Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po testach przerobionego Hozelocka 5 l na pianownicę. Użyta piana to SG fruit. Nie przerobiłem tego idealnie, bo pojawiły się zagwozdki co dalej - myślę zakupić kompresorek i nim napędzać Glorię, a Hocka zostawić jako opryskiwacz do końcowego płukania wodą demineralizowaną. Mam dostęp do kraniku :-). W związku niezbyt idealną przeróbką piana była ciut gorsza niż z Glorii, użyłem 3 filców oryginalnych, jeden wepchnięty w uszczelkę dyszy od Kwazara, na pozostałe 2 filce wyciąłem tuleję z rozpraszacza Kwazara. Była delikatna nieszczelność, ale zabawa była przednia po nadmuchania baniaka do pełna powietrzem to piana leciała i leciała, za jednym pompowaniem bok, maska i nadkole z drugiej strony, więc wynik jest niezły. Muszę podjąć decyzję czym dalej będę pianował, bo lada dzień zawita u mnie Magic Foam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dowody? Postaram się zrobić, jak pojadę z kolegą na myjnię z przerobionym jego marolexem i moim hozelockiem. Sam nie jestem w stanie focić, nie mam małego statywu, a z dużym nie chcę jeździć na bezdotyk, bo i tak wyglądam jak dziwadło. Ale jak pojadę z kolegą na dwa auta, to w jednym zmieści się sprzęt do dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto On, właśnie przyszedł do kolegi, który zdecydował się na zakup po moim zachwalaniu.

W przyszłym tygodniu przeróbka, będzie relacja na forum z pierwszej przeróbki trójki :)

ps. Do jakiego ciśnienia można bezpiecznie pompować koło zapasowe, żeby nie skrobać go później ze stacji benzynowej?

14017879229530.jpg.4c22ced6949c15147675eda46c554e02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty testuję coś co Kwazar nazywa pianownicą. Straszny lipton z tej maszynki. W standardzie jest dysza do pryskania kwiatków a za spienianie odpowiedzilne są plastikowe niteczki splątane w kulkę. Jest regulacja dopływu powietrza ale nawet na pozycji minimalnej leci go chyba za dużo. Jak pomyślę że ojciec zapłacił za to 300 zł rok temu to ręce mi opadają. Póki co założyłem pomarańczową dyszę a kulkę z niteczek zastąpiłem podkładką meblową. Problem jest taki że piana idzie przerywana. Jak z karabinu. Powietrze, piana powietrze, piana, powietrze itd. Dzieje się to w odstępach poniżej sekundy. Do tego warstwa poany jest strasznie cienka. Daleko jej do tej z Waszych filmików Marolexowych. Jak macie jakieś pomysły co zmienić to chętnie poczytam. Idę testować dalej...

 

Barista, więcej jak cztery atmosfery nie pompuj bo możesz sobię zrobić krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marolex 3000 z dyszą 15 cm i wysyłką za pobraniem kosztował 72 albo 75, nie pamiętam dokładnie.

Byłem dwa dni temu na bezdotyku z zapasem dobitym do 3,8 i Glorią, duet spięty wężykiem dawał radę. Tak jak obiecałem w najbliższych dniach powstaną filmiki, więc będą dowody i porównania. Mój wężyk ma wewnętrzną średnicę 5 mm i podawał powietrze bez nadmiernego otwierania bezpieki. Jak będę na stacji to zmierzę ciśnienie, jakie pozostało w kole. Akcja była udana, obleciałem około 85 auta i ........ skończyła się piana.

Następnym razem zaleję Glorię do 1,25 litra. Zobaczymy co będzie. Z zapasu będzie szło początkowo "szybciej" powietrze, to może pianownica zaspokoi się mniejszym magazynkiem powietrza.

Napięcie rośnie, filmy wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(Chyba) pierwszy polski przerobiony Marolex 3000.

Musimy jeszcze trochę popracować nad optymalizacją przeróbki, żeby piana była lepsza.

Dysza oryginalna z Glorii

Wkładki spieniające oryginalne Glorii

Piana Auto Brite Magic Foam

Jak ciśnienie spadało to zaczynało lecieć mleko

Jestem na otwarty na sugestie - chwilowy brak czasu na szukanie na forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy jeszcze trochę popracować nad optymalizacją przeróbki, żeby piana była lepsza.

Jesli zrobiles wszystko z godnie z instrukcja (str nr 1) to nie ma co wiecej kombinowac.

Jedyne co musisz zrobic, jesli efekt cie nie zadowala, to dobrac ilosc filcu do stezenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.