Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

4miras4, to wszystko zostało już wcześniej napisane, więc po co to dublujesz ?

 

A jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć, tego co jest napisane, mało tego jest to dokładnie przedstawiona na zdjęciach i filmach, no to trudno, nie ma dla niego ratunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesetety cos mi się wydaje że to wina piany. Do testów uzywałem Tenzi Truck Clean, bo tylko taka miałem. Natomiast obejrzałem filmiki Tworek i osiągałem podobny czas z jednego bicia, ale o innnej strukturze piany więc podejrzewam ze to może być wina piany.

 

A wy koledzy chyba naprawde powinniście się postarać o ten status "foam master" :D bo piszecie w taki sposób jak by wam co najmniej ktoś miała jakiś ważny patent ukraść. Czepiasz sie faraon że " nie konkretnie" a sam piszesz :

 

"Zeby dostarczyc do dyszy powietrze wypalamy w rurce doprowadzajacej ciecz jeden otworek(w jednej sciance)szpilka krawiecka lub czyms podobnej grubości. "

 

Oczywiście miedzy szpilka a agrafką (przykładowo) może być różnica nawet 0,4 mm. Juz pomijam zwrot "podobnej grubości". Tak się składa że jak już taki dokładny jesteś to trzeba było wziąć suwmiarkę zmierzyć igłę,bądź agrafkę, dodać do tego rozszerzalność cieplna przy nagrzewaniu (chodź nie będzie to nawet rząd wielkości, no ale jak ma być dokładnie to ok) , następnie dodać fakt że szpilka sie porusza w dziurce po wypaleniu i wyjdzie Ci że rzeczywiście jak zastosujesz szpilkę 0,57 mm to dziurka wyjdzie gdzieś w przedziale 0,6 a 0,7 mm. Tak właśnie zrobiłem i myślę że temat ilości dostarczanego powietrza mam opanowany. Staram się teraz osiągnąć lepszy efekt z wkładek. I zapewniam Cie Faraon że gdyby nie twoje wtrącenie to szczegółowe dane bym zamieścił nawet bez twojej irytacji. Napisałem zresztą że to nie koniec testów, co raczej wskazuje na to że jak osiągnę taka pianę jak należy to wtedy zgłębię temat szczegółowo. Dodatkowo nadmienię że pomysł z siateczką dotyczył bardziej pianownicy do myjki, wiec podawanie szczegółowych danych było totalnie bez sensu ze względu na to że z mojej strony był to tylko pomysł, myśl jak komuś pomóc w tej kwestii. Nie rzucałem gotowego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła paczuszka z marolex-em i dyszami , parę minut roboty i piana miażdży to co uzyskiwałem z kwazara . Dodam że jestem tez bardzo zaskoczony jakością wykonania samego opryskiwacza , moim zdaniem jest lepiej wykonany od kwazara a wszystko za niecałe 70 zł z przesyłką .

Musze troszkę pokombinować z proporcjami piany VP Neutral .

Tworek pomogłeś , dzięki :good: , niestety nie mogę znaleźć " przycisku pomógł " :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, proszę bardzo, niestety punkty zbiera, tylko ten kto zakładał temat, w tym przypadku jest to faraon3021 :good: Na całe szczęście nie gramy o złote kalesony więc luzik, fajnie że Ci się udało. Kolejny zadowolony użytkownik Marolex'a :good::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardon, mój błąd :cry: Co innego pomyślałem, co innego napisałem.

Spoko zarcik a na swoj punkcik zapracowales ;)

 

próbował ktoś używać końcówek herbicydowych eżektorowych lub na przykład o większej przepustowości niż te niebieskie

Tanie to one nie sa :(

Z tego co widze na schematach to dzialaja jak zwezka w pianownicy czyli zasysaja dodatkowe powietrze :o

Ciekawa sprawa.Niestety przesylka do Francji :thumbdown: troche za duzo zachodu jak na " "strzal kontrolny"

Dodatkowo w koncowce jest juz slaba ale jednak piana wiec nie wiem czy to by cos pomoglo.

