Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.10.2021 o 07:43, Mumins napisał:

Hej, polecicie coś na zimę w standardowym rozmiarze 225 45 17? Aktualnie rozważam coś z kilku modeli (od najtańszych):

- Goodride SW608,

- Dębica Frigo HP 2,

- Barum Polaris 5,

- Kumho Wintercraft WP71.

Ceny od ok 980 do 1250zł/kpl, natomiast mogę dorzucić jeśli trafi się coś fajnego. Dodam tylko, że objeździłem już trochę na Goodride w innych samochodach i nie narzekałem. 

Mam 225/55/17 Goodyear Ultragrip Performance Gen1 nowe w dobrej cenie jak jesteś zainteresowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zbylus napisał:

Przyjrzyj sie oponie Kleber KRISALP HP3.Sam bede ją kupował.

Tutaj link jak wypadła w teście adac

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/225-50-r17/alle-testergebnisse/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mam w rozmiarze 225 / 45 / 17 

ogólnie pierwsze dwie zimy super przy trzeciej już pojawiły się kłopoty czyli gorsza trakcja . obecnie umyłem koła i opony a widzę już na nich pęknięcia . nie kupiłbym już drugi raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w rozmiarze 225 / 45 / 17 
ogólnie pierwsze dwie zimy super przy trzeciej już pojawiły się kłopoty czyli gorsza trakcja . obecnie umyłem koła i opony a widzę już na nich pęknięcia . nie kupiłbym już drugi raz 

To normalne,przecież opony sie zużywają.Widziałem nokiany wrd4 po jednym sezonie,to jest dopiero szmelc,kostki można palcem oderwać.To już nie ten nokian co kiedyś made in Russia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@lukasz04 rok temu kupiłem parę Dunlop Winter Sport5 i Continental Ts ale 860 i jak dla mnie górą był Dunlop. Guma w Dunlopach była zdecydowanie bardziej miękka, lamelki rozginaly się pod uciskiem palca i co ważne bieżnik w Dunlopach był większy o 1mm. Nie wiem jak wyglądają te Ts 870 ale osobiście postawiłbym na Dunlopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w firmowym focusie mk3 na poprzednia zimę założyłem dunlopy i naprawdę było super, u żony w aucie megane iii kombi tez diesel były conti 860 ale pięcioletnie i jazda na tym to był dramat. Teraz kupiłem do meganki ze względu na cenę conti 870, jeszcze nie założone, a pytałem właściwie o opony dla ojca astra j 1.4 turbo sedan….do jutra muszę podjąć decyzje czy iść w continentale czy dunlop, raczej nic innego nie biorę pod uwagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co można kupić dobrze klejącego na lato? Chodzi mi po głowie Michelin pilot sport 4 ale co jeszcze można popatrzeć? Cena nie gra roli ale muszą być to cywilne opony, gumy pokroju R888 odpadają bo w deszczu też planuję jeździć 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DaV napisał:

Chodzi mi po głowie Michelin pilot sport 4 

Jak Kolega @PROPER  również je polecam... kleją jak szalone. Wyraźnie poczułem różnicę w przyspieszeniu... wcześniej na starszych oponach przy agresywniejszym ruszaniu włączała się kontrola trakcji i szału nie było. Teraz moje "marne" ~ 300km zdecydowanie lepiej się odpycha i nawet rodzinka to zauważyła 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.