Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

693112 upem zimowe do SUV i potwierdzily sie opinie ze produkowane w Rosji maja bicie i jest to wyczuwalne dosc mocno. Nie daje sie tego wywazyc. Dlatego nuz NIE polecam.

 

Może przypadek, próbowałeś reklamować?

Nie, jeszcze nie reklamowalem bo musialbym cos zalozyc na czas odeslania do reklamacji. Sprobuje jeszcze wywazyc dynamicznie jak nie bedzie poprawy to na wiosne jada do reklamacji. Dla mnie Nokiany sa juz zdyskwalifikowane niestety...

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zakupu Nokianów D4 jestem zadowolony, przejechałem co prawda nie wiele0 bo tylko 400 km, ale jest cicho i bez bicia do 145/h.

Dzięki wszystkim tym, co polecili mi te opony. Mam nadzieję, że później będzie równie wspaniale.

A z letnich co aktualnie jest na topie? Mam w jednym aucie Dunlop Sport Blue Response czy jakoś tak i w sumie jest dobrze. Czy iść tą samą drogą czy może skusić się na coś inszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoich Nokianow WR D3 też jestem mega zadowolony,to chyba najlepsze zimowki jakie miałem i raczej przy tej marce pozostanę :good: Letnie wlasnie kończę Michalki PS3 i teraz chce zakupic Vredestein ultrac sessanta,ciesza się raczej dobrą opinią i prezentują się mega :good: ktoś miał z nimi doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że o ile zimówki do normalnych, osobowych aut można z grubsza podzielić na dwie kategorie - "regularne" oraz "sportowe" (typu właśnie WR A4, Pirelki Sottozero - przeważnie asymetryczne, gorsze na śniegu, ale lepsze przy dużych prędkościach), to z letnimi jest gorzej, bo tych kategorii jest więcej. "Zwykłe", "aspirujące" (te nie wszędzie występują, to coś ponad "zwykłe"), "premium", "sportowe"... np. u Michelin: Energy Savery są "zwykłe", Primacy HP są "aspirujące", Primacy 3 - "premium", a Sporty - "sportowe". Może karkołomna logika, ale zawsze tak szufladkowałem sobie opony szukając jakichś do danego samochodu. :) Także uważam, że co do mniej więcej czegoś takiego trzeba się wpierw określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opony Vredestein Ultrac Sessanta to ja przejeździłem 2 sezony na nich, szwagier też na nich jeździ. Mogę je śmiało polecić, są bardzo ciche, trzymanie na suchym czy też mokrym bardzo dobre, nie zużywają się bardzo mocno, wygląd to fakt, że jest mega. Dużą zaletą jest cena tej opony. Choć teraz mnie kusi spróbować Ultrac Vorti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mogę złego słowa powiedzieć na temat Nokianów produkowanych w Rosji. WR D4 kupowałem w ciemno we wrześniu 2015, kiedy jeszcze poza paroma testami nie było o nich nic wiadomo i po przejechanych dwóch sezonach wiem że to był strzał w 10, świetnie kleją i na śniegu i w deszczu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma w vectrze c. 215/55 r16. Po dwoch latach guma zaczela pekac jak by ze starosci na biezniku. Byly kupione nowki z najświeższej produkcji 2014. Aktualnie maja 6mm bieznika. Fura jest garazowana. Poza tym lekko halasuja mimo kontrolowanej zbieznosci co okolo 6miesiecy. Na wodzie spoko ale ogolnie to raczej nie kupilbym ich drugi raz. Brakuje im troche do opon segmentu premium (ale nie sportowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się zakupem nowych oponek Hankook Ventus Prime3 K125 205/55R16. Poczytałem opinie , zobaczyłem test zeszłoroczny Autobild i padło na Hankooki. Przy okazji można jeszcze kupić na allegro u oficjalnego przedstawiciela za 840 zł z przesyłka komplet nówek nie śmiganych. Cena moim zdaniem rewelacyjna, co do oponek przetestuje na wiosnę i postaram się coś skrobnąć jakie odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mogę złego słowa powiedzieć na temat Nokianów produkowanych w Rosji. WR D4 kupowałem w ciemno we wrześniu 2015 :good:

Ja kupilem WR SUV i biją. Taka opona nie kosztuje dwie stowy zeby wybaczac jej takie niedorobki.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może pomożecie mi z moim dylematem. Uniroyal Rainsport 3 czy Toyo Proxes CF2? Jeżdżę mało ale czasem lubię sobie depnąć. Procentowo 80% miasto 20% trasa. Może coś lepszego do 230zł za oponę 205/55 R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może pomożecie mi z moim dylematem. Uniroyal Rainsport 3 czy Toyo Proxes CF2? Jeżdżę mało ale czasem lubię sobie depnąć. Procentowo 80% miasto 20% trasa. Może coś lepszego do 230zł za oponę 205/55 R16

Wybrałbym zdecydowanie UR3,cieszą się lepsza opinia są świetne na deszczu i fajnie się prezentują,a w tej cenie zerknelem szybko na oponeo,są w np.promocji Hankooki za 217 i Pirelli P7 za 241 :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jakie macie sprawdzone sklepy z oponami online ?

 

Ja zawsze (2 razy :D ) brałem z oponeo, przychodziły na drugi dzień. Polecam jednak zwracać uwagę na daty produkcji, często niska cena oznacza oponę nową ale jednak wyprodukowaną np. rok temu (mi akurat to nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jakie macie sprawdzone sklepy z oponami online ?

 

Oponeo.pl kupowałem tam w razy opony zawsze Dunlop i szybka wysyłka ceny dobre.

 

A co do samych opon to Dunlop sport blueResponse bezkonkurencyjne, wystarczy poczytać opinie na Oponeo.pl. teraz na lato też wrzucam dunlopy br

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]DaV[/ref], miałem kiedyś Toyo CF1 i były super, na mokrym bardzo dobrze trzymały, na suchym trzeba sie było mocno napocić żeby włączyć ABS. Teraz na lato będę kupował Hankooki Ventus Prime 3 też mają dobre opinie a cena przyzwoita. Jakby nie szybkie zużycie to pewnie bym wziął rainsporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jakie macie sprawdzone sklepy z oponami online ?

Oficjalny sklep Allegro (oprócz Oponeo, z którym żadnej hecy nie miałem).

 

Panowie może pomożecie mi z moim dylematem. Uniroyal Rainsport 3 czy Toyo Proxes CF2? Jeżdżę mało ale czasem lubię sobie depnąć. Procentowo 80% miasto 20% trasa. Może coś lepszego do 230zł za oponę 205/55 R16

Wybrałbym zdecydowanie UR3,cieszą się lepsza opinia są świetne na deszczu i fajnie się prezentują,a w tej cenie zerknelem szybko na oponeo,są w np.promocji Hankooki za 217 i Pirelli P7 za 241 :-]

Jeżeli P7 są w takiej cenie, to bym się nie zastanawiał :good: Niektórzy porównują je do opon typu Continental ContiSportContact albo Michelin Pilot Sport, ale one zdecydowanie nie są na tyle "sportowe". Zarówno obecne Cinturato P7, jak i wcześniejsze P7 mają jeden podstawowy plus: bardzo wolno się zużywają. Poza tym do przyczepności, także na mokrym, trudno mi się przyczepić, no i są ciche. Czuć jednak, że to opona premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.