Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jaki jest powód tego, że po złożeniu Marolexa tak jak trzeba piana leci wszystko super, tylko nie zależnie ile płynu zostało w bańce to cały czas przerywa. Tak jakby nie wiem coś było nie tak z powietrzem.

 

Może to kwestia zbyt małej dziury zrobionej igłą? Wolę się najpierw upewnić niż zrobić za dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może i zadam pytanie które będzie pretendentem do najgłupszego pytania na forum ale... :kox: dziś kupiłem marolexa 2000 i chcę go przerobić ale nie mam piany w domu a nim zakupię i przyjdzie to będzie koło piątku :(

Mogę użyć jakiegoś normalnego szamponu /płynu do testów czy w ogóle coś pieni czy mija się to z celem? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super 8-) Dzięki!

Teraz zasiadam do lektury pt. Piany aktywne :mrgreen:

Jak wszystko będzie to się pochwalę co wyszło ;)

 

p.s. To jeszcze jedno pytanie - ile schodzi roztworu na samochód średnich rozmiarów (BMW E36)? 1.5 litra wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przerobiłem marolexa 2000 według waszej instrukcji. Dysza Teejet szara 110, dwa filce od glorii no i dziurka w rurce zrobina szpilką do tablicy korkowej. I nie rozpyla mi dobrze piany tylko tak pluje. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka była tydzień temu ale na pianę trzeba było poczekać (Chabsu :good: )

 

efekt jak poniżej. Niebieska końcówka, trochę gąbki kuchennej + Epoca. Chyba jest ok? :)

 

P.s. nie wiem dlaczego taki pod YouTube mi nie działają :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie mi bo nic mi nie wychodzi ;/

Piana od Blinka Stężenie 100ml + 1,5l wody. Lanca 15cm na końcu dwa filce od mebli i mleko lekka pianka, żadna gęsta jak na filmach ;/

Robiłem też przy 60ml + 1,3l wody i efekt podobny

 

Bardziej to płynne i słabo się utrzymuje na aucie ;/

Dodać jeszcze jeden Filc, zmniejszyć ilość piany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurka wypalona?

 

Zrobiona i nie jest za duża bo ją poprawiałem ;)

Co mogę jeszcze dodać. Przy użytkowaniu lancy jak skręcę końcówkę + 2 filce na max. to prawie nie chce lecieć, muszę poluźnić nieco końcówkę i dopiero wtedy zaczyna lecieć. Filce docięte 1. średnica wnętrza drugi średnia wewnętrzna oringu.

 

Kombinowałem już z różnymi proporcjami i nie chce wyjśc mi tak gęsta piana jak na filmach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.