Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wężyk ma wewnętrzną średnicę 5 mm i podawał powietrze bez nadmiernego otwierania bezpieki. Jak będę na stacji to zmierzę ciśnienie, jakie pozostało w kole. Akcja była udana, obleciałem około 85 auta i ........ skończyła się piana.

U mnie , mam Epocę, schodzi ok. 1 atm. na całą pojemność zbiornika. Łącząc pianownicę z kołem jest ta dogodność, że można lać piany "pod korek". Nie trzeba zostawiać nic powietrza na "pompowanie", bo jest podawane w sposób ciągły z koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wężyk ma wewnętrzną średnicę 5 mm i podawał powietrze bez nadmiernego otwierania bezpieki. Jak będę na stacji to zmierzę ciśnienie, jakie pozostało w kole. Akcja była udana, obleciałem około 85 auta i ........ skończyła się piana.

U mnie , mam Epocę, schodzi ok. 1 atm. na całą pojemność zbiornika. Łącząc pianownicę z kołem jest ta dogodność, że można lać piany "pod korek". Nie trzeba zostawiać nic powietrza na "pompowanie", bo jest podawane w sposób ciągły z koła.

 

możesz to opisać szerzej lub jakiś filmik?! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompuje się "ręcznie" pianownicę, to przy napełnieniu zbiornika pianownicy pod sam korek, pierwsze pompowania trzeba wykonywać często, ze względu na małą pozostawioną (na początku prawie wcale) ilość wolnej objętości. Dlatego niektórzy leją do zbiornika 2 litrowego , tylko 1,5 litra roztworu piany, żeby było więcej miejsca na napompowanie.

W Epoce mam zamontowany zaworek do pompowania kół (gdzieś tam w poprzednich postach było o tym, zamieszczałem też zdjęcia swojej przeróbki).

Ja robię tak: pompuję koło zapasowe (mam dosyć duże 18") do ciśnienia 4 bar. Łączę wężykiem koło zapasowe z pianownicą i mam podawane stale ciśnienie z koła. Więc nie trzeba zbytnio zostawiać miejsca na powietrze (bo jest podawane z koła) i można lać do pianownicy roztwór do pełna (czyli 2 litry w Epoce). U mnie po wypianowaniu tym sposobem całego zbiornika z pianą, ciśnienie w kole z 4 barów schodzi do ok. 3 barów. Czyli zużywa się ok 1 atm. W sam raz pozostaje takie ciśnienie jakie mniej więcej powinno być w zapasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystko jasne. Ja też zakupiłem Epoce i jestem bardzo niezadowolony :/

non stop trzeba pompować, a piana wystarczy na 70% auta...

i zastanawiam sie co zrobić i jak zaradzić?! zacząłem brać pod uwagę zakup marolexa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wyobrażam teraz pianowania przez ręczne pompowanie. Zawsze używam ciśnienia z koła i 2 litry piany w zupełności wystarcza.

kM3 - nie wiem czy wymiana na Marolexa coś Ci pomoże. W kwestii pompowania myślę, że to nie ma większego znaczenia czym pianujemy - pompować trzeba każdą pianownicę, więc zamontuj zaworek do Epoki i wypróbuj, zapewniam, że już nie będziesz ręcznie pompował, chociaż zawsze możesz bo przecież dalej pozostaje taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego mnie zainteresowałeś tym pomysłem!

co do epoki i marolexa to z filmów na YT marolex prentuje sie dużo lepiej, dłużej działa i jakis promień oprysku większy...

a zamiast koła da radę mały kompresor samochodowy?

 

btw jest jakiś tutorial tej przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z opisu na pierwszej stronie poznikaly fotki.

Standardowe

Dziurka w gornej czesci zbiornika, tak zeby plyn nie mial kontaktu z zaworkiem.

Zaworek motocyklowy( 90° ), ustawiony tak zeby mozna bylo chwycic przewod trzymajac jednoczesnie opryskiwacz.

Przewod do pompowania z dwiema koncowkami do pompowania kol.

Koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo mnie pomału krew zaczyna zalewać... Otóż po przeczytaniu pierwszych postów napaliłem się na zrobienie pianownicy. Szybka akcja Kwazar 6 litrów na stół, podkładki filcowe pod meble, igła od strzykawki, płaska końcówka i do dzieła. Lejemy pianę Shiny Garage Perfect Active Foam. Pompujemy i do dzieła test i co ?? I to że niby leci piana ale jakbym to opisywał podczas pianowania samochodu. Zaczynamy od lewej krawędzi drzwi lecimy w stronę prawej w połowie przestaje lecieć piana leci tylko powietrze mnie więcej tyle samo czasu co leciała piana to leci powietrze a potem znowu leci piana i tak na zmianę no po prostu krew zalewa. Próbowałem już z wielkością dziurek wyciąłem nawet filce z wkładki to butów i nic nadal to samo. Gdzie szukać problemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W netto od poniedziałku będzie 5L opryskiwacz ciśnieniowy za 29,99 - http://www.netto.pl/gazetka.html?id=271#/page/11

Tylko nie wiem jak z przerobieniem tego na pianownicę czy się da, ale do odważnych świat należy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W netto od poniedziałku będzie 5L opryskiwacz ciśnieniowy za 29,99 - http://www.netto.pl/gazetka.html?id=271#/page/11

Tylko nie wiem jak z przerobieniem tego na pianownicę czy się da, ale do odważnych świat należy :-]

 

Trzeba będzie zabrać do sklepu końcówkę niebieską z Marolex-a i sprawdzić, czy pasuje. Jeżeli tak - można spróbować... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, porobiłem fotki i pomiary pseudo pianownicy Kwazara.

 

Całość:

 

b858b00fd98ac3femed.jpg

 

Pojemność:

 

3fab627bba4eda85med.jpg

 

W częściach:

 

10a8bdc0b59eda3amed.jpg

 

Oryginalna wkładka pianująca:

 

872ec74fee712d0dmed.jpg

 

Filc zamiast oryginału:

 

6b755abe6d5aa909med.jpg

 

Efekt działania:

 

e00fa47679f17224med.jpg

 

Jak widać trochę roztworu, trochę piany trochę powietrza. I tak na zmianę.

Długość rurki wewnętrznej to 36,5 cm. Średnica 5mm.

Jeżeli masz jakiś pomysł będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Glorię, Kwazara model Hermes kupiłem na wyprzedaży, przerobiłem i puściłem go dalej.

Miałem dylemat co sobie zostawić (Kwazar miał w rękojeści manometr i szybkozłącze do odpinania od zbiornika), ale przywiązałem się do Glorii.

Jakość "pienienia" obu była taka sama, obie przerobione analogicznie, obie z szarymi dyszami Kwazara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Combo w pierwszej wersji była taka trochę "upośledzona" i słabo pieniła, zaś Combo 2 wyszło im już całkiem dobrze, i pieni i domywa:

 

 

Powtórzę pytanie, jak wygląda zespół pompujący cieśninie w Marolexie 3000 ? Czy jest wielkości z mniejszych wersji czy został zmodyfikowany, powiększony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, Snow Foam Combo 2 mam :P , nie wiem czemu, chyba lance muszę kupić dopiero będzie pienić normalnie, bo nawet 2 czy 3 podkładki z mebli nic nie dają :/ , albo za słaby roztwór robię... Nie wiem co się dzieje, inna piana pieni jak głupia a Combo 2 nie daje rady.

 

Co do marolexa 3000 wszystko chyba jest takie same, byłem w OBI i oglądałem to różnic nie widziałem po rozkręceniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.