Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator Wielosezon jak najbardziej byłby dobry w tym przypadku. Przy takich przebiegach rocznych jakie robi sąsiad sprawdziłyby się w 100 %  

Jest tylko problem bo w rozmiarze 205/45 R16 znalazłem  jedną "dobrą" wielosezonówke Vredestein Quatrac 5 w cenie 439/szt. Pewnie ze względu na niski profil opony jest ich tak mało, a do Mitsubishi Colta coś o wyższym profilu w rozmiarze R16 nie wejdzie. 

No nic wybór już padł, opony letnie zakupione. Sąsiad ma drugi komplet felg R15 zimowych więc na razie temat można zakończyć. Może następnym razem jak skończą się zimówki i letnie to wpadnie wielosezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kormoran ultra high performance, jakieś opinie?

Szukam do 308 dziewczyny felg a w okolicy są takie tylko z oponami z 2017r, i własnie nie wiem czy ten kormoran nada się do codziennej jazdy ? Czytam opinie i nie najgorsze, więc teraz mam dylemat czy je zostawiać czy sprzedać i kupić jakieś uniroyale lub barumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

Jeździ ktoś z was na Hankook Ventus S-1 Evo3 XL ? 🙂  Dziś ostatecznie zamawiam i troszkę się waham między Hankook a Uniroyal Rainsport 5 🙂  

Ja przejeździłem 1 sezon. W ekstremalnych warunkach ich nie testowałem. Ale nie mam im nic do zarzucenia. O wiele cichsze niż turanzy. Żadnych problemów z utratą przyczepności nie miałem. Zużycie po 1 sezonie niezauważalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss poczytaj opinie na oponeo np , dużo osób sobie chwali 😉 Myślę że do jazdy koła komina się nadają , jednak na dłuższe trasy lepiej dopłacić niż ryzykować 😄 Do swojej E90 na pewno bym nie założył , dużo mocy i tył napęd 😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss miałem letnie Ecosport 2  w dwóch autach,fajna cicha tania opona i na mokrym i na suchym .Zimówki też kupiłem Imperiala snowdragon 3 i tutaj szału nie ma,jeszcze na mokrym w miarę ok ale śnieg i błoto pośniegowe to już słabo i na pewno następca będzie inny.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gesiu_15  Właśnie obczajałem  i opinie mega spoko jak i cena,  Stilo jak na razie tylko wokół komina , więc chyba będzie jak ulał . @KrzysiekT5  Właśnie w ten model celuje. Dzięki wielki.  W takim razie biorę te bo maja mega spoko cenę 😉 . I na moje potrzeby w 100 % mi wystarczą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Qlimaxss napisał:

@Gesiu_15  Właśnie obczajałem  i opinie mega spoko jak i cena,  Stilo jak na razie tylko wokół komina , więc chyba będzie jak ulał . @KrzysiekT5  Właśnie w ten model celuje. Dzięki wielki.  W takim razie biorę te bo maja mega spoko cenę 😉 . I na moje potrzeby w 100 % mi wystarczą 

Z tanich opon byłem zadowolony z Sailun. Miałem i lato i zimę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

Jeździ ktoś z was na Hankook Ventus S-1 Evo3 XL ? 🙂  Dziś ostatecznie zamawiam i troszkę się waham między Hankook a Uniroyal Rainsport 5 🙂  

Ja kupiłem dokładnie te: Hankook Ventus S1 evo3 K127 235/40R19 96 W XL T0 FR.

Wersja 127 jest od roku 2019. Póki co jestem zadowolony, chociaż najdłuższa trasa póki co, to... 35km 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej. Ja z taką drobnostką: brat kupił drugą parę Ventus Prime 3 (0720). Wszystko fajnie, ale nie mają rant protectora - poprzednie (xx16) mają. Tak ma być, czy trafił na jakiś wynalazek?
Jeszcze jedno: Vredstein Quatrac Pro, ktoś ma? Dobrze wypadły w teście AŚ.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MMCzysci napisał:

Hej hej. Ja z taką drobnostką: brat kupił drugą parę Ventus Prime 3 (0720). Wszystko fajnie, ale nie mają rant protectora - poprzednie (xx16) mają. Tak ma być, czy trafił na jakiś wynalazek?
Jeszcze jedno: Vredstein Quatrac Pro, ktoś ma? Dobrze wypadły w teście AŚ.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

@MMCzysci Przy moich Bridgestone był wybór czy z rantem czy bez parametry te same rozmiar identyczny, podejrzewam, że inni producenci też takie różnice posiadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.04.2020 o 18:21, MMCzysci napisał:

Hej hej. Ja z taką drobnostką: brat kupił drugą parę Ventus Prime 3 (0720). Wszystko fajnie, ale nie mają rant protectora - poprzednie (xx16) mają. Tak ma być, czy trafił na jakiś wynalazek?
Jeszcze jedno: Vredstein Quatrac Pro, ktoś ma? Dobrze wypadły w teście AŚ.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Indeks prędkości mają taki sam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o tym co napisałem wcześniej, pomyliła mi się kolejność indeksów i nagadałem głupot.@mat06 to dziwne, miałem kiedyś Dunlopy w smarcie, tam rant był nawet przy indeksie H.

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.