Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

no tak zapomniałem o filmiku. Wychodzi na to że 2 rzy dłuzej mozna pracowac na duzym marolexie :)

 

wy tez macie tak czas pracy na pełnym nabiciu w 1,5l marolexie? ok 25 sek?

 

bo dla mnie kwestia piany jest już dość dobrze rozpatrzona ( oczywiście trzeba probówac dalej) , ale przydało by się dłużej pracować na jednym dobiciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

ale do kwazara na ich stronie jest adapter do dysz

http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=119&cat=24

czyli nic nie trzeba ciac ani przerabiac z koncowki spieniajacej (choc to tez super rozwiazanie:)

wtedy tylko konkretna dysze no wlasnie jaki kolor polecacie..niebieska/zolta?

sam opryskiwacz http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=32&cat=23

i jest zestaw

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze kwazara bo ciagle mysle Kwazar/marolex:)

ale patrzac na ta koncowke

http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=119&cat=24

i to ze gosc w w Kwazarze powiedzial ze odkreca sie to pomaranczowe/niebieskie i wkreca ta koncowke to Twoj patent nie podpasi

bo patrzac na Twoje zdjecia nie mamy jak jej wkrecic chyba ze nie musimy skrecac tego tego razem no ale raczej wtedy nie ma jak zamontowac dyszy...

chyba jeszcze raz musze zawdzwonic do Kwazara i sie spytac czy ta koncowka spieniajaca pasuje do ich nowych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest tam w tej rękojeści ten filtr ?? nie widziałem go bo w sumie tam coś jest jakiś plastik :o ale nie chciałem tego wyciągać ...efekt jest taki jak by nie miało siły przepchać roztworu :mrgreen: testy zakończyły się wystrzeleniem węża przy mocowaniu w beczułce do tego efektowna fontanna .....dobrze ,że się nie nachylałem bo mogło niezłego guza nabić :P dzisiaj testów ciąg dalszy ....jeszcze tylko igłę muszę zakupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malony, Na moje oko ten adapter to polwa mojej końcówki na która przychodzi dysza z nakretka.PIOTRUŚ, Opryskiwacze maja jakieś tam ciśnienie więc ostrożnie i bez prowizorek;) a filtr jest w rekojesci to ten element skreślony na fotce, i nie musi to być igla.Wystarczy cos co zadziała jak zwężka venturiego.malkolm, Co zepsules? Kup Kwazara, testuj i podziel sie wynikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie gdzies polowa twojej tylko jak nakrece dysze z nakretka to potem nie wiem jak to przymocowac do kwazara ale moze sie da tylko ja tego z rysunkow nie widze:(

Kwazar telefonicznie ma mi dac znac czy stare koncowki pianujace pasuja do tych nowych kwazarow

aha ponoc maja jakas nowa koncowke pianujaca ale jeszcze jej nie wystawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon no popatrz

ja wiem ze to od KWazara:)

ale popatrz u Ciebie z jednej strony jest dysza a z drugiej strony no wlasnie tego nie widze:)

bo patrzac na adapter to on ma gwint zewnetrzy ktory wkrecamy do kwazara po odkreceniu tej koncowki co jest w standardzie

chyba ze budowa jest inna

drugi raz dzwonilem do Kwazara i dalej nie wiedza czy stara koncowka pianujaca moze byc zastosowana do nowego kwazara

 

 

jeszcze linki popatrz na koncowke spryskujaca widac ze inna budowa stary

http://www.kwazar.com.pl/353,techniczne ... produkt=23

nowy

http://sklep.kwazar.com.pl/?prod=32&cat=23

 

 

tego nowego chyba ma coobah moze On by sie ywpowiedziac czy ta twoja koncowka pinujaca bez problemu podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc maja jakas nowa koncowke pianujaca ale jeszcze jej nie wystawili

Ciekawe jak bedzie wygladala :-]

To zdjecie powinno rozwiac watpliwosci.

dscf1658h.jpg

1 - adapter

2 -nakretka dyszy

3 -dysza plaskostrumieniowa

4 i 5 zbedne dla Nas elementy ori koncowki spieniajacej

Nakretka dyszy nie pasuje bezposrednio do gwintu opryskiwacza.

Mam nadzeje ze to wszystko wyjasnia.

no tak zapomniałem o filmiku. Wychodzi na to że 2 rzy dłuzej mozna pracowac na duzym marolexie :)

 

wy tez macie tak czas pracy na pełnym nabiciu w 1,5l marolexie? ok 25 sek?

 

bo dla mnie kwestia piany jest już dość dobrze rozpatrzona ( oczywiście trzeba probówac dalej) , ale przydało by się dłużej pracować na jednym dobiciu...

Tak jak obiecalem sprawdzilem ile czasu potrzebuje Marolex 12 litrow zeby wypluc 2 litry wody z powietrzem przy jednym napompowaniu.

Moj wynik to 2min 15 woda z powietrzen i kolejna minuta samo powietrze.

Mysle ze z chemia czyli juz jako typowa piana wynik bedzie jeszcze lepszy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

no nic ja zaryzykowałem zamowilem bezpośrednio w kwazarze ich nowy opryskiwacz nowa końcówkę pianujaca,adapter na dysze i trzy dysze ..dam zdjecia jak przyjdzie

zobaczymy co ta za kocowka pianujaca czy czyms sie rozni od tej starej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwazar ma mniejsza srednice niz Gloria.

Mozna oczywiscie ale i tak trzeba je docinac wiec nie wiem czy jest sens.

Nikt sie nie bral za testy wiec.

Zmienilem tylko koncowke na niebieska ,dalem troche filcu i ....teraz tania pianownica moze nawet wygladac jak Gloria (mimo ze Kwazar :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testów ciąg dalszy a efektów jak nie było tak nie ma ????

Zastanawia mnie tylko fakt że idzie samo powietrze i nawet mleka nie ma....piana powietrze i tak na zmianę ....filtr z rękojeści wyjęty jednak znaczenia nie miał ....wydaje mi się ,że to wina rurki wewnętrznej ale pewny nie jestem ..... :dontknow:

Jedynie czego nie zmieniłem to nie mam metalowych końcówek węża ciśnieniowego bo nie ma takich nigdzie ani w obi ani w casto ..... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.filtr z rękojeści wyjęty jednak znaczenia nie miał

Zamiast filtra dalem filc co zapewnia wstepne spienianie.

Efekt piana, powietrze, piana, powietrze to wina rurki wewnetrznej.

Po tym jak dalem zwezke zamiast otworkow (w ok polowie dlugosci rurki) w wezyku spiralnym(pneumatycznym)bylo ladnie widac pecherzyki powietrza w regularnych odstepach.(testy na samej wodzie)

Wyjscie ze zbiornika musi byc szczelne zeby mieszanina wydostawala sie tylko przez rurke tzn zeby wezyk zewnetrzny nie lapal "lewego" powietrza z gornej czesci zbiornika.

Jedynie czego nie zmieniłem to nie mam metalowych końcówek węża ciśnieniowego

Ja kupilem juz z koncowkami a przerabialem je zeby ori nakretka ladnie je dociskala przy lancy i zbiorniku.

Jesli sobie nie poradzisz odezwij sie na Skype a postaram sie cos podpowiedziec.

Namiary na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.