Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Co do Conti Sport 5 zauważyłem że pod koniec opony dużo słabiej trzymają niż powiedzmy do 50% zużycia. Nawet na suchym. Kumpel w subaru ma takie same wnioski aporpo tych opon.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost dzięki !
@PROPER oczywiście, że na 224/40 nie będzie to "kanapa" i nie spodziewam się tego typu rzeczy 😄 aczkolwiek nie wydaje mi się, że jest aż taki przeskok między 17 a 18 cali, więc to kwestia opon.

No nic, pewnie zostanę przy GY Asy 5, no chyba, że ktoś je łaskawie kupi (a cena atrakcyjna 😄 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z ta Debica UHP2 jest? ma bardzo plytkie rowki i jak zobaczylem na uzywane z 7mm bieznikiem to praktycznie rowki byly tylko po bokach a wnetrze cale lyse. Podejrzewam ze nowa Debica jest super ale taka 7mm w dol to juz w deszczu lipa, nawet widac na zdjeciach nowych ze rowki sa bardzo plytkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelus668 nowa Dębica UHP2 (przynajmniej w rozmiarze 225/45/17) miała 7.3mm. Po przejechaniu ok. 6kkm ubyło ok. 0.3mm, także nie uciekała jakoś szczególnie. Co do właściwości - były bez zmian, aczkolwiek zrobiłem za mały przebieg, żeby ocenić ich zużycie i ich spadek.
Na forach niektórzy pisali, że zrobili na niej ok. 30kkm i spokojnie można było na niej jeździć i dobrze się zachowywała

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie testuje Vredestein Sportrac 5. Rozmiar niestety tylko 195/65 R15 aby chodź trochę komfortu zachować w Toledo. Przejechałem obecnie na tych oponach lekko ponad 1400 km. Opona średnio miękka ale bardzo dobrze klei. Po wytarciu się "cicików" podobnie cicha jak poprzednie Pirelli gdy były nowe. Chodź piranie moim zdaniem były bardziej miękkie (czytaj komfortowe). Ogólnie na tą chwile jestem zadowolony. Zobaczymy jak sprawdzą się w dłuższym użytkowaniu. Jedyny mankament jaki miałem to fakt że po jakiś dwóch dniach (czyli po około 120 km) poczułem jakby lekko biły, po ponownym wyważeniu problem ustał do teraz. Alumy są proste a pierwsze wyważenie odbyło się bez problemu. Ktoś z Was się spotkał z czymś takim że po kilku dniach trzeba było wyważać ponownie nowe opony ? ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa speców od opon powie że powinno się wyważać po ułożeniu ;-)
Tyle tylko że efekt tego ułożenia w 90 procentach jest niezauważalny a w pozostałych 10 czuć na kierownicy.
Znalazłeś się w tych 10 ;-)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jakies opinie na temat opony Saetta Touring 2

https://www.oponeo.pl/dane-opony/saetta-touring-2-215-55-r17-94-w#244123319

Chodzi mi o relatywnie cena = jakość .... Nie stać mnie na premium a muszę wymienić.

Mam propozycję tej opony :

1) z roku 2017 - 225zł/szt.

2) z roku 2018 - 235zł/szt.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Kolega kupił Golfa V na tych oponach. Rozmiar 225/45 R17. Wyglądają jak nowe bo poprzedni właściciel (niby) tylko po mieście jeździł a kupił w 2018. Jak narazie śmiga dalej na nich i nie narzeka. Wulkanizator też po zimie bez problemu mu je wyważył. Moim zdaniem mocno szumią te opony ale poza tym nie narzeka. Z tym że on również dziennie zrobi góra 10km po mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 @david2888  Apollo nie znam ale na Twoim miejscu gdybym musiał wybierać coś z klasy ekonomicznej to brałbym zaproponowane przez Michała opony Barum lub Daytonę. Ewentualnie możesz przekopać allegro itp serwisy. Czasem hurtownie sprzedają opony lepszej klasy ale nowe tylko z roczników np. 2017 po lepszych cenach. Kuzyn w ten sposób kupił na lato Falkeny za naprawdę dobrą kwotę z rocznika 2017. Hurtownie raczej dbają o poprawne przetrzymywanie opon więc jak ma z dwa lata to żaden problem a może się okazać lepsza niż najtańsze marki, przynajmniej takie jest moje zdanie 🙂 

Opony DAYTON ma mój teść w Oplu Corsie C, mało jedź i mu pasuje. Trzeci rok obecnie, zużycia za bardzo nie widać a problemów też z nimi nie ma jeśli chodzi o wyważanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianURL Saetta a Daytona to jest ta sama opona 😉 nawet zobacz sobie po zdjęciach 🙂 ten sam bieżnik 🙂 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/saetta-touring-2-215-55-r17-94-w#244123319

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dayton-touring-2-215-55-r17-94-w/174297737

Zakup nie przez oponeo, tylko przez znajomego co "siedzi" w oponach, ma hurtownie 🙂 Zaufałem mu przy zakupie opon zimowych 2 lata temu i jestem mega zadowolony 😉 

 

@Michał126  te Barumki mogę mieć za 270zł. Dlaczego je zaproponowałeś? Tylko ze względu na renome?

