Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Założone Michelin Alpin 5 i ... jestem mega zaskoczony ich cichością ... zobaczymy co dalej jak śnieg spadnie :)

to super, właśnie zamówiłem przez oponeo, mają jakąś promocję na bezpłatny montaż michelina. Trochę drogo, ale znalazłem kupca na używki, więc potrzebowałem szybko nowe, a tylko oni gwarantuja niezle ceny i wysylke w 24h.

Tez macie takie problemy z brajanowozem? wszystko trzeba wymieniac nie ze wzgledu na zuzycie tylko rocznik. Opony zimowe- 6 letnie (chociaz Dot 2008, kupowane jako nowe), bieznikowo 5,5-6mm, za chwile beda mialy 10 lat, wiec ostatni moment na sprzedaz. Z rozrzadem to samo- wymiana co 210 tys km lub co 6 lat. Wymiana oczywiscie po 6 latach, ale przy przebiegu 107 tys.km. No i oczywiscie jak bede sprzedawal za jakies 2-3 lata, to nikt nie uwierzy ze typowy flotowy golfik w tedeiku ma przebieg pońizej 200 tys.km albo wersja numer 2- kazdy kupujacy bedzie chcial go kupic za cene skreconych z 300 tys.km (albo wiecej) poflotówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden teścik tym razem pony całoroczne w najnowszym AŚ Poradnik myślę ze to może być ciekawa alternatywą dla kogoś kto nie potrzebuje ponad przeciętnych parametrów opony 1600zł raz na 50 tys km to moim zdaniem bardzo fajna opcja. Tylko pozostaje pytanie jak w kwestii wielosezonówki zapatrują się kraje gdzie zimówka jest obowiązkowa.

dgrxje0.jpg

FWoWnwz.jpg

2VvXLjV.jpg

2VvXLjV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

676830 Jakie opony polecicie na zimę ,17 felga.

Dębica -ta nowa hp2 czy Nokiany?

Baruma, przejrzyj ostatnie 3 stronki tam masz testy z prasy branżowej

 

676834 Ja się zastanawiałem nad Dębicą i Nokianami. W moim rozmiarze Dębica jest tańsza o 270zł. Wybrałem Dębicę i już na nich jeżdżę. Zobaczymy jak na śniegu się zachowa...

 

Debica na śniegu jest super ale cała reszta to kaplica zobacz sobie hamowanie na mokrym Dębica - 41,1m a np Barumy i Nokiany 37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara debica w śniegu ciągnęła dobrze (nowa opona każda ciągnie dobrze, po za tym u nas śniegu jak na lekarstwo wiec to nie jest wyznacznik dla mnie) ale na mokrym był dramat, głośna jak diabli, cóż coś za coś, tania ale do jakiegoś porządnego auta bym tego nie załozył. Opon nie kupuje sie na miesiac czy dwa tylko np trzy sezony więc 250 zł oszczędności to żadna kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Jeszcze jedna kwestia:Czy opony 215 50 17 na feldze 17 et40 nie beda obcierać ? Octavia II FL

 

 

jaka jest szerokość felgi ? na forum OCP powinni pomóc, bo to jakiś nie typowy rozmiar chyba, fabryczny taki nie był raczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Jeszcze jedna kwestia:Czy opony 215 50 17 na feldze 17 et40 nie beda obcierać ? Octavia II FL

 

 

jaka jest szerokość felgi ? na forum OCP powinni pomóc, bo to jakiś nie typowy rozmiar chyba, fabryczny taki nie był raczej ?

 

OCP nie działa .Szerokosc 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukamy zimówek do samochodu taty. Rozmiar 235/45 R18

 

Zależy mi, żeby nie były głośne. Nastawiam się na marki premium, ale jestem otwarty na propozycje. Cena: dobrze by było zmieścić się w 850 zł za sztukę.

 

Wstępnie wytypowałem:

Nokian WR A4

Michelin PILOT ALPIN PA4

Dunlop Winter Sport 5

Goodyear UG Performance G1

Continental WinterContact TS 850 P

 

Oczywiście wszystkie z indeksami 98 V.

 

Gdzie zamawiać? Oponeo jest ok? Kiedyś często pisaliście o polskimhurcie, ale ostatnio nieciekawe opinie tu wyczytałem...

A może lokalnie (Kielce) jest ktoś w stanie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TS850 uchodziła za dość głośną na tle konkurencji w tej klasie. A o WR D4 powiem póki co tyle, że są ekstra ciche, na poziomie letnich Rainexpertów 3 i bardziej niż Uniroyal MS Plus 77. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.