Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat piszę o znanych mi przykładach i w Jetcie 1.4 TSI 160 KM z DSG wytrzymały trzy sezony przy lataniu 50 tys. km rocznie (więc circa 90-100 tys. odliczając zimy), a w New Beetle 1.9 TDI z DSG po roku i ok. 15 tys. km nie mają zauważalnych śladów zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja czytałem to ludzie je chwalą ogólnie, ale styczności nie miałem. One są raczej do spokojnej jazdy, jak ktoś ma mocniejsze auto to wybrałbym sport contact 5, mają rewelacyjna przyczepność a zarazem nie są twarde jak beton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gy f1 aso tegorocznego. W mojej opinii jest lepszy od dunlopy sp sport rt1(teraz jest 2). Ojciec mam Continentala sporta5, ale w passacie, także ciężko porównać, ale wydaje się być bardziej miękki. gy mam 94Y XL, także kord jest twardy.

 

NzTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powoli rozglądam się za zimówkami do mojej kijanki, jestem zdecydowany prawie na 100% na Nokiany wr d4 (chyba że proponujecie coś innego;)), na oponeo w rozmiarze 185/65/r14 są w cenie 225zł, ponoć z tego roku. Teraz pytanie czy ktoś się orientuje czy to dobra cena, lepiej czekać czy nie zastanawiać się i kupić wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zimówki nie będa tanieć tylko drożeć jak juz

Skąd to przekonanie? Tak samo wydawało mi się w zeszłym roku jak kupowałem wr d4, ale ktoś siedzący w tym biznesie mnie przekonał żeby czekać, bo na początek sezonu będą promocje i faktycznie kupiłem świeżutkie prosto z dostawy tanio. Jak w tym roku nie wiem, ale nie byłbym wcale taki pewien że ceny pójdą w górę już teraz. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zimówki nie będa tanieć tylko drożeć jak juz

Skąd to przekonanie? Tak samo wydawało mi się w zeszłym roku jak kupowałem wr d4, ale ktoś siedzący w tym biznesie mnie przekonał żeby czekać, bo na początek sezonu będą promocje i faktycznie kupiłem świeżutkie prosto z dostawy tanio. Jak w tym roku nie wiem, ale nie byłbym wcale taki pewien że ceny pójdą w górę już teraz. :o

 

 

ja jak obserwowałem nie raz to zawsze drożały w okolicach końca wrzesnia/początek pazdziernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przymierzałem się do kupna opon ( WR D4 ) we wrześniu lecz poczekałem i okazało się, że na początku listopada zaoszczędziłem prawie 100zł na komplecie. Tak więc ja bym się jeszcze wstrzymał z kupnem zimówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja niedawno widziałem półrocznego Type-R'a na łysych Sport Contact 5 z przodu... wszystko zależy od tego, jaki to samochód i do czego służy :) Jako opony "cywilne" P7 są o parę klas wyżej niż różne wyroby ze średniej półki.

 

Co do zimówek - rzut oka na oponeo, 175/65 R14, bo takich będę potrzebował do jeździdełka C3 i stwierdzam, że gdy Michelin Alpin A4 (prod. 2016) kosztują 225 zł/szt., a Goodyear UG9 227 zł/szt., to jeszcze nie ten moment :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam 4 opon letnich (zakup zapewne w zimę) do Opla Zafiry B, 205/55 R16 (moment obrotowy prawie 400 więc muszą się kleić :D ). Cena za komplet max 1000zł +/- 200zł. Z tego co przeczytałem a 20 ostatnich stron oblukałem to mam swoje typy:

- Vredestein Sportrac 5

- Continental ContiPremiumContact 5

te opony są dostępne w opomarket.pl z możliwością montażu w Olsztynie (fajnie jak móc zobaczyć opony czy nie są stare itp),poniżej to już z polskihurtopon.pl

-Hankook Ventus Prime3

 

Pytania są takie:

- które są dobre (zapewne najlepsze Conti ale Vredestein są ciekawą opcją)

- czy nie ma co się obawiać zakupów przez neta z w/w sklepów oraz np oponeo i innych?

 

PS Nie polecam opon Kelly, kupiłem auto z tym ogumieniem to nie dość, że są słabe jakościowo to jeszcze niemiłosiernie głośne, dlatego chcę te chinole w pierun wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dylemat z zimówkami, u żony conti ts850 i nie było powodu do narzekań, ogólnie baardzo na plus w porównaniu do moich UG7+. Z tym, ze teraz conti wypuszcza nowy model 860 i jest dylemat czy brać 860 czy nokiany wrd4. Conti 100zl drozsze. Jazda 50/50 miasto i poza miastem. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zimowek do e39 rozmiar 225/55 R16. Powoli zaczynam się rozglądać ogólnie rozmiar dość drogi jak na 16" cali, ale przeżyje. Szukam czegoś raczej głównie cichego na zimowy asfalt. Mieszkam prawie w górach ale rok temu śniegu było killa dni. Głównie zależy mi na właściwościach jezdnych na mokrym i na tym aby były ciche. Potem dopiero głęboki śnieg itp.

 

Chciałem bieżnik asymetryczny żeby było cicho tutaj Nokian i Continental mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665970 A ja mam dylemat z zimówkami, u żony conti ts850 i nie było powodu do narzekań, ogólnie baardzo na plus w porównaniu do moich UG7+. Z tym, ze teraz conti wypuszcza nowy model 860 i jest dylemat czy brać 860 czy nokiany wrd4. Conti 100zl drozsze. Jazda 50/50 miasto i poza miastem. :dontknow:

 

Też mam ten dylemat. Rozważam między Conti 850 a 860 - stare b. dobrze się sprawowały, a nowy model :dontknow:

Jeździł ktoś może na zimówkach Pirelli? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem na zagranicznych stronach poprawili przyczepnośc na lodzie i śliskiej nawierzchni, raczej nie mozliwe aby były gorsze niż TS850 :)

 

 

http://www.tyrereviews.co.uk/images/article/launch/continental-wintercontact-ts860-spider.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.