Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki, więc chyba je wezmę :D . Podobno wszystkie są z jednego auta i szczerze mówiąc wierzę, bo na 2 oponach są jeszcze widoczne "cycki" nowej opony, a dwóch kolejnych już ich praktyczne nie widać co pewnie oznacza przód i tył auta. Po za tym w razie czego continentale będzie mi łatwiej sprzedać i kupić nowsze po sezonie czy dwóch :) Być może pochodzą z jakiegoś rozbitka w którym opony ocalały, lub kradzieży i dlatego taka dobra cena :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z zapasow... tak jak [ref]Pływak[/ref] pisze sprawdz DOT. Jesli beda sie roznic to zbieranina. Zobacz tez czy nie maja latek albo co gorsze tych kolkow powstawianych. Jesli sa ok to sprawdzic na wywazarce czy nie sa dohamowane, wizualnie czy nie wyzabkowane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie,

o co chodzi z oznaczeniem na oponie: AO - homologacja Audi?

Znalazłem w dobrej cenie opony które mnie interesują:

https://www.inopony.pl/opony,0,88701/co ... ?ref=ceneo

wszystkie parametry są ok ale zapisu o homologacji na jakąś tam markę jeszcze nigdy na oponie nie miałem :dontknow:

Domyślam się oczywiście że te oponki mogę złożyć na swoją Hondę ale czy np jeżdząc Audi (na gwarancji) nie mogę założyć opon bez homologacji Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z marką Federal ? Stoję przed wyborem kupna opon letnich z bieżnikiem najlepiej kierunkowym bo wizualnie lepiej to wygląda ? Co byście polecili ? ;)

 

Wysłane z mojego SM-N920G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj SS595... Masakra opony.. głośne, twarde, szybko się ząbkują, ale zużywają wolno nie wiem czemu... Mam je u siebie, kupiłem z autem (przejechały 2 lata, a 3 rok ja i wywalam je w tym roku).

Jedyny plus to że w miare na mokrym trzymają, ale w tej cene są dużo lepsze opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklad mieszanki i czesto inny wzor bieznika. O reszte dopytaj u zrodla :)

 

No ale tym samym różnią się opony miedzy producentami i poszczególnymi modelami dlatego oponę dopasowujemy po rozmiarze i indeksach. Coś mi się ta homologacja wydaje naciągana. Jak woski dedykowane pod konkretny lakier danej marki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj SS595... Masakra opony.. głośne, twarde, szybko się ząbkują, ale zużywają wolno nie wiem czemu... Mam je u siebie, kupiłem z autem (przejechały 2 lata, a 3 rok ja i wywalam je w tym roku).

Jedyny plus to że w miare na mokrym trzymają, ale w tej cene są dużo lepsze opony

 

 

Ja z kolei mam model 595EVO od chyba 3 sezonów i fakt faktem, że być może są głośne (porównania do innych nowych nie mam), mają ściankę boczną twardą (a to akurat było dla mnie dość ważne przy naciągach i niskim profilu i twardym zawiasie, by opona nie była miękka), ale poza tym kleją dobrze, problemów nie mam z nimi. Co do zużycia to jak patrze na nie dwa razy do roku (przy montażu kół letnich i demontażu) to jakiegoś mocnego zużycia nie widzę, a autem robię od 12 do 15 tyś km rocznie, więc coś tam jeżdżą te opony.

Jedynie co zauważyłem to ostatniej jesieni wracając trasą w ulewie to czułem czasem brak stabilności pojazdu, czego nie odczuwałem do tej pory, więc albo już są zużyte na tyle, że nie odprowadzają wody należycie, albo mam w nich zbyt wysokie ciśnienie (2,5-2,7 bar przy rozmiarach 195/40/17 i 205/40/17) albo po prostu nawierzchnia i obfite opady deszczu robiły swoje. Zachowanie samochodu na tych oponach podczas deszczu będę miał na uwadze, by móc powiedzieć coś więcej.

 

Póki co: kupiłem komplet nowych i nie żałuję. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link z brzegu. http://www.oponeo.pl/artykul/opony-z-pi ... omologacja

Tak jak z olejami po co te normy :kox:

Skoro tak jak z olejami to miałem racje :D Olej nie musi posiadać aprobaty producenta aby był odpowiedni dla danego silnika baa spora cześć niszowych producentów produkujących oleje z najwyższych półek nie posiada aprobat producentów, a ich oleje bija na głowę oleje marek popularnych sygnowanych znaczkami producenta auta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]hihol[/ref], [ref]Pływak[/ref], dzięki za pomoc w rozkminieniu tematu :good:

Idea innej konstrukcji opony tego samego producenta w tym samym modelu, jednak mnie przerosła i kupiłem to co zawsze ;) - Sport Maxxy RT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Można było ale jakoś zrazilem się do pomysły.

Do tego doczytałem ze Dunlop są o 6 db cichsze od Continentali a to jak dla mnie już spora różnica.

 

Sport Maxxy RT2 to bardzo dobre opony. Zjechałem na nich prawie 25 tyś km i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Aquaplaning i w nawiasie hamowanie na mokrej nawierzchni. Nie wiem skąd masz takie informacje o odprowadzaniu wody, bo jeżeli miałbym czerpać info z testów to jedynie testy ADAC są wiarygodne. Nie sugerowałbym się też zbytnio etykietą producenta, bo to jest temat rzeka. Jeżeli chodzi np. o hamowanie na mokrej nawierzchni, które wymaga UE (na etykiecie) to jest krótki odcinek na drodze prostej. Zatem opona może mieć A hamować idealnie, ale na zakręcie już może myszkować. ( a testy opon zimowych są latem :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim rozmiarze miałeś Rain Sporta 3? Poza hałasem i szybkim zużyciem nie zauważyłem innych mankamentów. Przyczepność zarówno na mokrym jak i suchym super. Jak już tu wspominałem przesiadłem się z Rain Sportów na Pirelli P Zero różnica jest ale nie tak duża jak w cenie. Również nie są najcichsze i również nie wróże im wielkich przebiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.