Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nexeny są XL, nie chcę wzmacnianych. W służbówce mam Nexeny (nawet nie wiem dokładnie jaki model, ale pewnie dość świeży bo auto dwuletnie) i jeśli mam być szczery jestem z nich średnio zadowolony.

Barumy 5hm są po 244 zł, to już podnosi próg zakupu do kwoty blisko 1 tyś.

No nic, kliknięte Kormorany UHP. Dam znać jak się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tazman szkoda, że się pośpieszyłeś. W tych pieniądzach można dokonać lepszego wyboru.

Ja niestety popełniłem ten błąd i kupiłem 2 lata temu kormoran gamma b2. Był to nieprzewidziany wydatek i musiałem kupić coś budżetowego na już, ponieważ strzeliła mi opona w takim miejscu, że nawet nie dało rady jej naprawić więc musiałem kupić 2 szt. nowe i właśnie ze względu na cenę wybór padł na gamma b2. Po sezonie się ich pozbyłem 😕

Na mokrym nie hamują, a przy delikatnym ruszaniu często świeciła się kontrola trakcji. Obecnie mam 4x vredestein ultrac satin i ten problem nie pojawił się ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie o co chodzi z etykietą w Debicy UHP2 w rozmiarze 225/45/17 91Y ? Zmienili etykiete okolo 2 miesiace temu pisząc maila bezposrednio do Debicy i do oponeo nie odpisują mi w tej sprawie na pytanie czy opona została zmieniona fizycznie czy przeszła jakieś nowsze testy do homologacji etykiety.

Obecnie sprzedawana ma C,B,70dB zamiast C,A,66dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to te etykiety to bujda. Niektore opony budżetowe mają takei same oznaczenia jak marki Premium a hamują na mokrym np dużo gorzej więc te etykiety to nie jest żaden wyznacznik. Może sie zmieniły procedury pomiarów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=9597]tazman[/mention] szkoda, że się pośpieszyłeś. W tych pieniądzach można dokonać lepszego wyboru.
Ja niestety popełniłem ten błąd i kupiłem 2 lata temu kormoran gamma b2. Był to nieprzewidziany wydatek i musiałem kupić coś budżetowego na już, ponieważ strzeliła mi opona w takim miejscu, że nawet nie dało rady jej naprawić więc musiałem kupić 2 szt. nowe i właśnie ze względu na cenę wybór padł na gamma b2. Po sezonie się ich pozbyłem
Na mokrym nie hamują, a przy delikatnym ruszaniu często świeciła się kontrola trakcji. Obecnie mam 4x vredestein ultrac satin i ten problem nie pojawił się ani razu.
Gamma b2 to jednak zupełnie inny model niż UHP (premiera gammy 2008,uhp 2017).

Opony już jeżdżą na aucie, łatwo nie mają bo założone na mito 1.4tb z softem na 175ps.

Są nawet ciche, trzymają na suchym bardzo dobrze, na mokrym pewnie w majówkę sprawdzę bo pogoda nie zapowiada się ciekawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli już zaszła jakakolwiek zmiana to tylko w składzie mieszanki bieżnika, co mogło zmienić głośność i przyczepność na testach.

Na zmianę kształtu lamelek nie może sobie pozwolić prawie żadna firma, koszt wykonania nowych form jest zbyt wysoki aby się tym bawić dla już wprowadzonego modelu opony.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać nowe zimówki 205 55 16 Kleber HP3 z 2018 roku w cenie 800 PLN za komplet ?

Ewentualnie frigo 2 za 700 zł.

W od listopada do końca kwietnia robię max 3000 km (90% miasto).

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeźdzę zazwyczaj na zestawie zima - nokian (miałem WR D3 made in finland i mam teraz WR D4 made in russia) i powiem, że na wielu zimówkach jeździłem i do nokianów sie przekonałem w kilku sytułacjach gdzie słabsza opona na pewno by nie skleiła. Na lato continental/dunlop/michelin/nokian, na motorze miałem dunlopy i byłem bardzo zadowolony z tego jak kleiły, na aucie miałem continentale i też kleiły jak głupie. Teraz jeźdze na 225/35/18 nokian z line i też ładnie kleją, jeszcze nie zdarzyło mi sie przegiąc. Ogólnie to opony muszą być "świeże" inaczej tracą swoje właściwości, lepiej kupić opone nową lecz tańszą niż 8 letniego continentala sparciałego na bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecam Nokianów made in russia. Od początku mają bicie i nie dają się wyważyć. Na forach jest sporo watków już o tym. Ale przyczepność zimowa była ok.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PiterG napisał:

Brać nowe zimówki 205 55 16 Kleber HP3 z 2018 roku w cenie 800 PLN za komplet ?

Ja mogę polecić, to są bardzo dobre opony na taką jazdę po trasach, po mieście, gdzie jest dobrze utrzymana zimą nawierzchnia i choć raczej nie jest to mistrz kopnego śniegu, to w Polskich warunkach daje sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ask napisał:

A ja nie polecam Nokianów made in russia. Od początku mają bicie i nie dają się wyważyć. Na forach jest sporo watków już o tym. Ale przyczepność zimowa była ok.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

To prawda, też się spotkałem z takimi opiniami, że odlewy pozostawiają troche do życzenia ale na szczęście u mnie nie było problemu z wyważaniem,opony z którymi kupiłem felgi były dużo gorsze pod tym względem od tych z line'ów. Do wr d4 też nie mam zastrzeżeń, na śniegu w quattro na prawde na dużo można sobie pozwolić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ask napisał:

A ja nie polecam Nokianów made in russia. Od początku mają bicie i nie dają się wyważyć. Na forach jest sporo watków już o tym. Ale przyczepność zimowa była ok.

