunlopy, założone na pierwszy montaż w fabrycznie nowym aucie, jakim jest Audi SQ5, wyząbkowały po jednym sezonie. Podobny przypadek był w moim obecnym XC90 z oponami Yokohama Advan Sport (chyba.) Po Yokohamie, bez jakichkolwiek napraw w zawieszeniu, założone zostały Pirelli PZero Rosso i przejeździły trzy sezony.

Moje mają przejechane 20k km, więc praktycznie nówki i już takie rzeczy. Btw. auto wyjechało z fabryki na nich.

jak opony ząbkują to może warto naprawić zawieszenie i ustawić geometrie a nie kminić jak naprawić opony które powinno się wywalić na śmieci

Zawieszenie jest jak nowe, sprawdzone dodatkowo. Geometria sprawdzana w dwóch warsztatach. Sprawdzałem czy felgi krzywe, czy koło jest wyważone. Wszystko jest w normie. Opony to : bridgestone dueler h/p sport w 235/45/19. Kolejnych będę szukał w 245/45/19, mieści się w 2%, a różnica w cenie kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Prawda jest taka , że niektóre samochody mają tak skonstruowane zawieszenia , że powinny mieć opony z homologacją typowo dla siebie.

Nie jest nowością ząbkowanie opon w niektórych nowych autach.

po wymienię na inny model opony problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , że niektóre samochody mają tak skonstruowane zawieszenia , że powinny mieć opony z homologacją typowo dla siebie.

Nie jest nowością ząbkowanie opon w niektórych nowych autach.

po wymienię na inny model opony problem znika.

 

Gdzieś tam kiedyś czytałem, że właśnie SUV'y mają częsty problem z ząbkowaniem :-/ Mam nadzieję, że opona z opisem SUV pozwoli uniknąć tego problemu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.