Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, turzol napisał:

Czy ktoś z Was użytkuje Hankook Winter i*cept evo 2 ? Bedą dużo gorsze od opon z klasy premium Dunlop, Conti? Pytam bo szukam zimówek i akurat znajomy ma praktycznie nówki po kilku tys km do sprzedania za dobre pieniądze, z tym że nigdy z Hankook nie miałem do czynienia.

Bardzo dobre opony. Sam na nich śmigam i nie zauważyłem aby były gorsze od opon premium

W dniu 1.12.2017 o 15:17, Lewus089 napisał:

Wczoraj dostałem zamawiane Frigo HP2 w rozmiarze 195/55R15, " Made in Poland" emoji6.png

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

W dniu 1.12.2017 o 16:24, jaroszy_ok napisał:

Ja mam Frigo 2  produkcja 2017 rozmiar 185/55R15 Made in Germany

A co to za różnica gdzie produkowane. Bridgestone w 80% na rynek europejski są produkowane w Stargardzie koło Szczecina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ostry2407 napisał:

co to za różnica gdzie produkowane. Bridgestone w 80% na rynek europejski są produkowane w Stargardzie koło Szczecina. 

Chętnie kupuję produkty polskie lub w pl produkowane, ale polskie bridgestone'y to szajs jakich mało. Mój leon wyjechał na takich z fabryki. Opony głośne jak cholera. Do tego stopnia że z przyjemnością zakładam zimówki które są cichutkie. Nigdy więcej bridgestonów (mam potenzy). Teraz zimą chcę je ściągnąć, sprzedać po 1 sezonie i na wiosnę kupić coś na czym da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 minionego lata jechałem na Węgry Octavią 2016 z fabrycznymi Dunlop SP Sport Maxxx - bardzo głośne opony, serwis zarzekał się że wszystko z autem i oponami jest w porządku. 

W ubiegły czwartek-piątek zrobiłem tę samą trasę do Budapesztu na Continental Cotniwintercontact TS860 i nie ten samochód, w końcu cisza w kabinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vangsta no ja auto odbierałem w listopadzie, wróciłem na letnich 100km do domu i założyłem zimówki. Jak na wiosnę wrzuciłem ten szmelc na auto to myślałem że łożyska huczą... tragedia! Normalnie ze łzami w oczach jeździłem. Trudno. Sezon przepękałem, ale tak jak piszę w zimę je chcę sprzedać i kupić coś na czym da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vangsta

W jakim rozmiarze te opony 225/45 17 ?

Na oponeo Dunlop SP Sport Maxxx   ma indeks głośności jeśli tak to można nazwać który wynosi 67 dB i rzeczywiście te opony w takim rozmiarze są bardzo ciche , jedne z najcichszych jakie miałem 

Dunlopy Sport TT ja mam akurat w rozmiarze 235/55 17 też są bardzo cichymi oponami a ich głośność według oponeo to 68 dB  

Niestety oba komplety po 50 tyś zjeżdżają się praktycznie do ogranicznika 

Dodam że oba komplety to opony z pierwszego montażu z nowymi felgami i wyważane przez VW 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fredi88 napisał:

Chętnie kupuję produkty polskie lub w pl produkowane, ale polskie bridgestone'y to szajs jakich mało. Mój leon wyjechał na takich z fabryki. Opony głośne jak cholera. Do tego stopnia że z przyjemnością zakładam zimówki które są cichutkie. Nigdy więcej bridgestonów (mam potenzy). Teraz zimą chcę je ściągnąć, sprzedać po 1 sezonie i na wiosnę kupić coś na czym da się jeździć.

Jakie masz Potenzy bo jest ich kilka S001 , Adrenalin RE002 , S007 oraz starsze RE050A i RE070  Kurde od 6 lat śmigam tylko na Potenzach bo opony kleja się niesamowicie i mają duży margines bezpieczeństwa. Tam gdzie inne piszczą na szybkich łukach dając znać o utracie przyczepnosci i poslizgach Potenzy trzymają jak głupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ostry2407 napisał:

Bez jaj. Jedne z najlepszych opon na rynku.  

