Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

No to mogę się zaliczyć do zadowolonej grupy posiadaczy marolexa.. ;) właśnie wróciłem z testów i bita śmietana aż miło... 1l/40ml Vp SF natural..

I nie czuję się gorszy z faktu jego posiadania bo w cenie (nie)zastąpionej Glorii mam marolexa 5l piany i Fk1000... ;)

 

Dzięki faraon :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marolexa 2000.. niebieska dysza.. a filce.. znalazłem jakieś stare od butów ale nie wydeptane czyste :kox: i powiem że bita śmietanka mnie zaskoczyła.. ;)

Na początku testy w łazience na ścianie i załamka bo woda praktycznie leciała..ale chwila rozkminki i fajnie :) jeszcze muszę się w wolnej chwili pobawić w stężenie. Mam z dzisiaj film ale muszę go od kolegi zgrać bo zadzwoniłem do niego czy ma brudne auto.."no to wpadaj" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurkę w rurce przekułem delikatnie 2wu cm agrafką ... tak 1.2cm od góry.

Gadałem przed chwilą z kumplem i obiecaj do 22 dostarczyć mi film..wrzucę na YT i pokażę.. kumpel trochę nie zrozumiał idei pokazu i film może trwa z 15sekund ale widać jaka piana.. Napompowałem tak na wyczucie (nie słyszałem aby zaworek mi popuszczał) a zrobiłem na 1 wydechu błotnik i drzwi przednie i tylne wraz z szybami... ;)

Nie jestem jakimś ekspertem bo dopiero zaczynam w tym temacie ale myślę że wyszło całkiem nieźle :good:

 

EDIT:

Kumpel nagrał na najwyższej jakości i zajmuje to 50MB..przed 24 do niego podskoczę bo zrzucił mi na pendriva.. więc film będzie później. W pt będę mył czornego czarnego passata więc skleci się coś lepszego i poeksperymentuje jeszcze ze stężeniem i "flakami". ;)

 

EDIT:

No i jest

<- 480p

 

dysza-2 filce obuwnicze-oring

 

Porobiłem całe auto a ona jeszcze sobie siedziała.. :) W pt spróbuje z mniejszym stężeniem, bo wydaje mi się że jest troszkę sucha.. :o podpowiadajcie ja się uczę :kox:

 

Fuck! 1:40..idę spać..wstaje o 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przyzwoicie to wygląda. Juz chyba opracowałeś dobre stężenie. Chodź niektórzy wolą rzadsze inni "śmietankowe", kwestia przekonań. Aczkolwiek piana tez nie powinno być wg. mnie nieruchoma, i w postać płynną powinna gładko przechodzić.

 

Też postaram się coś nagrać niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to macie coś ode mnie :D

 

Doszły mnie smutne wieści, że do Kwazara nie masz adapterów do dysz :(

W takim razie należało wziąć sprawy w swoje ręce i pomodzić trochę. Albo się uda, albo nie...

 

No, ale udało się...

 

Dla porównania jeden Kwazar dziewiczy, a drugi już zmodowany:

 

1.jpg

 

Po odkręcenie pomarańczowych końcówek mamy takie coś:

 

2.jpg

 

odkręcamy czarną końcówkę i rżeniemy ją za oringiem, o tyle:

 

3.jpg

5.jpg

 

 

Jako, że do Kwazara nie ma adapterów do dysz to trzeba zrobić samemu.

I znów rżeniemy, ale tym razem ten pomarańczowy gwizdek (odcinamy stożek).

Tutaj jeszcze na surowo, ale po wygładzeniu papierkiem ściernym wygląda już OK.

 

4.jpg

6.jpg

 

 

 

 

Piana znów jakaś marketówa, woda kranówa...

Co ciekawe, na żóltej dyszy lepiej to wyglądało niż na "słynnej" niebieskiej :)

 

Aha, tradycyjnie poszły jeszcze filce z podkładek pod meble + dziura w rurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lekka prowizorka i kombinacje alpejskie...

 

prowizorka taka sama jak w przypadku Marolexa, a kombinacji za wiele nie ma :)

 

W pewnej dyskusji padł argument przeciw Marolexowi, że jest mało stabilny w porównaniu z Glorią.

 

Kwazara to nie dotyczy, ze względu na kształt podstawy jest równie stabilny jak Gloria (tak sądzę, bo nigdy Glorii w rękach nie miałem) :)

 

Kolejny argument był taki: Gloria ma wytłoczoną podziałkę, a Marolex ma namalowaną więc będzie się ścierać.

