Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierd@le. Kupcie normalne zimówki i nie odwalajcie cebuli. Po co to hajsy i dobre fury kisić w garażu, jak mozna zawinąć się na słupie na mieście, nie zrozumiem

Dokładnie, tolek nie zardzewieje a felka na latarni. Bezsens. Auto zimowe na całorocznych to już totalny odlot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie rozumiem tu czegoś. Nie możecie opanować trakcji na "zdechłych" oponach a na zimę chcecie oszczędzać lub kombinować z udziwnionymi rozmiarami? Jeden słoiczek wosku i macie komplet trzynastek NOWYCH. Wiem, nie wygląda ale czy look jest tu najważniejszy?

Pomysł z rozmiarem 185/55r14 jest totalnie chybiony. Zimą zasada doboru rozmiaru jest troszeczkę inna niż latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, zdechłe te letnie to aż tak nie są bo bieżnik chyba 5-6 mm. Ja osobiście nie chce nic kombinować, na zimę opona węższa jest lepsza i chodzi tu o jazdę po śniegu a nie asfalcie ;)

 

Co do kupna nowych to Krd chciał tylko poznać opinię innych ja natomiast nic nie kupuję i będzie jeździła na tych co ma chyba, że o czymś nie wiem i Krzychu funduje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W sumie to takiej fali "krytyki" sie spodziewalem. :D

Czy wszyscy, ktorym pomysl opon calorocznych sie nie podoba mieli je kiedykolwiek na aucie? Bo opinia znajomego, szfagra czy ciotki z Wroclawia mnie srednio interesuje.

 

Nikt nie mowil, ze nie mozemy opanowac trakcji. Po prostu trzeba miec swiadomosc, ze Felicia jezdzi sie inaczej jak Fabia czy Toledo. Ot cala historia.

 

Z tymi rozmiarami to i tak jest kwestia warunkow. Ja mieszkam Warszawie i na takie warunki jakie sa tutaj wychodze z zalozenia, ze opona zimowa w rozmiarze letniej bedzie ok. I prosze nie wypisujcie tu teorii, ze powinna byc wezsza. Bo wszystko to wiem, jezdzilem na roznych i jakies zdanie juz mam. Co innego jakbym mieszkal w gorach gdzie pada snieg i nikt tego nie odsnieza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy, ktorym pomysl opon calorocznych sie nie podoba mieli je kiedykolwiek na aucie?

 

Na swiom prywatnym aucie nie miałem ponieważ nie uznaję takich opon :P Ale jeździłem wujaszka Zafirą na całorocznych, a później tym samym autem na zimowych i zdecydowanie na zimowych zachowywał i prowadził się lepiej, dużo lepiej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy wszyscy, ktorym pomysl opon calorocznych sie nie podoba mieli je kiedykolwiek na aucie? Bo opinia znajomego, szfagra czy ciotki z Wroclawia mnie srednio interesuje.

Pracowałem w temacie ponad 10 lat i znam opinie sporej ilości klientów.

Wielu z nich osobiście przekonałem do zmiany na dwa komplety. Klienci wracali a to najlepszy dowód na to,że byli zadowoleni.

Nie piszę o tym co nam tłoczyli do mózgownic na szkoleniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to takiej fali "krytyki" sie spodziewalem. :D

Czy wszyscy, ktorym pomysl opon calorocznych sie nie podoba mieli je kiedykolwiek na aucie? Bo opinia znajomego, szfagra czy ciotki z Wroclawia mnie srednio interesuje.

 

Hamburgerowe fury często przyjeżdżały na całorocznych, więc tak, miałem, jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę cały rok na zimie po przy przebiegu 10tys km/rok nie widzę sensu kupowania dwóch kompletów, auto nie porusza się szybciej jak 120km/h na suchym hamuje normalnie

 

no właśnie w moim przypadku prędkości są różne od tych miastowych po 170 km/h.

 

zwłaszcza jak auto ma robić 50km na tydzień ;)

 

to uogólnienie, bo tak naprawde już robi więcej w zależności od dnia. Jednego może być to 20 km a drugiego 200 km

 

Na chwilę obecną zostaje na tych co jest, bo mi szkoda kasy w to auto.

 

A czy ta Felicja nie była kupiona, żeby oszczędzić Tolka zimą? A jeśli tak to po co jej w ogóle letnie opony?

 

dokładnie. Letnie to ona w tej chwili ma, ale słabe, stare i bieżnik średni. Latem Felką będzie jeździła moja mama lub ja jeśli będą wprowadzane modyfikacje do Tolka i będzie uziemiony.

To jednak bym się zastanawiał nad dwoma kompletami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, powiem tak.

Ja po luźnych tematach dużo latam, ale widzę że też nie próżnujesz.

 

Weż tam popytaj na VAG ovners group czy całoroczna będzie kleić w felce przy 170 km/h na łuku pod Pruszowem. Tam sami eksperci na forach to może coś poradzą.

 

I bez urazy - szanuję CIę - ale naprawdę jest to chyba najbardziej absurdalny wątek od czasów szukania GTRa za 100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Panowie skończcie te "kłótnie", które opony lepsze, bo ja osobiście twierdzę, że zimowych opon nic nie zastąpi, ale jak napisałam wcześniej ja nic nie kupuje...

 

KONIEC TEMATU.

 

Zapowiadają śnieg a w serwisach puściutko.

Oj zima znowu zaskoczy kierowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.