Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dla wszystkich zainteresowanych nowym Marolexem Master 3000, który jest dostępny tylko u oficjalnego dystrybutora, poprzez kontakt z biurem obsługi klienta, koszt takiego opryskiwacza do modyfikacji to 45 zł, przesyłka za pobraniem bo inaczej nie chcą wysyłać 18,50 zł. Jako że moja dwa egzemplarze nalazły nowych właścicieli, jadą już do mnie dwa nowe 3000 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletuję "zabawki" do przeróbki marolexa 2000 i jestem na etapie dobrania dysz. Piszecie, że pasuje ta z zestawu 3sztuk marolexa, ale na filmie jest info, że można założyć dyszę TEEJET 110* 2,4l/min. Czy to chodzi o TEEJET TP11006-VP ??

Znalazłem je na alledrogo po 4,2+5zł polecony

 

Wg. sprzedawcy:

Zakładając przeciętne ciśnienie robocze - 3 bary to byłyby dysze ....11006 (szare)

mam dostępne w grupach XR i TP.

 

Wg. katalogu na http://www.teejet.com/media/329818/009- ... 50a-pl.pdf to niezależnie czy ciśnienie robocze jest 2,3,4bary to i tak jest taka sama dysza. Różnica będzie jedynie przy wydajności, która będzie od 2l/min do 2.7l/min przy 4barach.

 

 

Co do dysz marolexa pakowanych po 3szt. to widzę zdjęcia opakowań gdzie są trzy niebieskie lub niebieska+czerwona+zółta. Różni sprzedawcy opisują je jako Z09j3p i Z09j3

Dla naszych przeróbek będą lepsze te z zestawu Z09j3p o kącie 110 czy te z zestawu Z09j3 o kącie 80? Teoretycznie im szerszy kąt tym lepiej, ale może zmieniają się też inne parametry? Jeśli dobrze widzę to chyba przepływ wody bardzo się zmniejsza.

 

[ Dodano: 25 Sierpień 2014, 14:50 ]

 

(Chyba) pierwszy polski przerobiony Marolex 3000.

Musimy jeszcze trochę popracować nad optymalizacją przeróbki, żeby piana była lepsza.

Dysza oryginalna z Glorii

Wkładki spieniające oryginalne Glorii

Piana Auto Brite Magic Foam

Jak ciśnienie spadało to zaczynało lecieć mleko

Jestem na otwarty na sugestie - chwilowy brak czasu na szukanie na forum :(

 

Hej. Jakie stężenie dajesz na tej pianie? Ja dopiero kompletuje zestawik, ale piane kupilem taka jak Ty. Filce mam z glorii a dysze bedą albo te niebieskie z Marolexa lub szare TEEJET TP11006-VP 110stopni

 

Podobno uzywanie Marolexa 3000 jest troche nieporeczne. Niby leje sie jakies 2-2.5l +waga opryskiwacza to nie jest wiele, ale jak Twoja opinia? Dobrze sie trzyma w jednej ręce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze mycie mam za soba, marolex 1500 przerobiony ,szukam innych filcow aby dopracowac pianowanie. :-]

w ktorym sklepie sa jeszcze filce od glorii

 

krotki film jak to wyszlo ale mialem tu w UK tylko czarno brazowy filc, i aby szybko poszlo na myjni zmienilem na zadsza piane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filce do glorii teraz są ale w plastikach z ktorych mozesz je wyciagnac.

np. tu:

http://carok.pl/sklep/towar.1949.gloria ... plety.html

 

7121976a307db41220df3f1f590bba10.jpg

 

w nich jest w sumie 9sztuk jesli dobrze pamietam a w poprzednich zestawach bez plastików było 4szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widmo82, nie jest przypadkiem 6 sztuk (3, 2 oraz 1)? Ostatnio składałem Marolexa z tymi filcami i trzeba trochę je spiłować. Przede wszystkim kołnierz należy zmniejszyć oraz pozostałą część trochę spiłować i zmniejszyć jej obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Marolexa 3000 dostanę dziś, zakładałem opcje wyciągnięcia filcy zamiast piłowania. Ktoś doradzi czemu opcja piłowania tych plastików i ich użycia jest lepsza od tej znanej z poprzednich przeróbek kiedy to kupowało się same filce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porownania do poprzednich filcy bo ich nigdy nie mialem.