Jeździłeś? Porównywałeś? Czy tylko wiesz z opinii na necie? Nie ma opcji żebym miał jakieś stare zakały. Auto było do produkcji, nie z placu, więc świeżo wyprodukowane odebrałem. Tak jak pisałem, wróciłem 100km do domu i założyłem zimówki. Po zimie jak wrzuciłem na auto letnie to jakaś masakra... jakbym walcem jeździł. Tragedia. Żadne opony mi tak nie huczały jak ten badziew, jak ktoś wcześniej zauważył produkowany w Polsce. Może inne parametry mają ok. Ja niestety przy dużej ilości pokonywanych km po autostradach ich nie chcę. Są o wiele głośniejsze niż zimowe semperity. Zawsze jeździłem na conti i nigdy się nie zawiodłem. Bridgestone to niestety niewypał. Nie wiem jeszcze co kupię na wiosnę, muszę dokładnie przestudiować które opony są dobre, przyczepne ale zarazem ciche. Trwałość mnie nie interesuje. Choćby się po 50 tyś miały zjechać.

 

6 minut temu, DrozdekPL napisał:

@Fredi88Od kiedy oponeo podaje przekłamane dane ? Myślałem że po prostu udostępniają specyfikacje producenta :/

No właśnie... a producent nie podaje prawdziwych danych :) Te etykiety z opon to sobie można w 4 litery wsadzić... było już wielokrotnie o tym pisane. Nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Azjatyckie marki to już w ogóle wypisują co chcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrozdekPL tak, 225/45/17 - zwlaszcza przy niższych prędkościach są głośne. 

Najcochsze opony które do tej pory miałem to opony letnie Hankook (nie pamiętam dokładnie modelu - 225/40/18 na Insigni Sports Tour) - przynajmniej do tej pory nie miałem lepszych opon w relacji cena/halas/komfort/prowadzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem i w tym sezonie zajechałem 2 komplet bo schodzą strasznie ale za cenę niesamowitej przyczepności. Może trafiłeś akurat na trefną partię bo już wczesniej pisałem o tym zdarzeniu 

4 minuty temu, vangsta napisał:

@DrozdekPL tak, 225/45/17 - zwlaszcza przy niższych prędkościach są głośne. 

Najcochsze opony które do tej pory miałem to opony letnie Hankook (nie pamiętam dokładnie modelu - 225/40/18 na Insigni Sports Tour) - przynajmniej do tej pory nie miałem lepszych opon w relacji cena/halas/komfort/prowadzenie. 

To zapraszam na tor a gwarantuję ci, że nie wyjdziesz z zakrętu przy 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fredi88 napisał:

Nie wiem jeszcze co kupię na wiosnę, muszę dokładnie przestudiować które opony są dobre, przyczepne ale zarazem ciche.

Hehe: ContiPremiumContact 6. Względnie Michelin Primacy 3, z Pirelli P7 nie wyskakuję, bo mnie zjedzą (IMHO zasłużone miano premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ostry2407 napisał:

Jezdziłem i w tym sezonie zajechałem 2 komplet bo schodzą strasznie ale za cenę niesamowitej przyczepności. Może trafiłeś akurat na trefną partię bo już wczesniej pisałem o tym zdarzeniu 

U mnie jest przepaść jeśli chodzi o hałas. Nawet moja żona zauważyła znaczną różnicę, a chyba nie muszę mówić, że kobiety dopóki koła nie zgubią to nie wiedzą, że opona przebita :D

@Michał126 conti na pewno wezmę pod uwagę. Pirelli odpada. Miałem kiedyś i też mieszane uczucia ;) Nawet byłbym w stanie na jakiś topowy model Hankooka postawić. Ale tak jak mówię, mam jeszcze trochę czasu więc przez zimę wybiorę coś co rzeczywiście dobrze się prowadzi ale jest zarazem ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ostry2407 Oho, Insignia kombi na torze 160km/h i to na łuku - toś wymyślił :)

Tak powaznie, dla mnie opona ma być przede wszystkim nowa, cicha i przewidywalna na drodze. 

