Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

zmienia się o jakieś 2mm, ale imho bylo by bez sensu żeby skala pokazywała 1L przy zakręconym, płynu się nalewa na odkręconym :]

teraz to juz nie jest jakiś istotny problem ze skala, po prostu sobie zaznaczę gdzie jest 1l i juz.

 

btw. dzięki za instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu się nalewa na odkręconym :]

Za to ubywa go przy zakreconym ;) U nas to tylko minuta. Mozliwe jednak. ze inni pozostawiaja roztwor dluzej w opryskiwaczu, i dobrze by bylo wiedziec ile jeszcze go tam pozostalo.

Jesli to tylko 2 mm, to faktycznie nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem miejsce przy sklepie spozywczym to spokuj i cisza ale teraz bylem na innej myjce to ktos tam patrzyl ale ogolnie ok, byl tez gosciu biala BMW coupe stal za mna i myl z wiadra , nie widzialem z kad ale mial juz wode z szamponem i rekawice ,

ja z myjki wracam pod dom i myje rekawica

 

2 filce piana idzie szeroko i szybko. :)

 

widzialem ze tu stosuja duze opryskiwacze na recznej myjni do kól i chyba na plesn i zielone glony, nieraz samochody sa zielone od glonow jak dlugo stoja,

 

dziwne ale marolex jest bardzo znany w azji na myjniach

szukam z czego zrobic taka przedluzke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest koreanska końcówka http://flashwax.co.kr/shop/shopdetail.h ... uid=281677

do kupienia ale nie znam koreanskiego:D

 

Właśnie chodzi mi o możliwość kupna, na ebay znalazłem ale już aukcja dawno zakończona. Dziwnę, że pomysłowy Polak nie wpadł na coś takiego, bo przy 5 litrowym marolex robi szał ilość na jednym pompowaniu jak i piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie kolego. Skąd zamówić filce i dysze, żeby z jednej strony.. Bo płacić dwa razy za przesyłkę po 12-15zł to mi sie nie widzi..

 

Ja kupiłem w sklepie który Ci podesłałem a filce dociąłem sam i śmiga aż miło :D

Tak jak napisali wyżej nie kupisz wszystkiego w jednym sklepie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marolexa zrobionego wg tutejszego przepisu tj. z lancą, z 2 filcami (szafkowe) w O-ringach, jeden na wlocie dyszy, drugi na wylocie, dysza niebieska, nowa. Uzyskuję dość dobrą pianę, ale kąt rozpylania jest wąski, dużo węższy niż pokazują to filmy udanych przeróbek marolexa). Jak przyjdzie mi myć auto w sobotę, to będzie trochę machania w lewo/prawo, żeby uzyskać dobre pokrycie tak wąskim rozpylaczem.

 

Czy macie jakieś sugestie co może być przyczyną małego kąta rozpylania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze dysza się zapycha filcem, ja mam filc z jakiegoś kapelusza i mi zatykał dysze prawie całkowicie, dałem miedzy dysze a filce krążek z szorstkiej strony gąbki kuchennej i już nie zatyka a strumień jest prawidlowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś przerobiłem marolexa, zrobiłem mały błąd przy robieniu dziurki pineską, ale zakleiłem taśmą bezbarwną i obróciłem rurke i jest ok.

foto :

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 97fd9e366d

Piana BLINK 50ml/1,5l wody

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem jeszcze. Jak zrobiłem tą dziurkę źle to zakleiłem ją tą bezbarwną taśmą, obróciłem rurke na drugą strone i w cieczy ta taśma sie odkleiła.. ale nie zauważyłem raczej żadnych zmian z tą dziurką, czy może tak zostać? przecież to tylko dziurka po pinesce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do zakupu marolexa 3000 z zestawem do modyfikacji. Chciałbym się tylko upewnić, czy te części podpasują też do tego modelu (wzięte z manuala do M2000):

 

lanca modułowa 15cm

filce GLORIA Foam Master 10

dysza teejet 110*2.4l/min

 

I jeszcze pytanie do tych filców. Czy one się zużywają? Kupić na początku 1 zestaw z 3 sztukami, czy od razu więcej?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Edit: Przy okazji - gdyby ktoś z Katowic / okolic planował podobne zakupy, to proszę o kontakt - można się podzielić kosztami przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.