Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

 

11 minut temu, Hawk napisał:

@Pływak Ja oparłem się na doświadczeniu mojego wieloletniego dostawcy i no cóż. Może trafiłem wadliwą partię. Nie wiem. Co do Michałków miałem PS3... nie do ruszenia. Może nie mają żywotności ale przyczepność bajka. 

No i widzisz z opinią jest jak z dupa każdy ma swoją. Miałem PS3 w Megane RS i średnio zadowolony byłem, dlatego sceptycznie podchodziłem do PS4 ale wiele osób potwierdziło, ze PS3 przy PS4 wypadały blado  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak Wiesz jeszcze dochodzi styl jazdy, jakie auto, jaka trasa, jakie warunki itd.... Nie wspominając też że po prostu można mieć pecha i dostać jakąś wadliwą partie. Od tak. Mam nadzieję że Tobie się sprawdzą i będziesz zadowolony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K

5 godzin temu, Pływak napisał:

Tutaj jeszcze świeżutki filmik z dzisiaj dla osób, które też mają dylemat co wybrać z górnej półki

 

 

 

Kupiłem GF1 EAGLE A 5 i jestem mega zadowolony , polecam w tej cenie nie ma nic lepszego , moje STI prowadzi się super i na mokrym i na suchym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jolley napisał:

Mam od roku u siebie GY F1 Asy 5 i jedyne do czego się mogę przyczepić to głośność. Szum przy prędkościach 70-80 na obwodnicy jest bardziej słyszalny niż na moich zimówkach.

Chociaż u mnie głośność to jest mało ważne  to faktycznie może trochę głośniej przy tych prędkościach ale co ciekawe wyżej  np 100-120 jest ciszej nie wiem czym to jest spowodowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 15:45, czester napisał:

Czy ma ktoś doświadczenia z oponami Kleber Quadraxer 2? Szukam dla koleżanki opon całorocznych bo ona mało jeździ autem i generalnie tylko po mieście.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Bridgestone Weather Control A005. To moja pierwsza w życiu inwestycja w opony całoroczne, o ile zimy znów nie staną się srogie, to myślę, że pozostanę przy obecnej koncepcji. Opony są świetne.

Przed zakupem mocno zgłębiłem temat opon wielosezonowych, moim zdaniem jeśli decydujesz się na taki ruch, to pod dwoma warunkami:

- robisz małe przebiegi, głównie w cyklu miejskim

- zero oszczędności przy zakupie, tylko półka premium

W moim odczuciu lepiej dołożyć i kupić coś lepszego od Klebera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2020 o 17:39, Pływak napisał:

 

No i widzisz z opinią jest jak z dupa każdy ma swoją. Miałem PS3 w Megane RS i średnio zadowolony byłem, dlatego sceptycznie podchodziłem do PS4 ale wiele osób potwierdziło, ze PS3 przy PS4 wypadały blado  

Jeżeli chodzi no PS4 to z mojej strony polecam na maxa. Opona klei bardzo dobrze. Nie trzeba jej nagrzewać żeby było ok. Fajnie tłumi nierówności mimo dosyć sztywnego boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 15:45, czester napisał:

Czy ma ktoś doświadczenia z oponami Kleber Quadraxer 2? Szukam dla koleżanki opon całorocznych bo ona mało jeździ autem i generalnie tylko po mieście.

Goodyear robi dobre wielosezonówki, model Vector 4seasons G2

 

PS4 bardzo dobre, komfortowe jak na opone o profilu sportowym, zużycie takie sobie no ale coś za coś, na pewno przyczepność jest wzorowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 5/24/2020 at 12:05 AM, Viento said:

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Bridgestone Weather Control A005. To moja pierwsza w życiu inwestycja w opony całoroczne, o ile zimy znów nie staną się srogie, to myślę, że pozostanę przy obecnej koncepcji. Opony są świetne.

Przed zakupem mocno zgłębiłem temat opon wielosezonowych, moim zdaniem jeśli decydujesz się na taki ruch, to pod dwoma warunkami:

- robisz małe przebiegi, głównie w cyklu miejskim

- zero oszczędności przy zakupie, tylko półka premium

W moim odczuciu lepiej dołożyć i kupić coś lepszego od Klebera.

No i raczej powinno się zwrócić uwagę, czy potrzebujemy opony całoroczne letnie z homologacją zimową, czy zimowe z homologacją letnią. Jeśli ktoś mieszka w jakiś bardziej górskich terenach, to powinien rozważyć tę drugą opcję, za to mieszkaniec np Łodzi to bardziej bym się skłaniał ku pierwszej. W jednym ''miastowym'' aucie mam całoroczne Nokiany i naprawdę jestem z nich zadowolony, a auto robi 4, max 5 tysięcy kilometrów rocznie po samym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voltage zgadzam się jak najbardziej. Moje Bridgestone to letnie z homologacją na zimę, ale dodatkowo mają 3PMSF. W Łodzi myślę, że sobie poradzą 😉 Rozważałem przez chwilę drugą opcję, czyli właśnie Nokiany WeatherProof, ale to co się dzieje z ostatnimi partiami ich opon to jest jakaś kiepska komedia. DOTy od połowy 2018, głównie z ruskiej fabryki parcieją na potęgę, a bieżnik możesz odrywać palcami. I co gorsza, nie tyczy się to tylko samych WeatherProof. Nie podjąłem ryzyka. Ty nie zaobserwowałeś nic niepokojącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Viento said:

@voltage zgadzam się jak najbardziej. Moje Bridgestone to letnie z homologacją na zimę, ale dodatkowo mają 3PMSF. W Łodzi myślę, że sobie poradzą 😉 Rozważałem przez chwilę drugą opcję, czyli właśnie Nokiany WeatherProof, ale to co się dzieje z ostatnimi partiami ich opon to jest jakaś kiepska komedia. DOTy od połowy 2018, głównie z ruskiej fabryki parcieją na potęgę, a bieżnik możesz odrywać palcami. I co gorsza, nie tyczy się to tylko samych WeatherProof. Nie podjąłem ryzyka. Ty nie zaobserwowałeś nic niepokojącego?

Nie, u mnie na razie jest wszystko w porządku, ale też mam to na uwadze. Szczerze mówiąc, to doczytałem o tych wadach już po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.