Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Co do zimy, to polecam Continental ContiWinterContact TS 850 :good:

Biją je na głowę pod każdym względem Continentale VikingContact5.

Polecam! Zrobiłem nimi całą ubiegłą zimę i powiem Wam, że przy tych oponach poprzednie moje zimówki to jak letnie gumy. To nordycka odmiana opon zimowych. Są trudne do dostania ale mnie udało sie kupić ori produkowane w zakładach niemczech. Jako ciekawostkę dodam, że mają wyższy bieżnik. Prawie 10mm. Są przy tym też zadziwiająco ciche. Polecam na 1000%.

Na lato mam Conti SportContact5 i też złego słowa nie powiem o tych oponach. Na zakręty i autostrady lux oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FALKEN F452 235/35/19 nie wytrzymaly sezonu - wyszły bomble , bieżnik V wiec glosne..

WANLI S1088 -235/35/19 budżetówka , kasa wyrzucona w błoto nie prowadzila sie ani na suchym ani na mokrym , bardzo głośna

GOOD YEAR EAGLE F1 235/35/19 bardzo fajna opona.... bardzo dobrze trzymala.

 

NITTO NEOGEN 215/45/17 poprostu rewelacyjna japonska guma, gdyby byly dostepne w PL kupil bym bez zastanowienia.

i teraz zalozylem DUNLOP SP SPORT MAXX 215/40/17 rewelacja i na suchym i na mokrym, scieranie stosunkowo umiarkowane, w miare ciche super na suchym i rownie dobre na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOOD YEAR EAGLE F1 235/35/19 bardzo fajna opona.... bardzo dobrze trzymala.

miałem i nie polecam. Na tylnej osi mi się tak wyząbkowały że musiałem wywalić je choć miały jeszcze naprawdę sporo mięsa. Moim zdaniem tak duże wyząbkowanie w oponie za takie pieniądze nie powinno mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedługim czasie, będę potrzebował dwóch opon na przód tylko do jazdy na wprost i zastanawiam się co wybrać. Rozmiar 205/45/R16

1. Federal 595 RSR

2. Toyo R888

3. Nalewki mieszanka twarda, profil xr01 lub markgum nrally

Ktoś miał do czynienia z czymś podobnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za czymś do Felicji, bo opony już wiekowe są :)

Mam na oku takie modele:

Uniroyal RainExpert 165/70R13

Toyo 350 165/70R13

Dunlop SP STREETRESPONSE 165/70R13

Yokohama A.drive AA01 165/70R13

Które radzicie wybrać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zamówiłem dwa komplety zimówek (sava eskimo) i komplet stalówek...

 

Sava eskimo S3 - mam od 3 sezonow - rewelacjaaaa. auto na sniegu i blocie jedzie jak przylepione :)

 

Na lato tez mam savy. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyrażaniu opinii na temat opon,myśle wypadałoby pisać kkm rocznie,główne miejsce użytkowania no i styl jazdy,bo jeden jeździ polonezem od wioski do wioski nie przekracza 60km/h i jest zadowolony,że jego Dębice D124 z 95r.wciąż wyglądają jak nowe,a inny pakuje w trasie po 2paki i jest smutny,że opony starczają na jeden sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie polecacie opony z indeksem prędkości W (270km/h). Nadal klasa premium, ale tańsze od Y. Rozmiar to 225/40R18

 

Teraz śmigam na Goodyear F1 Asymmetric 1 225/45R17 i jestem bardzo zadowolony, ale nie przywiązuje się do marki i może jest coś lepszego w cenie 500 zł/szt. ;) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony z indeksem prędkości W

 

Ja latam na Uniroyal Rain Sport 2 http://www.salon-opon.com/index.php?str ... a&id=26058

 

Ale wiem że są różne zdania na jej temat, no i moje auto ma trochę mniej mocy :)

 

Sava eskimo S3 - mam od 3 sezonow - rewelacjaaaa. auto na sniegu i blocie jedzie jak przylepione

 

Potwierdzam genialna opona, niestety producent wypuścił na rynek model HP i z S3 się powoli wycofuje, a HP już nie ma takiego bieżnika jak S3 (grubo cięte lamele z dużymi przerwami miedzy) auto idzie jak czołg :) a HP to gładka opona na autostrady ma byc cicha i mało palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy co powiecie o zimówkach DAYTON DW510? Myślę czy ich nie kupić na tegoroczną zimę

 

Miałem, jeździłem i mogę polecić. Na warunki miejskie dają radę.

 

W mondeo są od nowości czyli 10 lat.Przebieg auta to 140kkm.Wiec na zimowych oponach ~70kkm.Tą zimę jeszcze przejeżdżą.Miałem je wymienić na nowe ale jakoś lubię w zimie troszkę się pobawić i założyć kontrę jak mnie tył wyprzedza.Wiem wszystko jest do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.