Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam, czytam i czytam i doszedłem do wniosku, że może warto uruchomić Hozelocka 4445 (5 litrowy opryskiwacz), w którym aktualnie nie mam dyszy, ale z tego co pamiętam dysza nie ma miejsca na pakowanie filców. Pojawiło się sporo ochów i achów nad dyszami Kwazara, czy może taką kupić? http://sklep.kwazar.com.pl/21,88,zespol ... lancy.html

Wtedy nabity do granic mozliwości Hozelock plus powietrze w kole zapasowym i nie zdążę biegać wkoło auta :-D . Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałeś się do wszystkich porad Faraona? Łącznie ze zwężką z trzpienia igły?

Ja mam Glorię, Hozelocka i filce z Glorii, brakuje mi jedynie dyszy z Kwazara. Niewielka inwestycja, a potencjalny zysk spory - mam na myśli zastosowanie napędu odrzutowego :lol: do mojej pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś się do wszystkiego zastosować, ale np Orion jest uparty i tego nie przeskoczysz. Walcz dzielnie, bo jak do swojego Orionka zamontujesz wentylek, nadmuchasz go do pełna, to myślę że całe auto tym opędzlujesz. Rozbierz wszystko do zera i zacznij od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz wersję dla leniwych?

Mam glorię i chciałbym wyposażyć ją (tak jak u Ciebie) w zaworek motocyklowy celem zasilania z koła zapasowego.

Warto?

Ja mam zaworek (w Epoce) i nie wyobrażam sobie pianownicy bez niego. Jest to dodatkowa funkcja (u mnie ciśnienie mam z koła zapasowego-na stałe mam podłączony do koła kilkumetrowy wężyk) i kiedy nie chce mi się wachlować pompką (a prawie nigdy się nie chce) - podłączam i mam "automat". Ręcznie pompuję tylko końcówkę piany, którą zużywam zazwyczaj do wnęk i innych detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, znalazłem u siebie Kwazara model venus 2. Podjechałem do ogrodnika zorientować się czy są jakieś części, które pozwolą zrobić z niego pianownicę. Jednak okazało się, że są dysze lecz końcówka w opryskiwaczu (oznaczona jako 2) nie pozwoli na jej montaż, do tego dochodzi jeszcze jakaś nakrętka (3).

 

Czy przerabiał ktoś ten model na pianownicę?

 

Ewentualnie czy są dostępne części pozwalające na dostosowanie tego opryskiwacza do wiadomych potrzeb?

 

Średnica zewnętrznego gwintu przy korpusie pompki to 16mm.

pozdrawiam

 

62f5d3b11c037087m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje się ktoś czy w Krakowie gdzieś kupię filce glori dzwoniłem do tuningkingz oni mają al e jakieś nowe bo gloria wycofała stare ze sprzedaży ze względu na dużą ilość przerabianych marolexow. Pomoze ktoś ? Bo do czwartku jestem w Krakowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpisali, że Master 3000 to nowość, będzie też wersja Industry.

Zapytałem jeszcze raz kiedy obie wersje będą na sklepie...

 

[ Dodano: 13 Maj 2014, 14:44 ]

Mastera 3000 można zamawiać pisząc na bok@marolex.pl - cena 34pln netto plus wysyłka.

Industry 3000 - na razie nie wiadomo kiedy będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 3000 lejąc potrzebną nam ilość roztworu w porównaniu do 2000 mamy więcej powietrza czyli nie musimy dopompowywać tak często (istotna sprawa dla tych co nie przerabiają opryskiwacza w zasilanie zewnętrzne) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP

Żartujesz? pompowanie koła trwa kilka razy dłużej

Akumulator od tego nie padnie

 

Nie żartuję, ten Twój kompresor bierze aż 15A, to bardzo dużo. Przy nowym, w miarę dużym akumulatorze to nie jest problem. Ale w mniejszych autach :o

Pompowanie koła można zrobić na włączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP, dzięki.

Ja najpierw poeksperymentuję z przeróbką 7 litrowego opryskiwacza, a jak się nie uda to będę jechał z takiej samej pompki jak Twoja zasilając Glorię. W razie jak padnie mi akumulator, podjedziesz odpalić mi furkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.