Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Kąt to 110 st. Szerokość strumienia jak przy niebieskiej porównując do tego co u Ciebie na filmach. Może uda mi się dziś wrzucić jakiegoś YouTube'a.

 

Co do siatki to u mnie problem zapychania nie występuje, używam bardzo zbitego filcu, jednak z czasem być może faktycznie będzie to uzasadnione. Ciśnienie może wypychać filc i zaburzać strumień dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego Marolex'a kupiłem za 37zł z groszem... jeśli pasuje dysza od kwazara to "pianownica marolex" wyniesie mnie ok. 40-45 zł :D

 

jutro muszę podjechać do ogrodniczego i zapytać o dysze...

 

zdam relacje jak tylko zakupię pianę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tylko podpowiedzieć jak ścisło musi być wciśnieta gąbka techniczna czy też filc w tą dyszę ?

Probowacilsmy wielu bardzo roznych kombinacji i w zaleznosci od rodzaju roztworu i jego stezenia ilosc gabki czy filcu jest rozna .

Ja polecam krazki filcowe bo latwiej ich ilosc odpowiednio dopasowac do swoich potrzeb ktore tez czasem sie zmieniaja ;)

Lakier ,kola ,silnik,tapicerka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dorwę gdzieś adapter do dysz to potestuję (niestety w e-sklepie Kwazara min. wartość zamówienia to 20 zlotych, a na siłe nie chcę nic od nich zamawiać ;) )

Daj znać co potrzebujesz, mam pod domem Kwiaton z manelami do Kwazara to wyślę Ci to za przysłowiowe piwo. Jak już iść na całość i udrę z Glorią :evil: to GO :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w mojej pianownicy Marolex ;) użyłem rurki igielitowej, takiej że ma większy prześwit a taką samą średnicę zewnętrzną jak oryginalna rurka. No i musiałem w niej wypalić 3 dziurki, żeby piana była zacna (większy prześwit=więcej płynu, czyli potrzeba więcej powietrza).

W każdym razie, leci więcej piany na raz niż z tej oryginalnej. Plus jest taki, że można szybciej pokryć pianą a minus taki, że jak się wolno macha pianownicą, to szybciej spływa. Reasumując, jak dla mnie mod niepotrzebny, bo nie mam wprawy jeszcze w pianowaniu, więc właśnie mi spływa, bo ciężka ta piana. Ale może ktoś uzna to za pomocne dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.