Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

... i nad nimi myślałem, ale u brata w 407 pojawiły się na nich po 3 latach jakieś mikropęknięcia i... trochę nie wiem, co o tym myśleć.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci z tymi mikropęknięciami to nie ma reguły. Moje zimowe Nokiany też miały po 4 latach, ale wymienili na nowe. Przy mnie koleś przyjechał na wulkanizację z GoodYear i mówił, że rok jeździ i takie coś wystąpiło. Wulkanizator kiedyś mi mówił, że unia europejska narzuciła jakiś skład mieszanki i odtąd z oponami się tak dzieje, a nie inaczej i nie ma zasady jaka marka. Hankook ma dożywotnią gwarancję, więc ja bym się nie bał kupić, ale to loteria.

 

Przyczepności życzę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dożywotnia gwarancja, a po roku masz wyłączenia w gwarancji, że już producent nie odpowiada za hałas bicie i takie tam 😄

P.S. W przypadku hankooka jeśli chodzi o bicie gwarancja obowiązuje do 0.8mm zużycia opony, jeśli jest bardziej zużyta to producent nie realizuje gwarancji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MMCzysci napisał:

A mnie Primacy ktoś polecał, co to za zmiany zdania emoji13.png

 

W takim razie co w rozmiarze 215/60/16? Indeks 99.

 

Hankook VP3?

Nexen N Blue?

Conti - tylko jakie? Ma być bezpiecznie, niekoniecznie szybko.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Albo Hankook albo Conti Premium 5. Pytanie czy chcesz dolożyć, bo różnica w cenie jest ok 130 zł na sztuce czyli sporo. W tym rozmiarze nie ma wielkiego wyboru więc rozważałbym te dwie opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te Conti są super super super to mogę się zastanowić - lepiej raz a dobrze zrobić. Mam ich zimówki i są świetne.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Hankook ma dożywotnią gwarancję, więc ja bym się nie bał kupić, ale to loteria.

Dożywotnią gwarancję na co? Heh... teściowi po sezonie opony dosłownie popękały na bokach. Gwarancja oczywiście odrzucona bo stwierdzili, że ciśnienie było nieprawidłowe. Ciekawe na jakiej podstawie to stwierdzili... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba standardowa obrona producenta u nas tak prawo działa. I teraz Ty musisz udowodnić to że było inaczej.

Tak samo oddajesz buty to piszą że nieprawidłowo wiązane, etui na telefon za często zakładane. Dostajesz pisemka od super hiper rzeczoznawcy który jedyny papier na ten tytuł ma w postaci paragonu za pieczątkę która się podbija :)

Oba przykłady z życia wzięte.

Co do reklamacji i wykonania opon. To niestety jest różnie i czasem cena nie idzie z jakością. Ja mam Michelina PA4 na zimę w e60. Opona zacna dobra trakcja na suchym i mokrym asfalcie. Na śniegu jest ok ale cudów nie ma rozmiar 245/40 powoduje nieźle doznania przy hamowaniu u przyspieszaniu do tego prawie 2 tony masy auta i tył napęd. Trzeba mieć głowę na karku podczas jazdy.

No w wracając to jakości koszt 1 szt jakieś 600-700 zł najdroższa w stawce opona. A wywazarka pokazuje od 80 do 110g. Na tych samych felgach mam letnie Dunlopy i mam max 40g. Obracanie opony daje różnice 20g i próbowałem na wszystkich sztukach. Do tego nowa opona mimo że pompowania kilka razy do 4 bar i do zera ma już bicie na bieżniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, momores napisał:

To co możecie polecić na lato w rozmiarze 225/55/18 98V ? Auto to Subaru Forester, mogę przeznaczyć max 2500 zł na komplet.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Hankook S1 Evo 2 albo Conti Premium 6. W tym rozmiarze tylko te dwie opcje są sensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Hankooki?

Tak. W dodatku z mojego polecenia. Stwierdziłem, że wszyscy na forum chwalą, sam też kupiłem, jemu poleciłem a po sezonie opony wyrzucił... 😕 Mam tylko 2 niestety słabe zdjęcia, ale pęknięcia widać. Masakra...

IMG-20191120-WA0002.jpg

IMG-20191120-WA0001.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolargol

Ja się z Tobą nie zgodzę. Mam Cinturato P7 Run On Flat i jestem bardzo zadowolony. Zrobiły ok 30kkm i jeszcze maja połowę życia. Głównie autostrady. Mocne hamowanie ze 160 do 50 na mokrej nawierzchni nigdy nie skończyło się zerwaniem przyczepności. W zakrętach samochód jak przyklejony. Osobiście polecam te opony.

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Mi to wygląda jakby ktoś te opony celowo naciął. Zyczliwych nie brakuje.  Ale różne cuda sie zdarzają.  Na zagranicznych forach można wyczytać że jakość opon spadla bo UE wymysliła jakieś nowe normy mieszanki. Ile w tym prawdy nie wiem. Ojciec ma Conti letnie 6 rok fakt faktem zabezpieczane  i trzymane w suchym garażu ale zero jakichkolwiek spękań. W dodatku nadal 6 mm bieżnika. Mozna było zrobić solidne opony ? można .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piotroosh napisał:

@kolargol

Ja się z Tobą nie zgodzę. Mam Cinturato P7 Run On Flat i jestem bardzo zadowolony. Zrobiły ok 30kkm i jeszcze maja połowę życia. Głównie autostrady. Mocne hamowanie ze 160 do 50 na mokrej nawierzchni nigdy nie skończyło się zerwaniem przyczepności. W zakrętach samochód jak przyklejony. Osobiście polecam te opony.

Dołączam się - te opony dają naprawdę duży margines poczucia bezpieczeństwa, przynajmniej w normalnym aucie (w tym przypadku New Beetle 1.9 TDI z DSG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolargol

Mówią, że te same opony w różnych samochodach, będą zachowywać się całkiem inaczej. Może właśnie to jest przyczyną różnic w naszych doświadczeniach i opiniach.

@Edit

Ze strony producenta:

"CINTURATO™ P7™ to opona przeznaczona do samochodów klasy średniej i wyższej, wykorzystująca najnowocześniejsze materiały, komponenty i technologie, by zagwarantować oszczędność, komfort i bezpieczeństwo na każdej nawierzchni."

Mówią też o homologacji do: 

-Alfa Romeo

-Audi

-BMW

-Jaguar

-Mercedes

-Mini

-Volkswagen

-Volvo

 

Może po prostu źle dobrałeś opony do swojego samochodu i dlatego nie spełniają zadania w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.