To jest jakaś miejska (albo wiejska) legenda. Dałem zimówki (WR D4 na stalówkach) do wyważenia po ściągnięciu, czyli przed świętami. Koleś się spytał, czy zakładamy, na co ja, czy nie słyszał, że będzie śnieg, a on, że nie i rzeczywiście chciał je założyć :mrgreen: Ale wyważył tylko, poklachaliśmy, powiedziałem mu o tych niby problemach, a on, że tu się elegancko wszystko wyważa i zdarzyło się, że jedna strona nie potrzebowała w ogóle ciężarka, bo wyszło zero. I w ogóle takich problemów nie zaobserwował - "przecież to jest górna półka zimówek".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu Wednesday, May 01, 2019 o 21:11, Michał126 napisał:

To jest jakaś miejska (albo wiejska) legenda. Dałem zimówki (WR D4 na stalówkach) do wyważenia po ściągnięciu, czyli przed świętami. Koleś się spytał, czy zakładamy, na co ja, czy nie słyszał, że będzie śnieg, a on, że nie i rzeczywiście chciał je założyć :mrgreen: Ale wyważył tylko, poklachaliśmy, powiedziałem mu o tych niby problemach, a on, że tu się elegancko wszystko wyważa i zdarzyło się, że jedna strona nie potrzebowała w ogóle ciężarka, bo wyszło zero. I w ogóle takich problemów nie zaobserwował - "przecież to jest górna półka zimówek".

W takim razie też dobrze trafiłeś, tak jak ja. Ale wydaje mi się, że jednak te WR D3 made in finland były troszkę lepiej wykonane. Trudno mi  porównać trakcje, bo WR D3 miałem na aucie RWD a te WR D4 mam na AWD ale jednak jest więcej negatywnych opinii wlaśnie na opony z rosji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, eryk13 napisał:

Ktoś coś jest w stanie powiedzieć o oponach budżetowych typu kormoran uhp albo Dębice uhp do dokładnie volvo 2.0d ? 

Nie jeździłem na Kormoranie, ale Dębicę UHP2 miałem w A4 1.8t Quattro ~200 kunia i radziły sobie bdb. Cicha, dobrze trzymająca opona. W tych pieniądzach raczej ciężko o lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eryk13 napisał:

Ktoś coś jest w stanie powiedzieć o oponach budżetowych typu kormoran uhp albo Dębice uhp do dokładnie volvo 2.0d ? 

UHP2 do jazdy bez szaleństw jest ok. ewentualnie zerknij Na hankooka Ventus Prime 3 być może sa nie wiele droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś muszę zamówić, a niestety hankook trochę za duża różnica w cenie. Na równym poziomie cenowym Dębica UHP 2 i Barum Bravuris 5HM. Jakieś różnice w tych oponach są któraś trochę lepsza trochę gorsza czy różnicy żadnej nie będzie większej ? Niby z etykiety UE Dębica lepsza, ale czy w ogóle to ma jakieś odniesienie do rzeczywistości ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eryk13 napisał:

Dziś coś muszę zamówić, a niestety hankook trochę za duża różnica w cenie. Na równym poziomie cenowym Dębica UHP 2 i Barum Bravuris 5HM. Jakieś różnice w tych oponach są któraś trochę lepsza trochę gorsza czy różnicy żadnej nie będzie większej ? Niby z etykiety UE Dębica lepsza, ale czy w ogóle to ma jakieś odniesienie do rzeczywistości ? 😄

Przejrzyj testy opon.
W zagranicznych wystepuje w 99 przypadkach Sava UHP2, czyli bliźniak Dębicy.
Odpowiesz sobie sam na pytanie, które opony wolisz 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _harry napisał:

To może w ten sposób: Dębica to Goodyear a Barum Michelin icon_wink.gif.c9ee0fe609322662ef8a094816c65a6c.gif

Barum to Continental.

Prywatnie kupiłbym Barumy, bo wyroby tej marki to od pewnego czasu naprawdę solidna jakość za rozsądną cenę. Nowy Bravuris i Polaris świadczą o tym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lukaso napisał:

Hankook ventus S1 evo3 zamowione wczoraj w pierwszych testach niby super, a jeździ może ktoś? Do ostatniej chwili wachałem się czy nie kupić taniej Dębicy ale dołożyłem. Warto? 

 

 

Wiem że już trochę woda po parówkach ale ktoś może się wypowie? 😄

Ja miałem Dębicę UHP2, teraz mam GY Asym 5. Szczerze powiedziawszy, dużo "do powiedzenia" ma głowa, gdyż świadomość założonych opon z górnej póły tworzy efekt placebo - przynajmniej u mnie :-D Teoretycznie wiem, że mogę sobie na więcej pozwolić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.