Nie zrozum mnie źle - jeżdżę sporo i autami dobrej klasy, stąd nie do końca mi takie kryteria doboru opon w głowie. 

Jest tak dlatego bo prostu za dużo widzę na drogach (a właściwie już poza drogą) takich którzy zachodzą w głowę jak się rozbili bo 'w ulotce było napisane że będzie trzymać 160 na wyjściu' - i nie trzymało. 

Zresztą, niech każdy jeździ na czym chce - niektórym nie przegada, stąd raczej odradzam opony aniżeli do nich przekonuje innych. 

Koniec OT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 21:30, DrozdekPL napisał:

@vangsta

W jakim rozmiarze te opony 225/45 17 ?

Na oponeo Dunlop SP Sport Maxxx   ma indeks głośności jeśli tak to można nazwać który wynosi 67 dB i rzeczywiście te opony w takim rozmiarze są bardzo ciche , jedne z najcichszych jakie miałem 

Dunlopy Sport TT ja mam akurat w rozmiarze 235/55 17 też są bardzo cichymi oponami a ich głośność według oponeo to 68 dB  

Niestety oba komplety po 50 tyś zjeżdżają się praktycznie do ogranicznika 

Dodam że oba komplety to opony z pierwszego montażu z nowymi felgami i wyważane przez VW 

 

 

to ile byś chciał zrobić na oponach o aspiracjach sportowych ?  50 tyś to wynik ok. Od siebie polece Micheliny Pilot sport 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal aspiracje aspiracjami, jednak waga auta robi swoje - w 2012r kupiłem Nokiany na służbowego Phaeton'a które zeszły po... 30kkm autostradowej jazdy (no, miały 4mm zatem jak dla mnie out). 

Z kolei na prywatnej 208mce po 115kkm (z czego na letnich zrobiona mniej więcej połowa)  opony fabryczne nadal są w akceptowalnym stanie - mają 5-5,5mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym rozpatrzył się za całorocznymi, zawsze byłem ich przeciwnikiem do czasu aż sam kupiłem.

Mam Fulda Multicontrol i powiem szczerze,że zachowanie na drodze, hałas - wszystko na duzy plus, nawet na śniegu super.

Cenowo bardzo przystępnie :)

Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Thomas napisał:

ja bym rozpatrzył się za całorocznymi, zawsze byłem ich przeciwnikiem do czasu aż sam kupiłem.

Mam Fulda Multicontrol i powiem szczerze,że zachowanie na drodze, hałas - wszystko na duzy plus, nawet na śniegu super.

Cenowo bardzo przystępnie :)

Osobiście polecam.

Który sezon na nich jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mackoo  dopiero pierwszy, więc tam dużych przebiegów jeszcze nie mam (zaledwie kilka tysięcy km) , siostra ma Michelin Crossclimate i chwali, przjeździła już 2 lata i ze 30kkm i sobie chwali, nie są też jakoś nadmiernie zużyte.

 

Wg mnie szkoda kasy na Miechlin bo płaci się prawie 1/3 ceny więcej a wg testów nie są dużo lepsze od wspomnianej Fuldy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka stron wcześniej pytałem o letnie gumiaki, myślałem o Fulda... szukałem, kombinowałem i stwierdziłem, że wezmę firmy Verdestein -  Ultrac Satin. Opini malutko, a tej firmy jeszcze nie miałem, zobaczymy w sezonie letnim czy był to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rygryss napisał:

kilka stron wcześniej pytałem o letnie gumiaki, myślałem o Fulda... szukałem, kombinowałem i stwierdziłem, że wezmę firmy Verdestein -  Ultrac Satin. Opini malutko, a tej firmy jeszcze nie miałem, zobaczymy w sezonie letnim czy był to dobry wybór.

To już Ci powiem, że będziesz zadowolony, ale daj jeszcze znać jak się sprawują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.