Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Głównie to zastanawiałem się właśnie nad alpin 5 a wr a4 za nokiana wychodzi 1250zł, a za michelin 1500zł, 250 zł różnicy. Na michelinach fajnie w sumie mi się jeździło bardzo ciche, wolno się zużywają i komfortowe, ciekawi mnie jak to sie ma do nokiana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dodam, ze tak wiem ADAC z testami walił w uja ale jako ciekawostkę wklejam tegoroczny test http://www.opontest.pl/zimowe-adac-215-65-R16-SUV

Zobaczcie wysoka pozycje Savy HP2 jest to bliźniacza opona do Dębicy HP2. 6 miejsce w takiej obstawie i przy tej cenie potwierdza to co pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie doradzić jakie opony zimowe 195/65/15 wybrać? Na 2 szt chcę przeznaczyć 400-450zł. W założonym budżecie tyle tego jest, że mam już mętlik w głowie. Na początku myślałem o Dębicy HP2 (400zł 2szt), ale widzę że dokładając 50zł można już się pokusić o inne marki, tylko czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mk4tdi napisał:

Możecie doradzić jakie opony zimowe 195/65/15 wybrać? Na 2 szt chcę przeznaczyć 400-450zł. W założonym budżecie tyle tego jest, że mam już mętlik w głowie. Na początku myślałem o Dębicy HP2 (400zł 2szt), ale widzę że dokładając 50zł można już się pokusić o inne marki, tylko czy warto?

W zeszłym roku w tym rozmiarze szukałem coś budżetowego dla teścia i postawiłem na barumy,wachalem się jeszcze nad ciut tańszymi Dębicami,teściu zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dementor, za dużego wyboru w tym rozmiarze do 1600 złotych za komplet nie ma, a nic innego na felgę o szerokości 8.5 cala nie założę. Nic oprócz Nankanga i Toyo w tym rozmiarze nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slovak, nie wiem jak jest z nankangami bo osobiście nie miałem styczności, ale widziałem że sporo osób na nich jeździ. Jeszcze co do T1R mogę dodać że u mnie na profilu 195/55/15 czyli balon - był beton i czuć było każdą dziurę na seryjnym zawieszeniu. Zawsze po zmianie opon z zimówek przez kilka dni nie mogłem się przyzwyczaić że różnica jest taka duża i na nowo odkrywałem wszystkie dziury, nawet wspomaganie chodziło ciężej. 

Jeśli chodzi o prowadzenie na suchym to takie twarde były w zakrętach na rękę, bo już nawet łysawe toyki o wiele lepiej się dla mnie spisywały i trzymały auto niż nowe uniroyale, bo teraz w każdym zakręcie robi się ponton z samochodu, także zależy co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WR D4 poszły w tym sezonie sporo do góry. Z autopsji polecam Dunlopy Winter Sport 4D - nieco tańsze niż reszta górnej półki i bardzo porządne, w typie Nokianów (mokro super jak na zimowe, śnieg bardzo dobrze, stosunkowo ciche). Sam zaś ciekaw jestem Kleberów Krisalp HP3. 205/55 R16 kosztują dobre 300 zł za komplet mniej niż Nokian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten test to sobie można w buty wsadzić raczej :)  jakiś wynalazek Esa Tecar na drugim miejscu a takie opony jak Michelin czy WRD4 na końcu ......z kleberami mialem styczność ale letnimi i to shit był straszny, halas nie miłosierny, na mokrym tragedia. O zimowych sie nie wypowiem bo nie mialem styczności ale osobiście bym dołożył do czego innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kepa416 napisał:

Czy ktoś widział coś ciekawego jeśli chodzi o opony zimowy na ten sezon? Rozmiar 195/65 R15, planuje Nokiana na ten rok ostatnio mnie nie zawodził ktoś coś może polecić? 

Na oponeo w tym rozmiarze masz w promocji Barumy P3 za 172 bardzo solidne zimowki,w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeździł ktoś z Was na oponach zimowych Hankook Winter i'cept RS2? 

Rozglądam się za oponami do Mitsubishi  Colta. Przedział cenowy do około 800 zł i tak się zastanawiam nad Hankook ewentualnie Uniroyal MS 77.  Może ktoś coś poleci bo raczej w półkę premium nie zmieszczę się w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.