Test tych Barum  http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Auto-Navigator-Summer-Tyre-Test.htm

Jak oceniacie ? Kolega @Pływak Chyba dobrze kminisz te testy?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888, nie jeździłem na nich, po prostu zobaczyłem co kosztuje podobnie i wybrałem coś, co przeciętnie uchodzi za nadające się do jazdy, spod skrzydeł zachodniego koncernu. Zresztą to nowa guma. Podałem ją w ramach przykładu 🙂 Co nie zmienia faktu, że raczej bym coś takiego wybrał przy tych kryteriach, albo pił mniej wódki i kupił np. nowe Nokiany Wetproof.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nowych letnich opon, obecnie mam Micheliny PilotSporty4. Opony rewelacyjne, rozważam jednak kupno czegoś bardziej ekonomicznego. Czy ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia z Falkenamk FK510. W rozmiarze 225/45R17 wypadają nieźle cenowo ~300PLN za sztukę. Wg testów wypadają całkiem nieźle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16391]Michał126[/mention] Te Barum myślę, że będą naprawdę przyzwoite. 

Miałem barumy zimowe i letnie w jednym aucie - sprawdzały sie bardzo dobrze. Bylem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością i cichością.
Mysle ze to bedzie dobry wybór - te co inne wypisałeś pierwszy raz słyszę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nurtuje mnie pewne pytanie i wśród moich znajomych zdanie na ten temat jest podzielone, więc Was zapytam.

Opony letnie, które przy zerwaniu przyczepności podczas ruszania na asfslcie/kostce zostawiają ślady, ale nie za bardzo chcą piszczeć to są zrobione z dobrej gumy czy nie bardzo? W necie znalazłem info, że piszczenie letniej opony uzależnione jest od mieszanki z jakiej jest zrobiona, od rodzaju bieżnika, ale nie piszą czy to źle czy dobrze, czy może bez różnicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jolley napisał:

@david2888 dorzuć parę złotych i kup dębicę UHP2. Bardzo dobre i ciche opony w tej cenie

nie polecam, z racji uślizgiwania sie na zakrętach z hamowaniem. Auto Vectra C diesel, opony na przedniej osi.

225/45 R17 ciśnienie prawidłowe. Opony założone nowe w tamtym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grzybu napisał:

Przymierzam się do zakupu nowych letnich opon, obecnie mam Micheliny PilotSporty4. Opony rewelacyjne, rozważam jednak kupno czegoś bardziej ekonomicznego. Czy ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia z Falkenamk FK510. W rozmiarze 225/45R17 wypadają nieźle cenowo ~300PLN za sztukę. Wg testów wypadają całkiem nieźle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hankook S1 Evo 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło jednak na Goodyeary F1 Asymmetric 5. Poprzednie 3 z zbierały dobre opinie, a że na miejscu mam je w cenie 327 za sztukę, to się zdecydowałem. Hankooki tez wydają się spoko, szczególnie ze ventus prime w drugim aucie mam i dają radę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 12:23, grzybu napisał:

Czy ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenia z Falkenamk FK510. W rozmiarze 225/45R17 wypadają nieźle cenowo ~300PLN za sztukę. Wg testów wypadają całkiem nieźle.
 

Mam przelatane na nich cały zaszły sezon i początek tego. Bez zastanowienia brałbym je jeszcze raz, w tej cenie trudno o coś lepszego. Wyniki w testach z resztą mówią same za siebie. Jesli miałbym je na coś zamienić to właśnie tylko na Michelin PS4 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzybu napisał:

Padło jednak na Goodyeary F1 Asymmetric 5. Poprzednie 3 z zbierały dobre opinie, a że na miejscu mam je w cenie 327 za sztukę, to się zdecydowałem. Hankooki tez wydają się spoko, szczególnie ze ventus prime w drugim aucie mam i dają radę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

napisz jak sie jezdzi na nich po założeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.