Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, nefifer13 napisał:

Opony starzeją się różnie.Niestety CONTI znacznie szybciej niż Michalin.Conti po 5latach nadają się na śmietnik choć mogą wyglądać nieźle.Tez to osobiście przerobiłem.Na Michelinach udało mi się przejeździć 7lat z dobrym efektem i tą samą techniką jazdy, wcale nie jak dziadek.

 

Ojciec ma 5 letnie zimowe TS830P i wg mnie do jazdy wokół komina są ok, guma sie starzeje nie zaleznie od marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, jakie opony byście polecili w rozmiarze 205/55/17 letnie?
Wstępnie wytypowałem takie opony, jak:

1. Toyo Proxes CF2 205/55 R17 95 V XL
2. Vredestein Ultrac Satin 205/55 R17 91 W
3. Uniroyal Rainsport 3 205/55 R17 95 V XL, FR
4. Nankang NS 20 205/55 R17 95 Y XL, ZR

Ad. 4. Tak wiem, budżetowa opona, ale mam już jeden taki komplet i jestem z nich zadowolony, więc biorę je również pod uwagę, ale w pierwszej kolejności chciałbym wybrać coś z opon Premium ww, pozycje 1-3.

Ktoś doradzi coś fachowo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając Nankanga to raczej te opony to średnia półka, a nie premium. Sam kiedyś robiłem przesiadkę z Nankanga NS2 na Rain Sporty 3. Niebo, a zmienia w porównaniu do badziewnego Nankanga jeśli chodzi o najważniejszy aspekt opon czyi przyczepność. Jedyny plus chinczyków to były ciche i wolno się zużywały czego nie można powiedzieć o Rain Sportach. Jak chcesz naprawdę topowe opony to Continental, Michelin, Dunlop, Goodyear itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może przeceniłem te opony nazywając je premium. Doprecyzuję tylko, że opony te mają być do Renault Scenic 1.9 dCi służącemu do jazdy po mieście i okoliczne wioski i raz do roku na wakacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, CrisAGC napisał:

Panowie, jakie opony byście polecili w rozmiarze 205/55/17 letnie?
Wstępnie wytypowałem takie opony, jak:

1. Toyo Proxes CF2 205/55 R17 95 V XL
2. Vredestein Ultrac Satin 205/55 R17 91 W
3. Uniroyal Rainsport 3 205/55 R17 95 V XL, FR
4. Nankang NS 20 205/55 R17 95 Y XL, ZR

Ad. 4. Tak wiem, budżetowa opona, ale mam już jeden taki komplet i jestem z nich zadowolony, więc biorę je również pod uwagę, ale w pierwszej kolejności chciałbym wybrać coś z opon Premium ww, pozycje 1-3.

Ktoś doradzi coś fachowo? :)

Z tych typów zdecydowanie pozycja nr 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że do Scenica w zasadzie tylko nr 2. Rainsporty to dobre opony, ale z pewnymi ograniczeniami, a bardzo wysoka przyczepność na mokrym nie jest w tym przypadku czymś niezbędnym. Z kolei Toyo Proxes nie słyną z jakiejkolwiek przyczepności na mokrym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 21:02, CrisAGC napisał:

Panowie, jakie opony byście polecili w rozmiarze 205/55/17 letnie?
Wstępnie wytypowałem takie opony, jak:

1. Toyo Proxes CF2 205/55 R17 95 V XL
2. Vredestein Ultrac Satin 205/55 R17 91 W
3. Uniroyal Rainsport 3 205/55 R17 95 V XL, FR
4. Nankang NS 20 205/55 R17 95 Y XL, ZR

Ad. 4. Tak wiem, budżetowa opona, ale mam już jeden taki komplet i jestem z nich zadowolony, więc biorę je również pod uwagę, ale w pierwszej kolejności chciałbym wybrać coś z opon Premium ww, pozycje 1-3.

Ktoś doradzi coś fachowo? :)

Z tych wybrałbym zdecydowanie Vredki niczym nie odstaja od tych tzw.premium,ewentualnie Uniroyale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, W1Michal napisał:

 Z tych co piszesz to tylko hankook

Nexeny tez calkiem solidne jesli tansze od reszty,zwlaszcza do jazdy wokol komina,ja od lat na letnich jezdze i zlego slowa nie powiem.Jesli w podobnej cenie to Hankooki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankooki są strasznie głośne. Zraziłem się do firmy bardzo. Jeździłem jeden letni sezon na jakiś Nexen'ach i było bardzo w porządku

 

A z innej bajki - jakie jest Wasze zdanie o oponach całorocznych ? Mam teraz 2 komplety kół - 15 alu z zimówkami Goodyera i 17 alu z letnimi Dunlopami. Zastanawiam się nad znormalizowaniem rozmiarów do 16 bo jednak na 17 jazda po Łodzi nie ma nic wspolnego z przyjemnością. I myślałem nad sprzedaniem obu kompletów i kupno felg 16 i całorocznych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a do passata goniącego 5 razy w tyg. po Krakowie, a w weekendy na dłuższej trasie co byście wybrali mając do wyboru tylko dwa poniższe modele ?

UNIROYAL RAINSPORT 3

vs

Fulda SPORTCONTROL 2.

 

Swoją drogą jest jakaś znacząca różnica między Rainsportami 2 a 3 ? Bo widzę, że oba modele są nadal w sprzedaży. Opony w rozmiarze 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus, moim zdaniem, ale podkreślam - moim, to nie ma uzasadnienia. Poza wygodą użytkowania związaną z sezonową zmianą i wygodniejszą jazdą na 17" nie ma tu plusów, a niestety nawet markowe opony wielosezonowe mają ograniczenia tak w jedną, jak i w drugą stronę. To już lepiej będzie zejść z 17" na 16" na letnich :) Choć ulice w Łodzi też kiedyś wyremontują. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w foce nexeny n'fera su1 215/35/18 i jestem mega zadowolony. Auto trzyma się drogi jak przyklejone, ciężko stracić przyczepność przy szybkim ruszaniu. Na mokrym też 100% pewności. Jedynie przez pierwsze kilkadziesiąt km są strasznie sliskie, ale jak się sylikony z formy zetrze to już jest super.
Zawsze kupowałem tzw wyższa polke, ale te nexeny naprawdę dają u mnie mocno radę i na pewno kupię je ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fresh3333, ale jakiej szerokości jest felga? Móc - możesz, ale licz się z ewentualnymi następstwami: brakiem rantu ochronnego (=obdartymi krawędziami felg), kiepską prezencją i może pogorszonym prowadzeniem. Nie poprawiałbym fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.