Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ile będzie kosztował i w ogóle jak będzie działał.

Jeśli dałoby się go w prosty sposób odwracalnie, jak ręczny, przerobić, to jeśli cena nie będzie szokiem można pomyśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę przerost formy nad treścią. Pianownicę ręczną (przynajmniej u mnie) używa się na bezdotyku, aby szybko pokryć pianą i nie wozić balastu. Jak ktoś chce używać tego "u siebie" pod domem to użyje myjki ciśnieniowej i PA czy jakiejkolwiek innej pianownicy do myjki i na pewno wyjdzie: a) taniej, b) lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej i lepiej? LOL

 

[ Dodano: 15 Maj 2014, 10:11 ]

Szykowanie, mycie, ladowanie akumulatora, miejsce na przechowywanie.

To wszystko pikuś jeśli byłoby w mgnieniu oka odwracalne (jak master 2000) i można by było wykorzystać normalnie w ogrodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się trochę zerkając w ten temat co jakiś czas, że przeróbki nie poszły w stronę większych pojemności.

Osobiście z powodzeniem używam przerobionej Glorii Spray & Paint 5L i nie stosuję dolewek, ciśnienie dość długo jest stabilne i na 1 napompowaniu oblatuję 1 stronę auta, do tego jest lanca w zestawie, miejsce na filc - odpada dokupowanie lancy, kombinowanie z oringami, aby nie zagniatać wkładek, etc.

Jak tak czytam o wentylkach, kompresorach, kole zapasowym jako magazyn ciśnienia to dla mnie to nieco przerost formy nad treścią (tak jak powyższy pomysł z rozwiązaniem akumulatorowym). Już wolałbym chyba przerobić to - http://www.redcoon.pl/B358276-Gloria-Ea ... ogrodowych niż opryskiwacz 22L z akumulatorem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiLu, wszystko zależy od tego, kto i do czego potrzebuje pianować. Mam marolexa 2l i pompowałem ręcznie. Założyłem złączkę i podłączyłem pod stację rozruchową z kompresorkiem. Teraz pianuję 3 razy szybciej :) Co trzy pianowania podłączam kompresorek do ładowania. Dla mnie wygodne takie rozwiązanie, dla Ciebie wygodne pianowanie z 5l opryskusa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiLu, a ja nie pompuję i oblatuję całe auto, nie pół :mrgreen:

 

Ale nieźle się uczepiliście najnowszego pomysłu :mrgreen: sprzętu nie ma w sprzedazy, nikt go jeszcze nie widział itp. ja luźno rzuciłem "a przerób to!"... :mrgreen:

zaimponowało mi to :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiLu, ja mam Hozelocka 5 litrów roboczych do przeróbki, czekam na dyszę Kwazara, filce mam z Glorii, więc są przejawy przeróbek większych oprychów :D

W kwestii technicznej, to nalałem wczoraj 1,5 litra wody, napompowałem dość mocno (choć bezpieka się nie otworzyła) i puściłem lanie wody - wylecialo wszystko i jeszcze leciało powietrze. Jestem dobrej myśli. Mając około 6 litrów powietrza na 1,5 litra piany może będzie długo pianować. O ile wogóle będzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku wpadło w oko, nie wiedziałem, że Kwazar zrobił pianownicę, dobra cena

http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=196&cat=85

Też na filce\wkładki jak Gloria?

 

To mi wpadło jeszcze w oko przy okazji

Kwazar ręczna wytwornica piany

Dobre pojemności, ale cena trochę spora. Myślicie, że lepiej\łatwiej się nią pianuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku wpadło w oko, nie wiedziałem, że Kwazar zrobił pianownicę, dobra cena

http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=196&cat=85

Też na filce\wkładki jak Gloria?

Jesli to dobry sprzecik to Marolex i Epoca dostana pstryczka w nos.

Kiedys sprawdzalismy ze Gloria i Kwazar mialy dziwnie podobne opryskiwacze. Mozna miec tylko nadzieje ze i jakosc jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku wpadło w oko, nie wiedziałem, że Kwazar zrobił pianownicę, dobra cena

http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=196&cat=85

Też na filce\wkładki jak Gloria?

Jesli to dobry sprzecik to Marolex i Epoca dostana pstryczka w nos.

Zapytałem Kwazara - Venus ma wkładkę spieniającą. Jedną (jaką nie wiem, trzeba by samemu obejrzeć gdzieś w sklepie), więc regulacja piany tylko przez stężenie roztworu...

 

Od soboty będę testował ten drugi sprzęt. Podzielę się wrażeniami.

Koniecznie :good: z opisu wynika, że nie tylko stężeniem reguluję się pianę, więc może być fajne (tylko drogawe trochę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec to kupił i po testach powiedział "możesz sobie zabrać to gówno". Więc pierwszą opinię już mamy :-]

 

Dopuszczam jeszcze możliwość że ma kiepską pianę lub zastosował złe stężenie. Spróbuję różnych kombinacji i może coś z tego będzie. Darowanemu koniowi się w końcu w zęby nie zagląda :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem wprost czy wkładką spieniającą można regulować gęstość piany, za przykład podając Glorię. Odpowiedź była taka, że nie, można to robić tylko stężeniem roztworu.

Muszę ją wyczaić w jakimś sklepie blisko siebie i obejrzeć.

 

comando, jak Ci się uda to nagraj coś z pianowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.