 

Kwazara to nie dotyczy, bo ma także wytłoczoną :)

 

Aha, dysze do Kwazara podeszły bez problemu Marolexowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, jak trzeba szybko dobijac to marolex sie lubi kiwać. Drugi argument takze :good: ponieważ u mnie podziałka nie istnieje. Chodź to tez nie do końca, bo 40ml i tak nie odmierzysz raczej na żadnym opryskiwaczu.

 

A z ta prowizorka chodzi mi o to że nie lubię takich półśrodków. Poza tym to juz jest przeróbka nieodwracalna, to dla niektórych może być dość sporym argumentem, bo np. mają tylko jeden opryskiwacz, który jest wielozadaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to juz jest przeróbka nieodwracalna, to dla niektórych może być dość sporym argumentem, bo np. mają tylko jeden opryskiwacz, który jest wielozadaniowy.

 

No tak, tutaj masz rację. Ale biorąc pod uwagę koszt takiego opryskiwacza (na allegro ~35 złotych) to nie jest raczej wielkim wyrzeczeniem kupić sobie jeszcze jeden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, Dales dysze Marolexa a Kwazar sprzedaje swoje pojedynczo (ktos pisal ze za 3,5) ;)

Kwazar daje rade,piana super, choc pewnie bedzie za chwile krzyk z wiadomej strony ze druciarstwo (a estetyke troche mozna poprawic :P )

Na podzialce zobaczysz pewnie tyle co w Glorii czyli nic :song: ale reszta :good:

Kwazar jest bardzo podobny do Glorii co mi osobiscie nie bardzo pasuje ale ma duzy atut w stosunku do FM10 czyli 1,5 l pojemnisci . 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, Dales dysze Marolexa a Kwazar sprzedaje swoje pojedynczo (ktos pisal ze za 3,5) ;)

Kwazar daje rade,piana super, choc pewnie bedzie za chwile krzyk z wiadomej strony ze druciarstwo (a estetyke troche mozna poprawic :P )

Na podzialce zobaczysz pewnie tyle co w Glorii czyli nic :song: ale reszta :good:

Kwazar jest bardzo podobny do Glorii co mi osobiscie nie bardzo pasuje ale ma duzy atut w stosunku do FM10 czyli 1,5 l pojemnisci . 8-)

 

Dałem dyszę Marolexa, bo w garażu walał mi się zestaw 7 takich Marolexowych dysz, więc po co kupować :)

 

Wiesz, może i druciarstwo, ale najważniejsze, że spełnia swoje zadanie.

Wczoraj myłem auto, więc dziś testy tylko w łazience :)

 

Odnośnie podziałki Kwazara, wygląda ona tak:

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może i druciarstwo, ale najważniejsze, że spełnia swoje zadanie.

Ja to wiem ale jesli czytales temat Gloria vs Marolex to ....... :wallbash:

Podzialka duzo lepsza niz u konkurencji ale wydaje mi sie ze przygotowanie roztworu (na nasze potrzeby )przy jej pomocy latwe raczej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem ale jesli czytales temat Gloria vs Marolex to ....... :wallbash:

Podzialka duzo lepsza niz u konkurencji ale wydaje mi sie ze przygotowanie roztworu (na nasze potrzeby )przy jej pomocy latwe raczej nie bedzie.

 

heh... czytałem, czytałem... Już tam zapowiadałem, że Kwazar pobije Marolexa i Glorię :D

 

Wiesz, jeśli ma się małe dziecko (tak jak ja) to nie problem znaleźć jakąś małą niepotrzebną butelkę do karmienia z elegancką podziałką :D Do piany jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło coś takiego póki co:

 

 

40ml magifoam na 1l wody, jedna dziurka zrobiona szpilką, niebieska dysza, jeden filc pod meble i dwa od zmywaka.

 

Efekt w miarę, zobaczymy jak działa w praktyce ;) Pokombinuje jeszcze z filcami od wkładek bo chyba są lepsze :)

 

Tutaj po 4 minutach:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej polecałbym dwa jak najbardzj puszyste filce. Uwierz że przetestowałem tyle kombinacji że bolała mnie juz ręka od odkręcania końcówki. Filce zdecydowany faworyt. Piane rzeczywiście jak ma magifoam masz troszkę morką, ew. możesz spróbować jeszcze jena dziurke wypalić, ale minimalna. wręcz mikroskopijną.

 

ps. nie wiem czy to tylko tak na filmie, ale nie musisz sie tak śpieszyć. Powoli i dokładnie. Mniej sie namachasz a wyjdzie na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.