Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

czy to tylko moje odczucie czy hankoki na mokrym dość łatwo tracą przyczepność? Na starych dunlopach maxsport mam wrażenie że auto lepiej ruszało w deszczu, a teraz lubi zabuksować kiedy dynamiczniej włączam się do ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem obie opony ale nie w jednym aucie ciężko mi porównać ale 140 KM i 174 Nm na przedniej osi nie mam problemu w deszczu z Hankook, ale RWD 272 km i 560 Nm do 3 biegu mam trakcje ciągle zapalona.

 

Jednak raczej normalnie się zachowują obie. Może spróbowac z ciśnieniem albo amortyzatory mają dość?

 

Modelu nie podałeś Hankooka ja mam Ventus S1 Evo 1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ter napisał:

czy to tylko moje odczucie czy hankoki na mokrym dość łatwo tracą przyczepność? Na starych dunlopach maxsport mam wrażenie że auto lepiej ruszało w deszczu, a teraz lubi zabuksować kiedy dynamiczniej włączam się do ruchu

Tutaj wszystko zależy od rodzaju typu bieżnika, niż od firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj się nie zgodzę, bo za przyczepność na mokrym asfalcie odpowiada głównie mieszanka i jej skład. Z tego co pamiętam Krzem lub Krzemionka wypełniacz dodawany który jest $$ powoduje lepszą przyczepność, do tego dochodzi wiek opony czyli jej twardość. Sam bieżnik to kałuże i woda albo sam aquaplaning przy dużej prędkości. czyli odprowadzanie wody. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci jeździłem dwa lata na Ventus Prime 3 (205/55 r16), często dość agresywnie i nie miałem żadnych zastrzeżeń do przyczepności, wręcz przeciwnie, kleiły jak wściekłe. @ter może warto poszukać przyczyny gdzie indziej? Geometria, zawieszenie, auto technicznie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 20:13, buka napisał:

Panowie, Falken AS200 całoroczne są coś warte? Szukam nowych gum dla auta dziewczyny A że w ciągu roku robi 5tys km więc stwierdziłem że kupię całoroczne. 

Bierz Bridgestone Weather Control A005, polecam bardzo. Im dłużej na nich jeżdżę, tym bardziej je lubię 👍

@MMCzysci ja kupiłem je w 2017 nówki, sprzedały się razem z autem, ale to jedne z fajniejszych letnich gum na jakich jeździłem. Obecnie kolega z pracy ma je w Fordzie S-Maxie w rozmiarze 235/45 r18 i też bardzo je sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Viento napisał:

@ter może warto poszukać przyczyny gdzie indziej? Geometria, zawieszenie, auto technicznie w porządku?

też mam ventus3. Zbieżność ustawiona po zmianie opon, stan techniczny spoko. Może po prostu nie zwróciłem wcześniej uwagi że buksowały przy ruszaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie, opony letnie budżetowe max do 160 zł za sztukę w rozmiarze 155/65 R13. Przebiegi 7-8 tyś na rok. Jazda 80% miasto, 20% trasa do 15-20 km w jedną stronę.

1) Nexen N'Blue HD Plus 2020r. 123/szt

2) Uniroyal RainExpert 3 2020r. 159/szt

3) Fulda Ecocontrol z 2017 roku 128/szt

4) Barum Brillantis 2 2019r. 129/szt

5) Dębica Passio 2 2018r 129/szt, 2020r. - 141/szt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RafKS24 napisał:

Panowie, szybkie pytanie, opony letnie budżetowe max do 160 zł za sztukę w rozmiarze 155/65 R13. Przebiegi 7-8 tyś na rok. Jazda 80% miasto, 20% trasa do 15-20 km w jedną stronę.

1) Nexen N'Blue HD Plus 2020r. 123/szt

2) Uniroyal RainExpert 3 2020r. 159/szt

3) Fulda Ecocontrol z 2017 roku 128/szt

4) Barum Brillantis 2 2019r. 129/szt

5) Dębica Passio 2 2018r 129/szt, 2020r. - 141/szt 

Cokolwiek byś nie wziął, będzie jeździło 🙂
Barum/nexen będą ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jeśli chodzi o zimówki to które z poniżej wymienionych będą się najszybciej ścierać ? Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto użytkował, któryś z poniższych modeli ?

Nokian WR D4

Fulda Kristall montero 3

Dayton DW510 Evo

Barum Polaris 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jeśli chodzi o zimówki to które z poniżej wymienionych będą się najszybciej ścierać ? Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto użytkował, któryś z poniższych modeli ?
Nokian WR D4
Fulda Kristall montero 3
Dayton DW510 Evo
Barum Polaris 5
Mam Nokiany od 2 sezonów na jednej osi, a na drugiej Dunlop Winter 5.

Generalnie Dunlopy wg mnie lepiej wypadają. Pierwsza zimę od zakupu jeździłem z przodu na Nokianach, później dałem na tył i na przód Dunlopy. Różnica na suchym praktycznie żadna, ale na śniegu Dunlop wg mnie lepiej się sprawdził (przed wszystkim pod górę).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 00:12, Viento napisał:

@stawek mam jeszcze Barum Polaris 5, kupiłem całoroczne i właśnie mam zamiar je sprzedać, przejezdzilem na nich 2 zimy. Bardzo fajna zimówka, na śniegu bardzo stabilnie, na suchym dość cicho i przyzwoicie. Zużycie prawie zerowe.

W jakim rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.