 

Filce z Glorii

 

Poszperalem trochę na youtube i widzę, że Azjaci bardzo polubili nasz produkt :)

Popatrzcie sobie na ten profil:

https://www.youtube.com/user/lalayumin/videos

Ciekawe co to za dysze :)

Marolex mógłby sobie zrobić taką typową piaskownicę, aby ludzie już nie musieli kombinować. Gdyby dodali zaworek pod kompresor to już bajka :)

 

EDIT:

Mój przerobiony Marolex 3000

3 filce z Glorii zapakowane w czerwony plastik

Piana Magifoam 45ml/1l

Dysza Teejet TP11006-VP

 

(Duże znaczenie ma wielkość dziurki w rurce. Zbyt mała: piana tryska jakby było jej mało a zbyt duża: kaszle/pluje pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to zbyt duży otwór w rurce może być przyczyną krótkiego pryskania, tak? Czy zwykła igła do szycia zrobi otwór odpowiedniej wielkości?

 

Pytam, bo zrobiłem chyba za duży otwór i dość krótko pryska mój Marolex :wallbash: Dodatkowo występuje efekt przerywania podczas "natryskiwania" czy to piany czy samej wody. Po przeprowadzonych próba doszedłem do wniosku, że to wina (najprawdopodobniej) zbyt dużego otworu, tak więc moje pytanie jest takie jak powyżej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osa_607

zadajesz pytanie a post wyżej masz wskazówkę na nie.

Tak można zrobić igłą otworek, ale którą? Ja mierzyłem swoje igły i mam takie co mają w połowie swojej długości 0.5mm, ale mam też taką co ma 2mm

Moja rada: 3filce 40-50ml dobrej piany na 1l ciepłej wody i malutki otworek ok 1-2cm poniżej górnej częsci rurki. Jak nadal tryska wręcz wodą a nie pianą to dziureczkę powiekszamy. Jak zaczyna Kaszleć grubymi kluskami piany tzn. że musimy zakleić otworek taśmą klejącą i zrobić kolejną.

 

Napisałem 40-50ml bo nie wiem jakiej piany kto używa. Ja uzywam MagiFoam i uważam, że zejście poniżej 45ml z pianą nie ma sensu. Może jeszcze muszę coś zmodyfikować, ale jak dotychczas mniejsze stężenie pogarszało znacznie efekt. - link do youtube podawałem wyżej.

 

A wy ile lejecie piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widmo82, moje niedopatrzenie. Jakoś umknęło mi ostatnie zdanie, ale w każdym razie również doszedłem do takich wniosków. Mam identyczny zestaw jak ten z twojego posta i jedynym problemem była właśnie wielkość dziurki. Dzisiaj po robocie zrobię dziurkę zwykłą igłą i zobaczę co będzie :) albo będzie dobrze, albo będę powiększał ją.

 

Co do stężenia piany, to daję około 50ml na litr (Blink Forest Berries).

 

[ Dodano: 3 Wrzesień 2014, 10:23 ]

Skoro jest możliwe 1:20, to mieści się w dolnej granicy. ;) Jak na razie używałem jej dwa razy, tak więc stężenie jest do dopracowania. Nie próbowałem mocniejszego, bo denerwowało mnie to kichanie i stwierdziłem, że należy najpierw się z tym uporać. Dzisiaj będę testował wielkość dziurki w Marolexie, to przy okazji zrobię mocniejsze stężenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak to możliwe ale u mnie po wlaniu do Marolexa master 2000+ jednego litra wody(wg kuchennej miarki, sprawdzona pojemność) poziom jest na miarce na kresce miedzy 750 a 1000, czy u was tez jest zle wyskalowana miarka czy mam wybrakowany egzemplarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.