Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec ma zimowe jak to kolega wyżej nazwał "Gówno Rajdy" SW608 215/55/16, ja u siebie mam Frigo HP2 215/55/16 i nie widzę żadnej różnicy w zachowaniu na drodze między tymi oponami, więc nie są takie całkiem "Gówno" Ojciec sobie chwali, ja z Frigo HP2 też jestem zadowolony Wiadomo opony klasy premium na pewno są lepsze i tego nie neguję, ale do normalnej jazdy ww też wystarczą.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2023 o 10:47, daniel23584 napisał(a):

Wiadomo każdy kupuje co uważa, ale ja po zeszłorocznej zimie gdzie u mnie śniegu było sporo jak na nasze ostatnie zimy nie skreślam zimówek Goodride i następne zimowe pewnie też będą tego samego producenta. Przed zimą też miałem obawy co do tych opon, ale na szczęście okazały się niesłuszne. Porównując je z Hankookami nie widzę różnicy.
No i nie każdą Chińską oponę należy wrzucać do tego samego worka, są gorsze i lepsze. Tak samo jak wideorejestratory okazuje się że te chińskie wiodą prym






 

Trzeba pamiętać że należy porównywać nowe a nie kilkuletnie do nowych a potem uch ach że chińskie lepsze od poprzednich, a przecież tamte były firmowe. Gdyby stosowali równie dobre jakościowo mieszanki jak w markowych były by to przyzwoite opony ale w tym temacie są w czarnej dupie.Szybko tracą dobre właściwości  jezdne. Oszczędności czyli cena końcowa z tego właśnie wynikają.

Dla statystycznego Polaka czyli  55+ i ze starym autem 10lat+ ze słabymi osiągami każde nowe opony nawet chińskie będą wydawały się ok. Stąd biorą się takie opinie o chińskich wyrobach. W życiu nie słyszałem żeby jakiś starszy kierowca narzekał na to co kupił do auta. Nie wiem skąd to wynika, może kompleks wieku i malejące z nim oczekiwania?

Też jestem po 50 ale staram się być z techniką na bieżąco i siedzę w też w branży moto.

 

Telefony i dash camy umią robić chinole 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200-konnego przednionapędowego samochodu wytypowałem dwa modele budżetowe do zakupu na zimę:

- Barum Polaris 5,

- Dębica Frigo HP2.

Barumy mamy w drugim aucie i są naprawdę spoko. Wychodzą trochę drożej, ale do przyjęcia. Kusi mnie ta Dębica, ale z tego co wyczytałem, są to opony typowo na śnieg. 

Co byście wybrali?

PS. Ten sam model opony w dwa lata podrożał o 120zł/szt. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Vujek napisał(a):

Nie lepiej dołożyć parę groszy do Klebera HP3? Różnica jest spora, a w hałasie gigantyczna.

Różnica niewielka i w sumie mógłbym dołożyć, ale nie miała ta opona jakichś rewelacyjnych opinii w stosunku do cen więc ją odrzuciłem. A oprócz hałasu, jakie różnice mógłbyś jeszcze wskazać? 

PS. Sugerować się w ogóle indeksem nośności? Ogólnie są dwa rodzaje tej opony, 94 H XL vs 91 H FR. Auto zwykłe, żaden suv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam XL. Jest wytrzymalsza ze względu na dodatkowe 4 płótno i jakk zrobi się cieplej nie pływa. Na mokrym i suchym jest znakomita w porównaniu z wymienionymi przez ciebie, a ciszą nie do przebicia. Nie zawiedziesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vujek napisał(a):

Polecam XL. Jest wytrzymalsza ze względu na dodatkowe 4 płótno i jakk zrobi się cieplej nie pływa. Na mokrym i suchym jest znakomita w porównaniu z wymienionymi przez ciebie, a ciszą nie do przebicia. Nie zawiedziesz się.

Dziękuję, te zamówię. Spojrzałem jeszcze do instrukcji i nawet dla mojego rozmiaru XL są zalecane przez producenta, także tym lepiej się składa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Dębicy HP2 za namową  kolegi przesiadłem się na Kormoran snow i według mnie lepiej się sprawują w wiejskich zaśnieżonych warunkach. Jeśli chodzi o hałas czy wodę to obie zachowują się podobnie, lepiej nie przesadzać. Na mokre autostrady lepiej szukać inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja też szykuję się do kupna nowych zimówek. Teren górzysty, zimy z dużą ilością śniegu. Zastanawiam się nad Continental WinterContact TS 870, albo Hankook Winter i*cept RS3. Miał ktoś z nimi do czynienia? Jak sprawują się w śniegu, na oblodzonych podjazdach? Może ktoś poleci coś innego, co dobrze się sprawdzi w prawdziwie zimowych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia przygoda z Hankookami. Do rodziców SUV-a kupiłem Kinergy Eco 2 K435, po przejechaniu niecałych 4 sezonów wszystkie opony są sparciałe, a dwie na przedniej osi wybrzuszyło na obwodzie. O ile do zachowania opon podczas jazdy w różnych warunkach nie mam żadnych uwag, o tyle jakość pozostawia wiele do życzenia. Nawet Nankangi są o wiele trwalsze niż Hankooki. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś kiepski komplet :/ W rodzinie zdzieramy trzeci komplet Ventus Prime 3 i żadne nie skończyły się przedwcześnie, chociaż są boleśnie mniej trwale od EnergySaverów, które wcześniej były na C8, ale to było jakby wiadome.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z Nokianami już nie ma problemów. Nawet gwarancja dluzsza o 2 lata. Z ruskiej fabryki gówno wychodziło co jakiś czas. Pewnie kacapy coś podkradały i jak kontrola nie wychwyciła to szło w świat choć fabryka była jedną z najnowocześniejszych na świecie ale ją przenoszą do Rumunii. Efekty zobaczymy wkrótce.

Letnie i zimowe Nokiany nie należą już do czołówki za to całoroczne są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Hankookach Ventus Prime 3, jeśli chodzi o właściwości jezdne to brak uwag, były jedynie trochę głośne i bieżnik dość szybko się skończył. Poza tym brak problemów. W poprzednim sezonie wymieniłem je na następcę, czyli Ventus Prime 4. Z nich też jestem zadowolony i uważam, że relacja cena/jakość jest na bardzo dobrym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2023 o 11:24, Vujek napisał(a):

Letnie i zimowe Nokiany nie należą już do czołówki za to całoroczne są świetne.

Zimowe nie? Co jest nie tak z WR Snowproof? Teraz wszedł jeszcze WR Snowproof 2, jest już w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałem że nie należą do czołówki. Po prostu są lepsze opony w tej cenie.

Są pozycjonowane w drugiej dziesiątce w/g większości testów że względu głownie na słabe zachowanie na mokrym i aquaplaning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2023 o 12:34, maciek-drummer napisał(a):

Co za opony kupiłeś? Tak z ciekawości pytam. 🙂 Plan na zimówki już masz?

Nie używam osobiście zimówek na moim aucie tylko porządne całoroczne jak już pisałem niejednokrotnie. Co nie znaczy że nie mam z nimi styczności ani wiedzy na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady. Muszę kupić opony letnie. Aktualnie na mondeo mk4 oryginalne 2015rpku :( 215 50 r17 i strasznie biednie to wygląda i nie komfortowo.

Jaki rozmiar większy mogę śmiało założyć? Wg wlepki tylko taki rozmiar ford rekomenduje, oponeo zaś proponuje 234 45 r17. Nie chcę się opierać.na kalkulatorach. 20230828_093704.jpg

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.