Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie opony wybrać do Yarisa 1.0 w rozmiarze 175/65/14. Opony do spokojnej jazdy. Przeważnie jazda po mieście, ale co kilka tygodni trasa po 200km. Myślałem nad czymś z klasy sredniej/premium np Dunlop SP Streetresponse 2, lub Uniroyal RainExpert 3. 

@W1Michal serio są takie zle? Na Oponeo zbierają dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie na nich żle jezdziło. To są opony deszczowe, moze w Anglii sie lepiej sprawdzają niż u nas latem jak jest 32 stopnie. Opinie - jak ktoś miał stare i założył nowe to pewnie odczuł róznice na plus. Ale wystarczy porównać z oponami premium i czar pryska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Im się więcej czyta tym mniej się wie...

Zimówki mam Uniroyal i poza tym, że są dosyć głośne to jestem bardzo z nich zadowolony. 

Chyba pójdę w kierunku Pirelli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 Dałbym sobie z nimi spokój. Kolega kiedyś miał i wytrzymały jeden sezon. Spękały... Jeżeli chodzi o opony budżetowe polecam z czystym sumieniem Dębicę Presto UHP 2. Opony są ciche i po około 15 tys km zeszło około 1,5 mm przy tylnonapędowym 170 konnym aucie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karbo napisał:

@maciek-drummer też mi to śmierdziało trochę... Ale opony były nowe, nie były to nalewki. Skąd taki efekt? Nie wiem. Aaaale ogółem nie jestem jedyny który narzeka na zużycie 😉 

Jeździsz jak szatan :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 takie same samochody i na jednym mam dunlop sport maxx, a drugim miałem rainsport 3 i teraz 5, czy ja wiem czy są jakieś różnice w jeździe ? Może na mokrym uniroyal lepiej się zachowuje, a dunlop jest trochę cichszy, ale żeby coś tam pływało czy coś innego się działo to nie zauważyłem. Opony z indeksem XL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja postawiłem i zamówiłem Goodyear F1 Asymmetric 5 🙂 Rozmiar 225/40R18. Jednak stwierdziłem, że różnica między jakimiś Nexenami, Nokianami czy Hankookami jest na tyle niewielka, że nawet niewiem po co kombinowałem. Goodyear to pewniak. Miałem kiedyś 1 model i byłem mega zadowolony. Wracam do Goodyeara. Aż tyle testów kłamać nie może 🙂 Montaż pewnie jakoś w przyszłym tygodniu. Zrobię jakąś recenzje 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nurtuje mnie pewna sprawa. Opony które bez problemu piszczą przy zerwaniu przyczepności są lepsze/gorsze od tych które piszczą mniej? Pytam ponieważ kiedyś przez krótki czas miałem opony Michelin (nie pamiętam jaki model) i przy byle zerwaniu przyczepności piszczały. Później kupiłem opony Fulda Sportcontrol, te z kolei jak przy ruszaniu traciły przyczepność to było tylko słychać jak "szorują" i zostawał ślad na asfalcie. Jedynie na takim gładkim asfalcie jak niekiedy się spotyka popiskiwały. Nie to żeby mi zależało na tym żeby opony piszczały na każdym skrzyżowaniu, po prostu pytam z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@daniel23584 wszystko zalezy od mieszanki gumy, zobacz sobie jak np. opona wilosezonowa, bądź zimowa piszczy w upały, oznacza to ze jest lepsza od letniej? Jak miekka opona to piszczy i szybciej sie zużywa 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczcie na jakieś wielkie rabatowanie. Kupujcie tam, gdzie najtaniej i tyle 🙂 Ja osobiście moje Goodyeary kupiłem na Allegro za 350 zł/szt, na Oponeo 382 zł/szt. Więc rabat zrobiłem sobie sam kupując u tańszego sprzedawcy. Do tego jeszcze jakiś mały Cashback + ostatnio 30 monet na Allegro rozdawali za zakup opon i felg i się zrobiło jeszcze korzystniej 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony letnie w rozmiarze 205/45 R16 dla sąsiada. Budżet 250 zł/szt. Pacjent - Mitsubishi Colt 1.3. Jazda emerycka -wokół komina działka - miasto (20km). Czasami wypad w trasę - max 50km w jedną stronę. Przebiegi roczne 6-8 tyś km. Opony w klasie średniej. W tej cenie wstępnie znalazłem:

Sava Intensa UHP 244/szt 

Barum Bravuris 5HM 245/szt 

Osobiście poleciłem Hankook Ventus Prime3 K125, ale niestety są ciut droższe 297/szt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal Wziął Savy Intensy UHP. Pisałem z gościem z Oponeo to polecił właśnie bardziej te Savy niż Barumy tłumacząc, że jest to bliźniaczy model do naszej Dębicy i dosyć trwały jak na swoją klasę opon. Zresztą ja sam kiedyś miałem zimówki Savy Eskimo S3+ i bardzo dobrze się sprawowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.