Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki :)

Powoli zbliża się wiosna i zamierzam kupić nowe opony letnie do samochodu. Czy moglibyście mi doradzić jak najlepsze opony? Rozmiar 245/40/18 z odpowiednim indeksem prędkości(ponad 240km/h). ;)

 

jakie autko?

 

E60 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki :)

Powoli zbliża się wiosna i zamierzam kupić nowe opony letnie do samochodu. Czy moglibyście mi doradzić jak najlepsze opony? Rozmiar 245/40/18 z odpowiednim indeksem prędkości(ponad 240km/h). ;)

 

jakie autko?

 

E60 ;)

 

Continental ContiSportContact 2 - chyba wg ceny i jakości wypadają super :good:

 

Chyba że coś wyżej to Michałki pilotki bądz max Michałki Super Sporty :-];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

martinezzg, kupiłem Nankangi NS II dwa lata temu bo musiałem coś kupić a nie miałem wtedy kasy. Po dwóch latach nie mogę na nie narzekać. Wcześniej miałem Michelin Pilot Sport 3 które były genialne i wiadomo że nankangi to inna klasa ale dają rade nawet przy mocy jaka muszą u mnie przenieść tylko na przednie kapcie. Natomiast na mokrym już tak dobrze nie jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

falken fk453

 

Z mojego, a raczej mojej żony doświadczenia jest to opona godna polecenia (cena/jakość/osiągi) - kupiłem dwa lata temu komplet nowych do jej samochodu. Trochę sceptycznie podchodziłem do zakupu, gdyż zwyczajowo kupuje produkty innych bardziej promowanych firm. Falken zapewnia naprawdę przyzwoite prowadzenie na suchej jak i mokrej nawierzchni, a w moim odczuciu są rownież ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja te opony potrzebują do w126 560 - więc opony na tył i moc 300KM - myślałem juz nawet o nankangach - ale ze są znośne w małych rozmiarach i raczej do mniejszych mocy - z drugiej strony - mercedesem jeżdzę może 2-3 tys km na sezon ..... falken japonia - chyba lipy nie będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Nankang też da radę tyko z racji miększej mieszanki szybciej je zje ;)

Druga sprawa, czy na fajnym aucie nie lepiej zamontować troszkę lepszych opon?

Falken jest japoński, opinie zbiera dobre, a cena znowu nie jest chyba dużo wyższa ;)

Kumho w sumie też ma dobre opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martinezzg, Latam na Falkenach FK 452 pierwotnie kupione do mocnej przednio napędówki Leon FR, obecnie dojadę na nich w sumie piąty sezon w moim Małyszu i pójdą na szrot. Kolejny komplet to również będzie Falken, gdzie w rozmiarze 225/45/17 sztuka wychodzi coś około 330 zł :-]:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://tablica.pl/oferta/opony-215-45-r ... f2ec157397

 

mogę to kupić za 650 zł .. opłaca się ? jedyna wada że każda opona z innego roku.. 2008 2009 2010 i 2011 ..

 

czy lepiej Barum Bravuris 3 nówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś założyłem letnie Flakeny FK-452 które używać zamierzam ostatni piaty sezon. Pozwoliłem sobie dziś na rodzie, żeby sprawdzić czy lepią jak sezon wcześniej, nie zawiodłem się. Kolejne jakie kupię to również FALKEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
każda opona z innego roku.. 2008 2009 2010 i 2011 ..

 

za kilka lat przy sprzedazy auta mogą się czepiać..

 

:idea::o:/

Sześcioletnia opona to już zabytek a Ty się martwisz co będzie jak będziesz na niej sprzedawał auto za kilka lat? :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.