Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed ciężkim wyborem . Może ktoś z was wie cos na temat tych opon :

 

Toyo Proxes T1R

Uniroyal rainsport3

BfGoodrich G-Grip sport fv

Federal 595 RS-R

Jeśli w tej samej cenie to wybrałbym zdecydowanie Uniroyale,ewentualnie Toyo jeśli chcesz koniecznie oponki trochę sportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed ciężkim wyborem . Może ktoś z was wie cos na temat tych opon :

 

Toyo Proxes T1R

Uniroyal rainsport3

BfGoodrich G-Grip sport fv

Federal 595 RS-R

 

a czego szukasz? komfortu, trwałości, styl jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed ciężkim wyborem . Może ktoś z was wie cos na temat tych opon :

 

Toyo Proxes T1R

Uniroyal rainsport3

BfGoodrich G-Grip sport fv

Federal 595 RS-R

Jeśli w tej samej cenie to wybrałbym zdecydowanie Uniroyale,ewentualnie Toyo jeśli chcesz koniecznie oponki trochę sportowe

Charakterystyka Uniroyali i Toyo (zwłaszcza w kontekście tego, co pisał niedawno boohal), to dwie różne bajki. ;)

 

Ja z powyższych kupiłbym Rainsporty, bo to bardzo sprawdzone gumy - zapewne najbardziej z powyższego grona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed ciężkim wyborem . Może ktoś z was wie cos na temat tych opon :

 

Toyo Proxes T1R

Uniroyal rainsport3

BfGoodrich G-Grip sport fv

Federal 595 RS-R

 

a czego szukasz? komfortu, trwałości, styl jazdy ?

 

Najlepiej wszystkiego ;-)

Toyo i federal odpada ze względu na to jak sie zachowuje na mokrym , z tego co wyczytałem w necie trochę śliskie . Zastanawiam sie jak by sie miał rainsport3 do np. Continentalcontisportcontact bo miałem takie w tamtym sezonie na aucie i byłem zadowolony ale ze względu na cenę muszę sobie odpuścić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak by sie miał rainsport3 do np. Continentalcontisportcontact bo miałem takie w tamtym sezonie na aucie i byłem zadowolony ale ze względu na cenę muszę sobie odpuścić ;-)

Z wymienionych przez Ciebie, właściwości Rainsportów powinny być najbliższe Sport Contactom. Nie są to takie same opony, ale również są miękkie i dzięki temu dobrze kleją. Nie twierdzę, że to to samo, ale zważywszy na kiepskie referencje Toyo i Federali na mokrym, nieco chyba jednak odbiegają od Continentali ;) Zresztą w przypadku Toyo to raczej uniwersalna zasada, praktycznie każda opona tej firmy wypada w tym aspekcie słabo i widać to nawet w etykietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki test byłby miarodajny gdyby wszystkie te opony były sprawdzone w wszystkich rozmiarach jakie istnieją i dla kazdego osobny ranking. Bo czesto jest tak że 205 z Dębicy bedzie gorsze od 225 z Dębicy.

 

Ja mam któryś razz rzedu oponę hankooka i nie narzekam.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij nowe Premium contact 6

 

 

Potwierdzam, wrzuciłem u siebie i jest lux ! :-] co prawda dopiero ok 500km na nich zrobiłem ale był już i dość mocno ciepło i w deszcz też były testowane, także jak dla mnie warte swoich pieniędzy, zresztą kto normalny by oszczędzał na bezpieczeństwie ;)

 

PS. dodatkowo posiadają plus detailingowy ! a mianowicie jak nałożyłem black mambe na gumę, to jest odcinek z takim "ciekawym" wzorkiem, który pięknie wygląda w słońcu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłem ostatnio Uniroyale Rainsport 3 i mogę już po kilku dniach stwierdzić, że na mokrej nawierzchni rewelacja. Nie spotkałem się jeszcze z tak pewnym prowadzeniem samochodu w zakrętach przy deszczu. A wiadomo bezpieczeństwo ponad wszystkim :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], widać, ze nie masz pojęcia o czym mówisz, bo nikt nie chwali takiego szitu, zadzwoń do chłopaków i sie zapytaj co sadzą o tej oponie ;) [ref]menior[/ref], chiński produkt hankooka? Skąd to info, hankook ma pod sobą tylko markę z klasy ekonomicznej - Laufenn. [ref]szpyrek[/ref], jakby chwalili to byłaby ocena 5+, 4.0 to słabo biorąc pod uwagę, ze są to opinie januszy co jeżdżą maks 10k km, szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare stron temu pytałem o opony, wybór padł na Uniroyal Rainsport 3. Możliwe, że ktoś tez o nich mysli to napiszę swoje odczucia po tygodniu testowania. Opona jest bardzo miekka, naczytałem się, że to miękka mieszanka ale nawet mimo to byłem zaskoczony i teraz zastanawiam się ile ja na tym pojeżdżę :D Przez to, że są z miękkiej mieszanki wydaje mi się, że bardziej auto mi się buja w zakrętach (dość wysoki profil 55) albo mi się tak tylko wydaje. Za to trzymanie w zakrętach na mokrym asfalcie :good: Rewelacja, prujesz jak na suchej nawierzchni tylko mgła za autem zostaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Trzymanie w zakrętach rewelacyjne - ja też lubię jak mi tył w zakrętach ucieka ;)

Na prostej hamują świetnie. Są raczej ciche ale auto mam już nie najmłodsze i odnoszę wrażenie ze coraz więcej z tego co dzieje się na drodze, dociera do wnętrza auta.

Teraz kupiłem wersje RT2 i są fajnego od starych RT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed aktualnym sezonem stałem przed trudnym wyborem zakupu letniaczków do mojej Skody, budżet miałem dość ograniczony, a kapeć 205/40/17. Miałem wybór albo jakiś chinoli (parę osób w pracy na nich jeździ, głównie goodride, ale chinole też do mnie nie przemawiają jak i markowe używki. Ostatecznie wybór padł na Kormorany Ultra High Performance rzekomo nowość (komplet 749zł),debiutowały w tym roku, po przejechaniu 1000km wystawiłbym ocenę 7,5/10, na suchym jak to na suchym radzą sb bez problemu, w szybkich dynamicznych zakrętach też dobrze trzymają, a jeśli chodzi o mokrą nawierzchnię to dynamiczny start 1 i 2 bieg mocno gubią trakcję, niby 344Nm ale nie jest to jakaś porażająca wartość jak na diesla, myślę że ten sezon spokojnie polatają, a na przyszłą wiosnę wlecą jakieś Hankooki na przód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie​ dunlopy sport maxx rt (nie rt 2) w rozmiarze 225/55 r17 wzmacniane 101xl, i fakt są ciche i mega sztywne, koleś jak zakładał na felgę nieźle się nameczyl. Zrobiłem na nich 7000km , zużycia jakiegoś nadmiernego nie widać. Wydaje mi się jedynie że znacznie spada przyczepność na mokrym przy niższych temperaturach ok. 3 stopnie Celsjusza. Natomiast jazda autostradą na dunlopy to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.