Ja sprawdzalem rozne koncowki i niebieska jak dla mnie to bylo optimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zamówiłem 3 perlatory na allegro za 9,50 z przesyłką :P. Będzie z czego ciąć.

 

na alledrogo są też sitka do fajek po 1 zł sztuka w różnych średnicach, może to się bardziej, "nada" zamiast filców?

 

Do przetestowania przy okazji jak już ogarnę "produkcję" mojego Mxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesetety cos mi się wydaje że to wina piany. Do testów uzywałem Tenzi Truck Clean, bo tylko taka miałem. Natomiast obejrzałem filmiki Tworek i osiągałem podobny czas z jednego bicia, ale o innnej strukturze piany więc podejrzewam ze to może być wina piany.

 

A wy koledzy chyba naprawde powinniście się postarać o ten status "foam master" :D bo piszecie w taki sposób jak by wam co najmniej ktoś miała jakiś ważny patent ukraść. Czepiasz sie faraon że " nie konkretnie" a sam piszesz :

 

"Zeby dostarczyc do dyszy powietrze wypalamy w rurce doprowadzajacej ciecz jeden otworek(w jednej sciance)szpilka krawiecka lub czyms podobnej grubości. "

 

Oczywiście miedzy szpilka a agrafką (przykładowo) może być różnica nawet 0,4 mm. Juz pomijam zwrot "podobnej grubości". Tak się składa że jak już taki dokładny jesteś to trzeba było wziąć suwmiarkę zmierzyć igłę,bądź agrafkę, dodać do tego rozszerzalność cieplna przy nagrzewaniu (chodź nie będzie to nawet rząd wielkości, no ale jak ma być dokładnie to ok) , następnie dodać fakt że szpilka sie porusza w dziurce po wypaleniu i wyjdzie Ci że rzeczywiście jak zastosujesz szpilkę 0,57 mm to dziurka wyjdzie gdzieś w przedziale 0,6 a 0,7 mm. Tak właśnie zrobiłem i myślę że temat ilości dostarczanego powietrza mam opanowany. Staram się teraz osiągnąć lepszy efekt z wkładek. I zapewniam Cie Faraon że gdyby nie twoje wtrącenie to szczegółowe dane bym zamieścił nawet bez twojej irytacji. Napisałem zresztą że to nie koniec testów, co raczej wskazuje na to że jak osiągnę taka pianę jak należy to wtedy zgłębię temat szczegółowo. Dodatkowo nadmienię że pomysł z siateczką dotyczył bardziej pianownicy do myjki, wiec podawanie szczegółowych danych było totalnie bez sensu ze względu na to że z mojej strony był to tylko pomysł, myśl jak komuś pomóc w tej kwestii. Nie rzucałem gotowego rozwiązania.

tyle gadania a rozwiązanie proste kup magiofam, tenzi nie spieni się w życiu też na niej próbowałem to jest shit :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwrócił ktoś z Was uwagę czy ma jakiś wpływ,czy jest jakaś różnica w kolejności filców w przypadku np dwóch z wkłądki z butów i np dwóch ze zmywaka ? Czy ma to jakieś znaczenie w jakiej kolejności by się je ułożyło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko odnośnie filców pod meble , są one samoprzylepne , ścinacie ten klej z jednej strony ? Mam w domku kilka filców ( białe , czarne ) , ale wydaja mi się bardzo zbite -sztywne , czy będą przepuszczały preparat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, tak od flica delikatnie odcina się cienką warstwę z klejem, ale wg. mnie filce z pod mebli są zbyt zbite, będą przepuszczały pianę, ale dla mnie nie był to czego szukałem, najlepiej sprawdzają się filce wkładek od butów, lub gąbka techniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.