Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Przebilo sie przez klej???

A jak go chemia rozpusci nie bedzie problemu??

 

Na razie działa bardzo dobrze. U mnie wystarczyły dwie wkładki z nieco grubszego filcu samoprzylepnego. Akurat taki miałem - zakupiłem kiedyś w LeRoyu w innym celu.

Klej nawet nieco ułatwia osadzenie filcu w dyszy opryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wszyscy będziemy mieli czyste łazienki po modach Marolex'a :D

Czy ktoś może potwierdzić czy Dysza Kwazara będzie pasować do Marolex'a? Pytam, bo wydać 3,7 zł a 17 zł to znaczna różnica, tym bardziej, że dwie pozostałe dysze z zestawu i tak są bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Korespondowalem ostatnio z firma MAROLEX. Zaproponowalem im te modyfikacje w standarcie. Odpisali, że zeszło roczne inwestycje byly tak duze, że nie planuja jak na razie nowych "projektów". Moze z czasem wprowadza PIANOWNICE reczną do swojej oferty :P Jak narazie modyfikacje musimy robic włąsnoręcznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do nich dwa razy pytajac czy jest mozliwosc wprowadzenia do sprzedazy w ich e-sklepie opryskiwaczy wraz z koncowka herbicydowa (jako komplet) co moglo troche obnizyc koszt zakupu.

I nic :x

Nawet nie raczyli odpowiedziec :thumbdown:

Duzo wieksi na eropejskim rynku nie maja oporow przy odpisywaniu na maile niestety nie Marolex :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Marolex wprowadzi pianownice to Faraon powinien zostać ich CEO :-]

Zartownis :P

A tak powaznie to mam troche zal ze mnie"Nas" tak olali(tak sie poczulem po drugiej probie kontaktu)

Nie wiem jakiego wysilku ze strony Marolexa wymagaloby dorzucenie tej nieszczesnej koncowki do kompletu ale, raczej nie wymaga to zmian w linii technologicznej, czy zatrudnienia setki pracownikow.

Widocznie biznes ma sie na tyle dobrze ze lepiej nie trzeba :P

Jak wprowadzą to cena pewnie będzie powyżej 100zł, a i opryskiwacze mogą odrazu podskoczyć na cenie :P

Marolex jest dobry, ale nie jedyny na rynku :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja też wykonałem zgondie z poradami "pianownicę Marolex" :D

miałem trochę kombinacji, bo użyłem pianę Megs Hyper Wash poraz pierwszy, ale po paru próbach mam zadowalający efekt, stężenie to trochę mniej niż 1:15 (około 1:13-14).

Jeszcze pokombinuje z rurkami, kupiłem igielitowy wężyk, żeby tylko średnicę zewnętrzną miał taką samą, żeby sobie potestować, ma większy prześwit, więc płynie więcej płynu i potrzeba więcej dziurek (dwie), czyli więcej powietrza i z filcami, ale to tak dla zabawy :)

 

Niemniej jednak, nie używam fejsa a chciałem dać "pomógła" Faraonowi i chyba wychodzi na to, że nie mam jak tego zrobić...

 

W takim razie dziękuję wszystkim piszącym w tym temacie za pomoc! Mam pianownicę za około 63 PLN! :mrgreen::-]

 

EDIT: jakby ktoś z okolicy chciał, to mam z wkładek do butów rozmiar 46 wycięte 3 kółeczka o średnicy wiadomej, więc filcem mogę się podzielić :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj kolejny raz używałem marolex-a , pojechałem na bezdotyk bo pogoda pozwala i super fajnie wyszło , piana MagiFoam 40 ml , nie jestem znawca , ale na moje oko lepiej domywa syf z dolnych partii niż VP Neutral , co do marolex-a i efektów , to bezcenne miny kilku starszych panów :)

 

ps. odnośnie jeszcze piany i jej zapachu , ten kto twierdzi że to " przyjemny bananowy zapach " powinien dostać bana na tydzień z forum za te herezje ... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej domywa syf z dolnych partii niż VP Neutral

Dokładnie tak jest

 

ps. odnośnie jeszcze piany i jej zapachu , ten kto twierdzi że to " przyjemny bananowy zapach " powinien dostać bana na tydzień z forum za te herezje

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wszyscy będziemy mieli czyste łazienki po modach Marolex'a :D

Czy ktoś może potwierdzić czy Dysza Kwazara będzie pasować do Marolex'a? Pytam, bo wydać 3,7 zł a 17 zł to znaczna różnica, tym bardziej, że dwie pozostałe dysze z zestawu i tak są bezużyteczne.

 

Nabyłem dziś w/w końcówkę i pasje idealnie. Cena 3,5 zł (dla zainteresowanych z Wrocławia mają je w Kwiatonie na Opolskiej). Zmontowałem wszystko wg instrukcji (zastosowałem filc z podkładek meblowych), zrobiłem dwie dziurki średniej wielkości igłą i ... też już mam czyste kafle i kabinę prysznicową :D

 

P.S. Jeszcze jeden mod. Wyciąłem siateczkę od nakładki spieniającej z Clin'a do mycia szyb i umieściłem ją pomiędzy dyszą, a filcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkich testach nie widzę specjalnej różnicy pomiędzy opcją filc plus wspominana wcześniej siateczka od Clin'a Vs sam filc. Być może jak się w wolnej chwili zagłębię bardziej w temat będę w stanie napisać coś więcej. Niestety nie mam też filmów, jednak zrobiłem fotki.

2f8613a74742229fm.jpg

Tu zdjęcie dyszy z siateczką od Clin'a.

a8d39bbefdf1b8e8m.jpg

Bardziej wydaje mi się widać różnicę w gęstości piany przy jednej lub dwóch dziurkach w rurce. Przy jednej mam wrażenie jest bardziej gęsta i wolniej spływa. I jak zauważyli już inni rzadziej trzeba dobijać ciśnienie.

Co zaś się tyczy samej dyszy Kwazara to nie mam co prawda porównania z niebieską Marolex'a jednak moim zdaniem działa jak należy. Strumień równomierny, wykonanie bez zarzutu, pasuje idealnie, no i cena 3,5 zł zamiast 17 zł (co prawda za 3 szt, ale i tak używamy jednej).

Co do koszów to mnie wszystko wyszło 46,50 zł (43 Marolex, 3,5 dysza, filc - znaleziony w skrzynce z narzędziami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.