Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich zainteresowanych nowym Marolexem Master 3000, który jest dostępny tylko u oficjalnego dystrybutora, poprzez kontakt z biurem obsługi klienta, koszt takiego opryskiwacza do modyfikacji to 45 zł, przesyłka za pobraniem bo inaczej nie chcą wysyłać 18,50 zł. Jako że moja dwa egzemplarze nalazły nowych właścicieli, jadą już do mnie dwa nowe 3000 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej WTN, Dokładnie, do pianowania średniej wielkości auta. na moim przykładzie Audi A4 B6 Avant, na szarej końcówce, która ma większą przepustowość, wystarcza 2 litry roztworu piany, mając Marolex'a 3000, masz możliwość od początku dłuższego pianowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku uzyskałem od Faraona poradę, że aby uzyskać gęstszą pianę należy dołożyć drugi filc i że wygodnie to zrobić po dołożeniu lancy.

Jestem na etapie szukania lancy. W obi są tylko b. długie, a wydaje mi się, że kilkunasto-centymetrowa byłaby bardziej poręczna.

 

Pytanie czy stosujecie takie długie lance?

 

I czy układ marolex z lancą i podwójnymi filcami wymaga już wyższego ciśnienia, którego pompowanie ręką nie zapewni i trzeba w takim wypadku już kompresorka (lub podłączenia wężem takiego źródła jak napompowane koło samochodowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem marolexa i używam piany SG Fruit ale mam problem z pianą a właściwie z jej "nanoszeniem". Piana po wyjściu z dyszy dosyć mocno "bryzga". Sama piana według mnie ma fajną konsystencje(nie mleko a prawie taka bita śmietana". Co zrobić żeby przestało tak bryzgać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.