Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem tylko dwie takie opony, ktore sa na przodzie. Wrzucam fotki bieznika:

 

Lewa opona z przeciwna strzalka:

 

2qxyws2.jpg

 

 

 

Prawa opona ze zgodna strzalka:

 

soya7b.jpg

 

 

 

Co o tym sadzicie? Reklamowac opone w oponeo? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanko, a mianowicie miałeś jakieś problemy z montażem tych opon na felgi, wywarzanie itp?????? bo własnie miałem kupować takie nankangi tylko rozmiar 175/50/13

 

 

Nie, zadnych problemow nie bylo, ani z wywazeniem, ani z nabiciem. Choc do tego ostatniego potrzebna byla tzw bomba :D

 

Dzieki za opinie, podjade do znajomego wulkanizatora i bede wiedzial wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem z targuma bieżnikowane oczywiście, r16 problemu z wyważeniem nie było z jedną trzeba było na 3 razy ale w porządku guma miękka bardzo dobrze klei się drogi wręcz jak F1 puki co nie stwardniała i oby tak zostało, póki co polecam mam je już z 1 miesiąc i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tylko dwie takie opony, ktore sa na przodzie. Wrzucam fotki bieznika:

 

Lewa opona z przeciwna strzalka:

 

Obrazek

 

 

 

Prawa opona ze zgodna strzalka:

 

Obrazek

 

 

 

Co o tym sadzicie? Reklamowac opone w oponeo? :dontknow:

opony są założone jak najbardziej prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tylko dwie takie opony, ktore sa na przodzie. Wrzucam fotki bieznika:

 

Lewa opona z przeciwna strzalka:

 

Obrazek

 

 

 

Prawa opona ze zgodna strzalka:

 

Obrazek

 

 

 

Co o tym sadzicie? Reklamowac opone w oponeo? :dontknow:

opony są założone jak najbardziej prawidłowo

 

 

Przeszukalem pol internetu i tez znalazlem info, ze opony sa zalozone prawidlowo. Dzieki za info :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazje pojeździć i na 205/50 i na 205/45 i mógłby mi powiedzieć czy na 45 jest jakiś drastycznie niższy komfort?

 

Tak. 205/50 R16 miałem w Volvo, teraz mam w Kulce 205/45 R17 i jest trochę większy hardcore, ale to raczej urok zawiasu.

 

O dziwo znalazłem opony które w tym rozmiarze poprawiają komfort jazdy :shock: Zmieniłem Bridgstone na Vredestein Ultra Cento i jest dużo ciszej i bardziej komfortowo. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zjeździłem dwa komplety Vredestein Sportrac 3 i jestem MEGA :D zadowolony a w dodatku ich wygląd dla mnie świetny... :song: Nie wiem czy ten model jest jeszcze dostępny w sprzedaży bo wyszedł już następca Sportrac 5 (wizualnie już nie takie fajne :o ) ale wiem jedno, następny komplet opon będzie Vredestein'a... Kupię je jak zjeżdżę te które mam aktualnie Continental ContiSportContact 5 (235/40 R18). Swoją drogą też dobra opona ale dość droga, lepsza na mokrym niż suchym asfalcie, jest cicha :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Federal 595 EVO najlepsze opony na jakich mi przyszlo jezdzic w zyciu a zjezdzilem juz mase roznych kompletów :) nie dosc ze kozacki look to opona jak dla mnie bardzo dobra i pomimo swojej niby powszechnie uznanej "twardosci" jest bardzo miekka a jezdze na profilu 215/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może nie polecę, a odradzę. Nie polecam dunlop bluresponse. Kupiłem cały komplet sugerując się najwyższymi ocenami w jakichś tam niemieckich testach, że niby na mokrym mega trzymanie, a prawda jest taka, że wchodząc 30km/h w rondo można zwiedzić pobocze :thumbdown: Prawda to, że są ciche ale trzymanie na mokrym to jakaś porażka, a niby to ich najlepsza strona miała być. Baloniasty rozmiar 195/65 r15, ale założyłem na przód hankook kinergy i takiego wyjezdzania przodem nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

paziu,

 

To bardzo dziwne, bo mam identyczne opony u siebie i jeśli chodzi o mnie to nawierzchnia tylko zmienia kolor. Opon nie słychać, a na suchym jak i mokrym kleją się niesamowicie. Przy ostrym hamowaniu lepiej bez pasa nie jechać, bo można sobie wybić ząb :kox: Opona z 2 razy pisknie i samochód stoi. Dawno nie jeździłem na tak dobrej oponie i wszyscy jeżdżący moim autem są tego samego zdania, a cena 200zl za szt. nowej opony to według mnie świetna cena. Teraz będe szukał czegoś na zimę co proponujecie? Planuje w nowy, albo prawie nowy komplecik się niedługo zaopatrzyć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paziu,

Ja również tego dunlopa polecę. Mam w służbowej Octavii combi w rozmiarze 205/55 R16.

W porównaniu do Baruma jest dużo ciszej i fajnie się klei na suchym i mokrym. Moje odczucia to to, że jedzie się bardzo podobnie jak na Conti Premium Contact w tym samym rozmiarze. Miękki bok ale trzymać trzyma :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast polece markę falken model 914, praktycznie najniższy model tej marki. kiedyś kupowałem tylko i wyłącznie klase premium (vredestein ultras sesanto, toyo proxses tr1) i powiem jedno, praktycznie nie odczułem różnicy. na suchym cichutko, trzyma świetnie. na mokrym, wiadomo dupka ucieknie gdzieś przy grzaniu ostrzejszym. ale to wina większej ilości koników oraz napędu na tył. jeśli ktoś się waha czy kupić je, ja polecam.

 

nie polecam natomiast barumów, model bravurius - głośne, wręcz wyją przy 160. hamowanie,,, tragedia i wstyd jak one piszczą. trzymanie na zakrętach hmm,, przy spokojnej jeździe okej. na mokrym tak samo - tragedia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.