Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

WR D3 mają świetne recenzje i można je łapnąć w niezłej cenie, ponieważ to schodzący model (jest już omawiany w setkach postów w tym wątku WR D4). Z powyższych to półka wyżej od reszty. Ewentualnie Hankooki albo Barumy, ale jedne i drugie na pewno będą głośniejsze; Barumy z racji bieżnika są jednak dość dzielne na śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może napisać opinie o Conti TS860 jak się zachowują na śniegu?

Nie wiem jak w mega głębokim śniegu ale trakcja i hamowanie na mocno ubitym mega w stosunku do alpin A4 dużo lepiej. Na trasie nieznacznie głośniej jednak do Alpin 5 dużo brak( Skrę nie żeby było jakoś srrasznue głośno jednak różnica jest) :-( Opona w deszczu bardzo pewna z resztą jak obie z wymienionych wczesniej Michelin. Wszystkie opony o ktorych pisze ten sam rozmiar i takie samo auto jedynie różnica wersji nadwoziowej. Ogólnie ja zakup uwazam za udany przejechałem już na nich prawie 5000 km i uważam że dobrze zrobiłem nie doplacajac do Michelin a płacąc nieznacznie więcej niż Nokian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]buka[/ref], Mam w firmowej 211 Bf gforce od 3lat i złego słowa o tych oponach nie powiem. Jak za tą kasę bardzo solidna opona, nie ma żadnych większych wad. Teraz kupowałem do Vito zimówki to zastanawiałem się właśnie nad bf godrich ale ostatecznie wziąłem nokian w4a4 bo to model z tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie co najlepiej na zime:

Barum Polaris 3

BF Godrich g-force winter

sava eskimo s3+

Hankook Winter i*cept RS2 W452

nokian wr d3

Możesz jeszcze zastanowić się nad Fulda Montero 3, ja kupiłem 4 nowe sztuki w listopadzie i nie narzekam. Zastanawiałem się nad podobnymi modelami i według moich wniosków na podstawie opinii i dostępnych testów lepsze od Barum i Sava, a do premium (Nokian, Conti, Dunlop) musiałbym trochę jeszcze dopłacić, a do Corsy 1.4 są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie co najlepiej na zime:

Barum Polaris 3

BF Godrich g-force winter

sava eskimo s3+

Hankook Winter i*cept RS2 W452

nokian wr d3

 

Ja kupiłem Dębica Frigo 2 HP, to nowy model na 2016r. Przy moim rozmiarze zapłaciłem mniej o 270zł od Nokian WR A4. Wg etykiety są takie same, ale etykieta to niby jedno, a jazda drugie. Zaryzykowałem i jestem bardzo zadowolony. Na śniegu gryzą jak szalone, hamowanie też ok. Na mokrym nie czuję uślizgów nawet przy szybszej jeździe. Chyba są troszkę głośne, bo słychać szum, ale prawdopodobnie mam łożyska zużyte także ten :D

Przyznam, że nie mam porównania z oponami premium, jedynie do starych Barum Polaris 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przymierzam się do zakupu opon letnich do mojego Passata 205/55/16. Do tej pory jeździłem na Dunlop fasresponse.

W zeszłym sezonie zakupiłem fajne też Dunlop tak na jeden sezon a teraz stoję znowu przed zakupem. Nie chce dużo inwestować w opony i zastanawiam się nad używam i dobrej firmy lub coś nowego budżetowego typu. Dayton lub Kormoran. Ciekawa propozycja są jeszcze opony Zitex ZT 1000.

Może ktoś używa któreś z tych opon i może coś więcej powiedzieć co są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaV, mialem na myśli bardziej lód ze śniegiem :) Póki co jeszcze po zamarznietych jeziorach nie jeździłem tak że rzeczywiście mój post był na wyrost ;)

 

A tak poważnie to miałem raz na takiej ledwo posypanej przez drogowców szklance sytuację gdzie auta przede mną tancowaly zaś sam jechałem z tą samą prędkością bez żadnych problemów, ba, nawet ruszałam pod lekkie wzniesienie na stopie i poszło :) auto z napędem na jedną os, Ibiza kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.