Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Federale 1156zł ;) Kuzyn i kolega mają założone. Na suchym klei super, na mokrym też daję radę, aczkolwiek czasem minimalnie u ślizgnie, ale to już przy konkretniejszym pa_owaniu :)

A Nankangi są ponoć strasznie miękkie. Dobre do naciągów, ale nic po za tym :) Ale nie jeździłem :)

 

Albo tutaj też dość fajne oponki podobno :)

Marangoni

 

Albo jak byś dołożył jeszcze 100zł do budżetu to masz już duży wybór.

Kumho, Falken, Toyo :) A w sumie jak masz zamiar długo autem jeździć to chyba lepiej dołożyć niż się później wkurzać.

Kuzyn kupił właśnie opony Nordexx Stratus za 999zł/4szt rozmiar 215/45r17. Po sezonie je sprzedał za 700zł i się wydawało, że będzie gościa w ręce całował, że ten chłam w ogóle wziął. Kupił później Federale, a na tych Nordexxach na mokrym jak na lodzie, nie dało się jeździć :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nankangi na jednej osi kupione nówki, powiem szczerze czesciowo z ciekawości co to jest warte.

Po całym sezonie powiem szczerze że sa naprawde przyzwoite. Mowa o modelu NS2.

Na drugiej osi mam Toyo T1R. Też nóki kupione. Porównując, Toyo zdecydowanie lepiej sie kleją-mam je na osi ciągnącej. Lubie dość,nawet bym powiedział dość mocno pokonywać zakręty i to w różnych warunkach pogodowych i nigdy mnie nie zaskoczyły. Naciąg faktycznie mozna na nich konkretny zrobić, choc mam wrażenie że nierówności dość mocno sie na nich odczuwa.

 

Ogólnie osobiście polecam :)

 

Aaa... jedyne co mnie wkurza to że troche słabiej sie na nich trzyma dressing :P Poważnie, i odcień jest jakiś mniej "czarny" i słabiej sie trzyma.A próbowałem różnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zimówki /Alpin A4/ są o wiele cichsze niż letnie /Energy Saver/.

To samo co u mnie, UG8 cichsze od Yokohama Advan letnich. Fakt w wyciszonym mocno aucie odczuwalna głośności opon jest niska.

Jedynie do czego etykieta europejska na oponach zimowych się przydaje, to właśnie głośność jaką emitują. Całą reszta lepiej kierować się innymi testami i opiniami innych oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, wierzę. Ciekawi mnie dlaczego opona, która w sklepie kosztuje 650 - 800 zł, ze zużyciem 0,5 - 1 mm, kosztuje już tylko 250 zł :o

Rynek części używanych kształtuje takie ceny to raz, dwa to co buka powiedział czyli zwykła nieznajomość towaru: "opona to opona", trzy, takie opony często pochodzą z rozbitków/anglików itp. i handlarze szybko wyprzedają co lepsze aby się pozbyć i wyjść na +.

Ja zdecydowanie jestem za kupowaniem opon z wysokiej półki z minimalnym zużyciem w cenie najtańszych nowych chińczyków. Ludzie często się zarzekają, że w życiu nie kupią używanych opon bo to bezpieczeństwo itd. Własne opony po 1 sezonie też wyrzucacie? bo są używane? ;)

Wystarczy trochę przyłożyć się przy poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie jestem za kupowaniem opon z wysokiej półki z minimalnym zużyciem w cenie najtańszych nowych chińczyków. Ludzie często się zarzekają, że w życiu nie kupią używanych opon bo to bezpieczeństwo itd.

+1 zdarza mi się kupować używki z górnej półki i z pewnego źródła w cenie nowych tanich opon, koledzy z pracy wolą nowe, tylko potem muszą ostrożniej jeździć niż ja :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

kupusso, miałem w Astrze Ventus'y i dobrze się spisywały. Ciche, dobra przyczepność na suchym i mokrym. Teraz do Insigni też się zastanawiam nad Hankookami. Minus z nimi jest taki że firma dość często zmienia bieżniki opon przez co przy uszkodzeniu opony po 2 sezonach znalezienie tego samego bieżnika jest nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć chłopaki :)

Powoli zbliża się wiosna i zamierzam kupić nowe opony letnie do samochodu. Czy moglibyście mi doradzić jak najlepsze opony? Rozmiar 245/40/18 z odpowiednim indeksem prędkości(ponad 240km/h). ;)

 

w wątku jest już trochę polecanych opon, warto cofnąć się kilka stron...

 

Ja jeżdżę, choć w szerokości 205, ale na Dunlop BlueResponse i polecam. Cichszych opon jak na razie nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.