Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając że wybieramy jak najdrobiejszą gąbkę to pytanie ile jej tam wcisnąć ? :o

Czy napakować ile wlezie czy też tylko tyle aby była luźno.

Poza tym ciekawi mnie jak sprawdzi się w żółtej planownicy karcherowej ktora sama z siebie do niczego sie nie nadaje.

 

tfelek, zostal Ci kawalek ?

Masz w bepsie bardzo dobre aplikatory z idealnej do tego pianki moim zdaniem.

KLIK

 

A może pianka do nakładania pudru pożyczona od żony/narzeczonej/koleżanki/kochanki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rówież posiadam, testowałem ale niestety u mnie efekt kiepski. Przy długiej pracy szybko mi sie ta gąbka ubijała i zapychała wylot. Za mocno raczej nie dokręciłem bo starałem sie to zrobic dośc umiejętnie.Byc może to iwnna gabki, moze nie mam technicznej tylko jakaś inna która jest bardzo podobna. Próbujcie i dzielcie sie rezultatami.

 

swoja drogą, jak twardą macie tą gabke techniczną. porównując np. do padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie zapotrzebowanie podam bardzo prosta instrukcje jak zrobic koncowke pianujaca do Kwazara

Koszt ok 13-15 zl wyglada solidnie

czas pracy 1min

Efetk podobny jak w kazdym opryskiwaczu.

A ze Kwazar jest bardzo podobny do Glorii na bezdotyku nikt sie nie polapie ze to nie FM10 :P

Mi to nie pasuje ale ............. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz zatem, bo jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji w co uderzać, M czy K.

 

Btw. jak już dokonam zakupu to spróbuję zamiast filców zobaczyć, jaki efekt będzie z sitkami z perlatorów. A nuż wyważę otwarte drzwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy wyborze opryskiwacza Marolex vs. Kwazr kierujcie się też dostępnością części zamiennych do nich.

Bo nie ma co ukrywać to nie jest niezniszczalny sprzęt i prawdopodobnie w pierwszej kolejności ,,wysiądzie" pompka podająca ciśnienie. Należy pamiętać też o regularnym smarowaniu tłoka smarem silikonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem dziwnym trafem Gloria i Kwazar sa ludzaco podobne

Nie mam Kwazara ale mam dwie Glorie FM10 i Hobby 125, wiec sprawdzilem i koncowki Kwazara pasuja do Glorii.

Swego czasu zamowilem dysze spieniajace Kwazara.

To co udalo mi sie z nich uzyskac to ...no mniejasza o dysze choc jej rola bedzie spora gdyz zostanie dawca czesci do naszej nowej (dzialajacej ) koncowki .

Efekt finalny jest taki

dscf1647d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dscf1648z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A powstala z koncowki (niby)spieniajacej Kwazara i dyszy plaskostrumieniowej(w moim przypadku Marolexa)

dscf1650p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Miejsce na filce jest.

dscf1656t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Wszystkie zmiany bez ingerencji w konstrukcje opryskiwacza-odwracalne

Zasilanie powietrzem jak w Marolexie.

Koncowka nie testowana z powodu braku czasu :P

Dam sie wykazac innym (niech sie zony ciesza z czystych scian w lazienkach)

A tak to wyglada w prakrtyce

Linki do czesci np :

http://sklep.kwazar.com.pl/?cat=61

http://kosmetykisamochodowe.sklepy.pl/p ... pieniajaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, Ciesze sie ze sie podoba. Teraz potrzebny chętny do testów :-] Ciekawe co na to powiedzą zwolennicy Glorii :song:

 

No wiesz, coraz mniej "druciarstwa" :D

 

jak moje Kwazary się nie sprzedadzą to "zainwestuję" w tą końcówkę spieniającą i się pobawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden Kwazar juz naruszony wiec mozeesz eksperymentowac :-]

To tylko kilkanacie zl.

 

no właśnie nie wiem czy jest sens eksperymentować :)

Osiągnąłem to co chciałem, estetykę już sobie poprawiłem. Kwazar działa elegancko.

 

Zobaczymy co forumowicze wymodzą, czy pójdą w moje ślady (rżnięcie) czy raczej w Twoje (sztukowanie). :D

 

Aha! Mam dwa Kwazary 1.5 litrowe na sprzedaż ;) Fabryczne, bez przeróbek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotarł do mnie dzisiaj duży marolex9, zmieniłem wąż ciśnieniowy na ten pomarańczowy ,zmieniłem rurkę wewnętrzną i kurde prycha dmucha niby pianę jakąś robi ale daleko temu do pianownicy :thumbdown: ....nie chce mi się już dzisiaj kombinować ale w sobotę dalsze testy i szukanie przyczyny ....zastanawiam się czy to ,że rurka ta w środku jest większej średnicy ma jakieś znaczenie ?? 6 mm środkowy przekrój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.