Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników Nokiana WR-D4. Jak wyglądają po 2-3 sezonach? Na jesieni chce kupić nowe zimówki i to był mój faworyt, jednak docierają do mnie głosy od użytkowników, że bardzo szybko parcieją. Posiadam letnie po 3 sezonach i jestem w stanie w to uwierzyć, gdyż profil mało ciekawie wygląda, jakby opona miała z 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavikord, moje są po dwóch sezonach i wyglądają jak nowe, aczkolwiek auto garażowane, zimą myte co tydzień (jak nie ma mrozu), opony czyszczone i dressingowane oraz poprawnie przechowywane. Myślę, że sprawdza tu się popularne przysłowie: jak dbasz, tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na własne oczy 205/55/16 3 letnie, od gościa który garażuje samochód, i dba o kółka (regularne mycie i dressing). Krótko mówiąc masakra.

Potem widziałem 195/50/15 (chyba) również 3 letnie z kolei na aucie w ogóle nie detailingowanym i nie garażowanym, to samo.

Teraz mam dylemat jakie nabyć na zimę. Potrzebuje 205/60/16.

Na razie zastanawiam się nad BFGoodrich (jezdziłem na 14stkach i 15stkach i są super) albo nad Conti WinterContact TS 860 (nie miałem z nimi styczności, widzę, że są na pierwszym miejscu w rankingach - ale zastanawiam się czy te rankingi są coś warte)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Nokiany po 3 sezonach wyglądają jak nowe. Bieżnika spadło 2-3 mm. 

Zależy jakie przebiegi robisz.

Jeden robi miesiecznie 500 km a drugi 5000km .... różnica dziesiecio krotna

 

Mam WRD4 225/50 i wydaje mi się że lepszym wyborem bylby 215

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RafalB napisał:

Zależy jakie przebiegi robisz.

To znaczy jeżeli chodzi o moje zapytanie - mniej mnie interesuje jak zużywa się bieżnik, bardziej mi chodzi o stan techniczny gumy (czy krótko mówiąc nie jest sparciała opona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje WR D4 po 2 sezonach wyglądają bardzo dobrze, ale widziałem świeże, letnie Nokiany i całe boki miały popękane - podobno tak mają. Na WR D4 jeździ się bardzo fajnie, polecam.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie będę ryzykować Nokiana, chociaż tak jak pisałem, był moim faworytem. Zdecyduje się chyba na BFGoodrich G-Force Winter 2, miałem na dwóch samochodach (14stki i 15stki) poprzednią wersję i było super (cicho, niskie zużycie bieżnika, oraz na głębokim śniegu nie miała sobie równych) oraz dziewczynie kupiłem w zeszłym roku już tą wersję i samochód jeździ jak przyklejony. No i poza właściwościami jezdnymi opona ma ładny i gładki (w przypadku poprzedniej wersji, nie pamiętam jak jest w drugiej generacji) profil, aplikator się mniej zużywa i ładnie wygląda zaczerniona 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 16:57, tomekk1980 napisał:

Do mnie dziś dojechały  Dębica Frigo HP2.  205/55/16  91H.

Miałem je w clio 2 ,polecam z czystym sumieniem,ale teraz do leona 2 kupiłem Fulda KRISTALL MONTERO 3 i też są ok,są ciche .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam zasanawiam się nad Nokian WR D4 a BFGoodrich G-Force Winter 2.

W BF zastanawia mnie bieżnik w jodełkę, któy często jest wyraźnie głośniejszy od "zwykłego" . Znowu Nokiany zachwalają za przyczepność i hamowanie a to w mieście bardzo ważen jest. Opona 225/45 R18 do FWD 220KM. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.