Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

tazman, Wiem, że pytasz o wrażenia ale w najnowszym Motorze jest test. Porównywali z Dunlopem Sport Blueresponse i CrossClimate wypadł dosyć dobrze, oczywiście jak całoroczną ;)

Dzięki, dobrze wiedzieć, trzeba skoczyć do kiosku ;-)

 

Pisałem o wrażeniach, bo w rozmiarze 225/45/17 ta guma występuje tylko jako wzmacniana xl 94w, ciekawy jestem czy przez to komfort jazdy ucierpiał. To popularny rozmiar więc może ktoś już miał z nią styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak uważam, że jak ktoś pyta o opony pod jakieś auto albo o opinie na temat konkretnych opon to powinno się podać jaka moc auta, styl jazdy i czego się oczekuje od opon. Nijak opony które zaspokoją apetyt w takim np. Toledo 1.6 to nie koniecznie się sprawdzą w aucie +200km i agresywnym stylem jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650481 a jak zużycie ? miał znajomy je na dość słabym i lekkim aucie to nie starczały na długo a jezdził spokojnie, po 25 000 km z przodu nie wiele zostało

Zrobiłem na nich gdzieś około 5 tyś wiec nie powiem czy szybko się zużywają :) Ale pod względem przyczepności i jazdy jak najbardziej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem Mazdę 6 GH, niestety na łysych laczkach :D

Seria jest tam 215/50 R17, czy na luźno wejdą tam opony 225/45 R17? Czy coś tam może nie pasować?

 

Przy okazji jakie oponki polecacie, raczej budżetowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 = 112.5 wysokość profilu

225/45 = 101.25 wysokośc profilu

 

Więc lepiej zobacz na forum o Mazdach najpierw jak to wygląda bo lacz będzie niższy, mimo, że szerszy

 

Zależy też od marki opon czy ma wystawioną wargę ochronną czy raczej całą ścianę opony :good:

 

Ja ze swojej strony polecam Kleber Dynaxer HP3 - nigdy nie brałbym tego producenta pod uwagę, ale tylko takie mieli na miejscu w moim rozmiarze - no i jeździ mi się lepiej niż na ContiPremiumContact5 :shock:

Dzięki temu jak wygląda ściana opony nadkola jakby też lepiej sie wypełniły :good:

 

Rozmiar 255/35/19 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 = 112.5 wysokość profilu

 

215/50 = 107,5 wysokość profilu

;)

 

AG80, 225/45R17 wejdą tam na luźno. ;)

 

Jeżeli faktycznie 215/50 to seria, to różnica między nimi wynosi: -1,9% - czyli mieści się w granicach wzorcowego zamiennika.

 

Jeszcze jedna sprawa to szerokość felgi, zbyt wąska - balon, zbyt szeroka - naciąg, ale to raczej Ci nie grozi.

 

225/45 to najbardziej popularny rozmiar wśród 17", dlatego największy wybór i najlepsze ceny.

 

Pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ARTurde, tak, hehe, ja jestem z tych co to mówią, że kategorii ludzi są trzy: Ci co umieją liczyć i Ci co nie umieją :lol:

 

kolega mial klebery to psioczył na nie że głośne i kiepskie na mokrym. W dobrej cenie jest Hankook prime 3 polecam

 

 

Ja tam nie mam kolegów, to nie opieram się na ich "psioczeniu". :D

 

Jechałem w nocy trasę Pomorze-Śląsk (z 5 na 6) w ulewnym deszczu na autostradzie i niczego nie zauważyłem. Wyraźnie cichsze niż Conti.

To mówiłem ja, użytkownik :P

Ale jak pisałem, gdyby były inne na miejscu, Michaliny, Fuldy czy Nokiany w rozmiarze to jeździłbym na czym innym pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem Mazdę 6 GH, niestety na łysych laczkach :D

Seria jest tam 215/50 R17, czy na luźno wejdą tam opony 225/45 R17? Czy coś tam może nie pasować?

 

Przy okazji jakie oponki polecacie, raczej budżetowo?

 

225/45 R17 na feldze jak domniemam o szerokości 7" będzie wyglądało nieciekawie ;) Miałem fabrycznie 215/50 na takiej feldze i nie wyobrażam sobie szerszej opony do tego. Obecnie mam 225/45 na 18 x 7,5.

 

http://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=10&t=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem stycznosć w Golfie VI rozmiar 17 cali chyba, ciche, przy ostrym hamowaniu dawały dobrze rade, ogólnie dobra opona, czuć że to nie była opona budżetowa a raczej na jednej półce z czołówką, cene ma dobrą więc mozna brać jeśli ktoś chce taniej niż np Continental itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważałem teraz barum polaris 3, fulda cristal bodajże, bfgoodridge(?), a wybór ostatecznie padł na yokohamy W.drive V905,

niby opinie super, zobaczymy co to będzie w prawdziwą zimę :D

 

ps, ktoś takie miał i może coś powiedzieć na ich temat ?

 

Jak je założysz to daj znać nawet po suchym jak jeżdżą. W jakim rozmiarze je masz i w jakim aucie, jak jakość wykonania ?

 

Ja się zastanawiam pomiędzy Yokohama W Drive V905, Nokianem WR D4 i Uniroyalem MS77 w rozmiarach 225/45/17 94H

 

 

odśnieżam :kox: ... jak tam opinie na temat YOKOHAMA W.DRIVE V905?

rozmiar 185/55/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (z miesiąc temu) robiłem kurs bezpiecznej jazdy w szkole we Wrocławiu. Dość intensywnie dyskutowałem właśnir na temat opon z właścicielem rajdowcem i jego opinia była taka, że tylko Nokiany. Jeździł na różnych, klienci też. Testują na torze naprawde wszystkie opony i zdecydowanie w poprzednim roku i tym Nokian. Dobrze sie trzymaja i łatwo nie wchodzą w pod/nadsterowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

653461 odśnieżam :kox: ... jak tam opinie na temat YOKOHAMA W.DRIVE V905?

rozmiar 185/55/15

Od niespełna dwóch sezonów jeżdżę na oponach Nokian WR D3 właśnie w rozmiarze 185/55/15.

Do tej pory mnie nie zawiodły - jazda głównie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odśnieżam :kox: ... jak tam opinie na temat YOKOHAMA W.DRIVE V905?

rozmiar 185/55/15

WR D4 zdecydowanie. :good: Nawet jak na śniegu będą porównywalne do innych z tej samej półki, to w deszczu nie mają konkurencji wśród zimówek, przejeździłem na nich zeszły sezon i ten wybór był strzałem w dziesiątkę. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ta hurtownia opon się nazywała co kilka osób brało od nich ze świeżym DOT'em ale długi czas oczekiwania? szukałem tego w tym temacie ale coś z zerowym skutkiem. Nawiasem, poszukuję kompletu zimowych 205/55/16 tak za około 1000PLN, Nokiany WR D4 wypadają najtaniej około 1200zł, może coś tańszego? Prędkości maks. 120km/h ~, tyle żeby w miare ciche były.. przebiegi roczne około 10kkm/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.