Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

macie jakieś opinie, najlepiej z własnego doświadczenia, na temat opon w rozmiarze 225/50/17

1. Yokohama Advan Sport V105

2. Pirelli P Zero Rosso

Jak wygląda zjadanie bieżnika - przebieg na letnich jakieś 18 - 20kkm, trzymanie w zakrętach i na mokrym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannonn, a może BlueResponse z Dunlopów. Są rzeczywiście bardzo ciche i choć to będzie 3 sezon na nich nie zauważyłem nadmiernego zużycia gum

 

Brałem je pod uwagę na samym początku, ale sporo opinii przeczytałem, że mają miękkie ścianki i odstawiłem je na bok. Chcę także opony z rantem ochronnym, którego w Blueresponse nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek- miałem wczoraj okazję przejechać się na 'budżetowych' oponach Kelly w C200 w203 polift, czyli samochodzie który już jakoś w miarę się drogi trzyma. Warunki nie były najgorsze- 5/6*C i mokro, jeździłem chwilę wcześniej swoim gratem na Contiwinter ts850 w tym samym wymiarze i było bezproblemowo. Tutaj każde dotknięcie gazu czy hamulca to kontrola trakcji albo ABS. Zakręt, który w tych warunkach przejeżdża się spokojnie przy 70-80km/h jechałem z 40km/h na granicy przyczepności.

Tak sobie myślę, że ubezpieczalnie powinny wziąć przykład z niemieckich autostrad- możesz jechać powyżej zalecanej, ale w razie czego zapomnij o ubezpieczeniu, tak samo z budżetowymi oponami jeśli miały wpływ na wypadek- poniżej premium ileś tam % potrącone z odszkodowania, a poniżej klasy średniej to już sam sobie radź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, zachwalać Yokohamy nie będę, bo tam pracuję. To jest topowy model, poniżej tabela do jakich aut ma homologację i jest montowany jako pierwszy montaż. Pamiętaj tylko, że opon na pierwszy montaż jest zawsze ok 3 producentów i może być tak, że na Polski rynek nie wjedzie żaden egzemplarz na Yokohamie, a np. na Włochy pojedzie wszystko z tym modelem. Generalnie średnia jest zachowana.

 

gkYXfwz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, a jak Ci napisze, że tak - spokojnie, to uwierzysz? :)

 

Robimy testy z jedną z firm transportowych jeżdzących busami na zachód. Klient zdecydował się stopniowo zmieniać opony na Yokohamę. Auta podobnie eksploatowane (właściciel ściśle monitoruje kierowców po GPS). Yokohama ma wyższe przebiegi o jakieś 10000km od różnych Conti czy Firestonów. Łącznie jest robione na komplecie ok 70000. Monitoring opon wykonujemy co 2-3 miesiące, więc widzimy na bieżąco zużycie. Wiem, że to segment dostawczych, ale tylko takie badania, tzn. konkrety mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill33, co nie zmienia faktu, że żeby dostać się na listę OE, trzeba faktycznie robić dobre opony + faktycznie liczy się cena dla producenta.

 

Dla uzupełnienia to lista, gdzie na pierwszy montaż szedł (lub idzie cały czas) model V103, czyli poprzednik V105. V103 to również świetna opona.

 

XjvfNM0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci napisze, że tak - spokojnie, to uwierzysz

 

A czy Twoje wynagrodzenie zależne jest bezpośrednio od obrotów firmy albo od sprzedaży? :-]

Poza tym mogę zweryfikować, zdaje się, że ktoś ze znajomych śmiga na Advanach, tylko nie pamiętam który :D

Jako alternatywę biorę jeszcze pod uwagę Dunlopy SportMaxx RT -ponoć cichsze i ekonomiczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Twoje wynagrodzenie zależne jest bezpośrednio od obrotów firmy albo od sprzedaży?

Staram się przedstawiać tylko fakty, to Ty podejmujesz decyzję.

 

Odpowiednik dla Dunlopy SportMaxx RT to bardziej ADVAN Neova z naszej linii. Dla V105 to będzie Sport Maxx GT, Sport Maxx TT od Dunlopa.

 

Generalnie rozważasz opony High Performance / Sport. Wydaje mi się, że każde z tego segmentu osiągną to co zakładasz (2 sezony, 40kkm). Dalej to już jest prosta zależność. Lepiej kleją = krócej jadą. Taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej to już jest prosta zależność. Lepiej kleją = krócej jadą. Taka jest prawda.

 

Znana i niezaprzeczalna, dlatego pytałem :D

 

Staram się przedstawiać tylko fakty, to Ty podejmujesz decyzję.

 

Zgadza się. Mam nadzieję, że nie zrozumiałeś mnie źle - mógłbym mieć wątpliwości, gdybyś np. był sprzedawcą na prowizji, wtedy nie zadawałbym dalszych pytań.

 

Dzięki za porównanie z Dunlopami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja jestem sprzedawcą, z tym że do innego segmentu rynku i to czy Ty je kupisz nie wpływa na moje wynagrodzenie. Poza tym zauważ nie sugerowałem kompletnie miejsca zakupu. Teraz mamy jasność :)

 

To na co mogę mieć wpływ, to ewentualna reklamacja, bo ją rozpatruje producent/główny importer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SportMaxx RT w tamtym roku i nie żałuję wyboru. Niby szybko schodzą, ale kleją się jak wściekłe na zakrętach, na mokrym spisują się rewelacyjnie i są ciche co jest również ważne. Coś za coś, wyjeździsz i kupisz nową świeżą gumę, ale pewność i zadowolenie masz gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byście polecili w rozmiarze 205/60 r15?Normalna jazda bez wariactw...Ciche i żeby dobrze dziury wybierały

 

Roadstone Cp661 i Zetexx ZT1000 a za nim poleca na mnie gromy to odsyłam do lektury nowego Auto Świata okazało się że ci dwaj producenci bądź co bądź budżetówek dostali się do finałowej 18 spośród 53 gum, W teście głośności były najcichsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co byście polecili w rozmiarze 205/60 r15?Normalna jazda bez wariactw...Ciche i żeby dobrze dziury wybierały

 

Roadstone Cp661 i Zetexx ZT1000 a za nim poleca na mnie gromy to odsyłam do lektury nowego Auto Świata okazało się że ci dwaj producenci bądź co bądź budżetówek dostali się do finałowej 18 spośród 53 gum, W teście głośności były najcichsze

 

Czekam i ja na opinię o zeetexach bom ciekaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym się kierować przy wyborze opon ? Oznaczeniami UE to przecież też jest g.. warte

 

Cały test:

http://i.imgur.com/IoR4BHP.jpg

http://i.imgur.com/xfnAeVE.jpg

http://i.imgur.com/spud1bs.jpg

http://i.imgur.com/tFsceJv.jpg

http://i.imgur.com/Sc5kzfB.jpg

 

Ps. skoro te testy są ustawiane pod konkretną markę czemu inne się nie odwołują a przynajmniej ja nie słyszałem o takich przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.